Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Aralık '06

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
691
 

'' Koca pişirme formülü ''

'' Koca pişirme formülü ''
 

Flört döneminde kadın-erkek birbirine karşı davranışları her zaman daha özenli ve mutlu edicidir.. Özellikle erkekler kırmamaya, üzmemeye, özen gösterirler, nezaketli davranırlar, bayanların her istediklerini yapmaya çalışırlar.

Bayan bütün bu güzelliklerin evlenince de devam edeceğini düşünür ve buna inanır. Fakat işin gerçeği böyle değildir. Erkekler evlendikten belli bir süre sonra 360 derece dönerek farklı şekiller çizmeye başlarlar. Flört dönemindeki nezaketli, anlayışlı, sabırlı adam gitmiş yerine bambaşka biri gelmiştir...

Bayan ilk şaşkınlık dönemini atlattıktan sonra erkeği değiştirmeye çalışır... Sen önceden böyle değildin, şöyleydin, bunu yapmazdın, şunu yapardın vs. vs. gibi. Yada kadın kendi yöntemlerine göre taktikler uygulamayı dener. Aklı sıra erkeği yoğurup, pişirip istediği şekli verecektir.

Bu pişirme şekilleri yanlış uygulandığında, daha çok bozulurlar.. Kadınlar nasıl mı pişirmeye çalışırlarmış... Kimi suda haşlayarak, kimi ilgisizliğiyle dondurarak, kimi ezip geçerek, kimi de savurganca harcayarak daha çok bozulmalarına sebebiyet verirmiş

1800’lü yıllarda basılmış bir yemek kitabının ön sözünde ‘’erkekleri pişirme rehberi’’ diye bir yazı basılmış..

İşte o muhteşem yazı.....

‘’Özenilerek hazırlanan her kocanın iyi ve yumuşak olacağı söylenemez. Ancak iyi pişirilenin gerçekten tadına doyum olmaz. Koca seçiminde ne lüferin alımındaki gümüş pırıltısı, ne barbunyanın altın yaldız görünümü geçerlidir. Bunun için çarşı pazar dolaşmaya da gerek yoktur. Genellikle en iyileri kapınızın önüne gelenlerdir.

Beğeninin kişisel olduğunu düşünerek koca seçimini yalnızca kendiniz yapınız. Kendiniz sabırla pişiremeyecekseniz almaktan vazgeçiniz.
Kocayı pişirmek için en iyisi porselen bir kap ise de, elinizde toprak çanaktan başkası yoksa özenle kullanıldığında aynı işi görebilir.

Kocalar da karides ve ıstakoz gibi canlı pişirilirler. Bazen pişerken tencerenin dışına taşıp yanabilir yada kenarları sertleşerek kabuk tutabilirler. Onları tencerelerinde tutmak için "görev duygusu" adlı zayıf iplikten çok "huzur" adlı sağlam sicimle sıkı sıkıya bağlanmalıdır.

Sevgi, sıcaklık ve neşeden oluşan sürekli bir ateş yakılır. Kişiliğinde uygun bir ısıya ayarlanarak ateşe oturtulur. Köpürerek taşması halinde kaygılanılmamalıdır. Pek çoğu iyice pişinceye kadar sık sık köpürebilir.

Özellikle sirke ve karabiber yerine tadıcıların "öpücük" adı altında sattıkları şekerden biraz konulabilir. Tadına bakarken hoşgörü, iyimserlik ve neşe benzeri baharattan birer tutam katmanız önerilir.

Ancak bunlar diğer baharatlar gibi azar azar ve dikkatlice kullanılmalıdır. Yumuşaklığını kontrol ederken sertleşmesinden kaçınılmalıdır. Fazla yayılmasını ve kabın dibine oturarak işe yaramaz hale gelmesini önlemek için arada bir hafifçe karıştırılmalıdır. Kıvama geldiğini anlamamak olanaksızdır.

Böyle pişirildiği zaman size çok uygun ve sindirilmesi kolay olacaktır. Dikkatsizlik nedeniyle ev ateşini soğutmazsanız, bozulmadan istediğiniz süre dayanır. Bu yolda hazırlanmış "koca" mutlu bir ömür boyunca tadını korur!

Evet bayanlar bu şekilde bir erkeği pişirmeyi başardıysanız,en usta aşçı sizsiniz demektir..

Başarılar ve sevgiler...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

katılıyorum bu sözlerinize, aslında çok daha çok şey yazabilirim ama şimdilik sadece yürekten katılsam olur mu:))

erol aslan 
 14.03.2007 12:42
Cevap :
:)  14.03.2007 12:56
 

herkese gönlünce önce dost sonra sevgili versin :) ama öncelikle dost/arkadaş olsun

erol aslan 
 13.03.2007 18:27
Cevap :
Verince de kıymeti bilinsin pamuk ipliğine bağlı olmasın.En ufak bir rüzgarda uçmasın..Küçücük bir çalkantıda kenara atılmasın.:(  14.03.2007 12:27
 

yazının başlığını görünce biraz ürktüm ama içeriğini görünce rahatladım aslında tadsızlara tad verme gibi bişey sanırım :) msn adresimde bir yazı var onu hatırladım şimdi :) "Birini seviyorsan serbest bırak, o da seni seviyorsa geri dönecektir, yok dönmüyorsa, zaten hiç bir zaman senin olmamıştır. " pişirmeyein yine siz:)

erol aslan 
 13.03.2007 16:11
Cevap :
evet o sözü bende çok severim..Dönen sevgililer nasip olsun herkese:)  13.03.2007 17:35
 

Dediğim gibi kocanın hazır pişmişi yokmudur ondan alsam ben.

ece vardar 
 27.12.2006 10:30
Cevap :
Maalesef ece hanım henüz pişmişi üretilmiyor.  27.12.2006 10:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 529
Toplam yorum
: 2369
Toplam mesaj
: 481
Ort. okunma sayısı
: 3561
Kayıt tarihi
: 29.08.06
 
 

İstanbul'da doğmuşum... Dünyalar tatlısı bir kızım var... Herkesi kolay kolay sevemem... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster