Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Aralık '06

 
Kategori
Basın Yayın / Medya
Okunma Sayısı
891
 

'' Sarı kurdela '' harekatı......

'' Sarı kurdela ''  harekatı......
 

Sabah programlarının gitgide yozlaşması, çirkinleşmesi halkı rahatsız edici duruma gelmesi ve gün geçtikçe artan şikayetler tedbir alınması gerekliliğini ortaya çıkardı..

Çığırından çıkmış bu sabah programlarının yayından kaldırılması veya halka yönelik faydalı bilgiler aktarımı yapılan programlar haline gelmesi için hep birlikte desteklememiz gerektiğini düşünüyorum.

Sabahları ekranlara reyting uğruna çıkartılan saçma sapan hiçbir faydası olmayan, boş insanların kavgalarını tartışmalarını yapmacık oyunlar içerisinde izlemek istemiyoruz... Ben sabah saatlerinde TV mi hiç açmam zaten ,f akat bazı kesimlerin bağımlılık haline getirerek ve olanları ciddiye alarak izlediğini biliyoruz..

RTÜK de gelen şikayetler üzerine bu konu üzerinde çalışmalara başlamış ve hemen faaliyete geçmiş... Hürriyet gazetesinden okuduğum bu kısmaı aynen aktarıyorum..

RTÜK’ün talebi üzerine yayın kuruluşlarının temsilcileri, program yapımcıları ve televizyonların izleyici temsilcileri 28 Kasım’da İstanbul’da bir araya geldiler. Toplantı sonucunda yoğun şikayetlere neden olan bazı programlarda değişikliğe gidilmesi kararlaştırıldı. Bu karar ertesi günden itibaren yayın kuruluşlarınca uygulamaya konuldu.


BU sevindirici bir haber. Sarı kurdela kampayasıyla ekran kirliliğine son verileceği inancındayım... Bunu hepimizin desteklemesini yürekten istiyorum...

sevgi ve saygılarımla,

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

fazla tv. izlememekle birlikte.. sadece ntv, cnbc-e , bazen tv8, müzik ve çizgi film kanalları dışında :)) bu haberlerden uzak kaldım ama kaybettiğim bir şey olduğunu da düşünmüyorum. herkes tv. izlerken ne mi yapıyorum :) takıyorum mp3 ü alıyorum elime bir kitap okumaya başlıyorum .. ne haber bülteni kaldı izlenecek ne de oturumlar , ne de dizi ..

erol aslan 
 16.03.2007 9:55
 

Şu sabah programlarından bir kurtulalım ben başka birşey istemiyorum. Ne amacı belli ne kitlesi. Yerine bir belgesel koy, çocuklar için eğitici birşeyler koy, ne koyarsan koy yeter ki içinde tek şarkılık popçu ve botox + solaryumlu mankenler olmasın. Sevgiler...

Hasan ARSLAN 
 04.12.2006 20:56
Cevap :
müjde müjde bu sabah haberlerde okudum RTÜK hepsini kaldırmış.....çok sevindirici....tşk.ler sevgiler  05.12.2006 10:05
 

annem çok kızacak bu habere ama yeter artık yeter yanlışlıkla sabahları tv açamaz olduk .nasıl sevindim anlatamam.

ümmühan büyükyilmaz 
 04.12.2006 17:27
Cevap :
evet bencede daha çok duyurulması gerekiyor.....anneniz adına üzgünüm:) sevgiler.  04.12.2006 18:28
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 529
Toplam yorum
: 2369
Toplam mesaj
: 481
Ort. okunma sayısı
: 3734
Kayıt tarihi
: 29.08.06
 
 

İstanbul'da doğmuşum... Dünyalar tatlısı bir kızım var... Herkesi kolay kolay sevemem... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster