Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Şubat '08

 
Kategori
Öykü
Okunma Sayısı
455
 

...Sıladan vuslata...

Mum ışığı altında son satırlarını da okuduktan sonra tüm dünyasını yansıtan, ömrünü mısraları arasında geçirdiği kitabının kapağını kapattı. Son kez bakıyordu sanki kitabın o albenili kapağına. Ne bir anlam verebiliyordu bu bakışına ne de mum ışığının ahenginden kurtulabiliyordu.

Beklenen gün müydü ki bu gelen sessiz haykırış namelerinin anımsattıkları. "Beklenen gün gelecekse çekilen çile kutsaldır" mısraları geldi aklına. Çektiği çileler hep beklenen günün arkasına gizlemekle meşrulaştırmıştı kendini.
Gözlerini saatin akrep ve yelkovanına dikti. TİK-TAK ilerliyordu yine saniyeler, dakikalar, saatler, seneler ve ömür...
Vaktin epeyce geç olduğunu söylüyordu aklı ama yüreği tam tersi malûmat veriyordu.

Ne aklı ne de yüreği söz dinlemiyordu bu gece. Titreyerek uzandı parmakları masasındaki bardağa. Yudumladı yüreği gibi temiz ve şeffaf suyu ve dindirdi vücudunun susuzluğunu. Derin hayaller kurcalıyordu zihnini. Daldıkça dalıyordu gözleri sanki son kez kapağını kapattığı kitabına. Hayalleri en çok, geceleri onun zihnini meşgul ederdi. Yine bir hayalin peşindeydi. Kitabıyla kurduğu sessiz iletişim kanıtlıyordu hayallerinin nostaljisini.

Göz kapakları ağırlaşıyordu gece ilerledikçe. Söz geçiremiyordu artık gözlerine. Saat de hayli geç olmuştu düşüneli. Vuslat nameleri duyuyordu tâ uzaklardan. Çağırıyordu yüreğini ve düşüncelerini bu nağmeler. Yıllardır hayallerini, sevgilerini ve yalnızlığını paylaştığı yatağına usulca uzandı ve kapadı gözlerini gecenin karanlığına.

Yalnızlık hiç yakasını bırakmamıştı ölümün. Ne ölüm yalnızlığa ne de yalnızlık ölüme yabancı değildi. Tamamlandı sonunda sıladan Vuslat'a yolculuk. Tamamlandı...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu kadar az kelimeyle , böylesi duygu yüklü bir anlatım ... Ne diyeyim , gerçekten mükemmel . Aklınıza , yüreğinize , elinize sağlık . Selamlar .

Münevver Saral 
 27.02.2008 14:43
Cevap :
Gülün güzelliğine hayran olan bülbülün derin aşkıdır. Aşık veysel diyor ya : Güzelliğin on par'etmez. Bu bendeki aşk olmasa. Sizdeki değerli yürekler ve düşünceler olmasa ne anlamifade eder sarfettiğim iki kelime ? Teşekkürler. Sevgiler...  28.02.2008 5:14
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 143
Toplam yorum
: 336
Toplam mesaj
: 35
Ort. okunma sayısı
: 378
Kayıt tarihi
: 14.02.08
 
 

1983 Aksaray doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi Aksaray'da tamamladım. Lisan eğitimimi Fırat Ünivers..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster