Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Ocak '10

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
679
 

''İletişim zaafı''

''İletişim zaafı''
 

Öyle anlar vardır ki, kelimelerin kifayetsiz, sözlerin havada kaldığını görürüz. Ne kadar yırtınsanız nafile, anlaşılamazsınız. Oku yaydan fırlatmış gibi görünürsünüz ve öyle algılanırsınız.

Halbuki sizin; yazıyla, resimle, şiirle, konuşarak iletişim kurduğunuz ve sizi anlayabildiğini düşündüğünüz insanların varlığından son derece keyif aldığınızı görürsünüz. Buda size pozitif bir enerji verir ki, çalışmalarınıza ve yaşamınıza olumlu etki eder. Daha iyiye daha güzele ulaşmak istersiniz.

Bir zaman sonra, her şeyin yolunda gitmediğini görürsünüz. İlgi azalır, ilgileniliyormuş gibi görülsede, yavaş yavaş zeminin kaydığını anlarsınız. Sözlerin ardında imaların yattığını anlamakta zorlanmassınız.

Anlaşıldığınızı zannettiğiniz ortamda yine öküzün altında buzağı arayışlarının başladığını görmek sizi yine başa döndürür.

Neden?

Ne yaparsanız yapın, insanoğlunun egolarından arınması mümkün olmuyor. Bencilliğini yenmesi mümkün görünmüyor. Sistemin tek taraflı işlemediği tezi, beyinlerimize toplum tarafından kazınıyor. Bir müddet tahammül gösterdiğimiz olumlu pozitif yaklaşımlara karşı, beynimizin bir kenarında muhafaza ettiğimiz şüpheci takıntılar ortaya çıkıyor ve sizi esir alıyor.

-Karga Leşe Koşarmış,

-Bülbül ise Güle,

- Niçin Bülbül Olamıyoruz?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

boş işlerle uğraşmak hoşumuza gidiyor. Zamanımızı olumlu işlere biraz daha fazla ayırsak dedilerle kodularla, birbirimizi hırpalamasak, gülün dikenleri hep elimize batmasa. Saygılarımla..

Mahmut Ekrem Muhalefet demokrasiye geliştirir 
 18.01.2010 18:25
Cevap :
Merhaba, Birazda düzenden yana, ve olumlu yönlerine konsatre olsak güle daha çabuk laşacağız gaiba. Saygılarımla.  18.01.2010 23:30
 

İletişim gerçekten bazan zor kuruluyor yada siz kurduğunuzu zannediyorsunuz ... karşı taraf farklı algılıyor. Sizin dediğiniz gibi olumlu düşünürsek güzel şeylerle karşılaşırız . Uzmanların da söylediği bu. Bülbül olmak lazım ki güzelliklerle karşılaşalım ve şakıyalım... Bülbül Güle gül dedi Gül gülmedi gitti Bülbül Güle Gül Bülbüle Yar olmadı gitti. Sevgilerimle...

tambura 
 17.01.2010 22:58
Cevap :
Sv.Tambura öncelikle (MB)'ye hoşgeldiniz sizi tanımaktan mutlu oldum. Ne serden nede yardan geçiyoruz. Bir türlü orta noktada buluşmak istemiyoruz. O kadar çok zor olmasa biraz bülbül biraz gül olabilsek. Güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Sevgilerimle..  18.01.2010 18:05
 

Merhaba...Haklısınız...İnsan mağlup edemeyeceği tek şey kendi egosudur...Söylediğiniz gibi, biraz kontrol altına alıyorsunuz gibi oluyor ama sonra tekrar su yüzüne çıkıyor...Bunda biraz da ilişkide bulunduğu insanların payı oluyor..Bunu kendimde çok denedim ama olmuyor...Selamlar.

cdenizkent 
 16.01.2010 18:43
Cevap :
Merhaba, yorumunuz ve katkılarınızdan dolayı teşekkür ederim. Sevgiler.  17.01.2010 2:34
 

Olabilmek ve öyle kalabilmeyi başarmak dileğiyle sevgiler olsun

Şennur Köseli 
 16.01.2010 18:03
Cevap :
Bülbülünde derdi var, lakin onunki güzel dert gülle haşır neşir oluyor. Sevgilerimle..  17.01.2010 2:37
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 461
Toplam yorum
: 695
Toplam mesaj
: 119
Ort. okunma sayısı
: 1494
Kayıt tarihi
: 03.12.07
 
 

Çevreye saygı, insanlık görevi olarak algılanmalıdır. Bankacılık ve finans yöneticiliği  uğraşım ol..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster