Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Mart '07

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
9210
 

" Kendine iyi bak " noktadır çoğu zaman

" Kendine iyi bak " noktadır çoğu zaman
 

" Kendine iyi bak " cümlesinin gerçek anlamını biliyor musunuz? Ben bu yazıyı okuyana kadar iyi dilekler içeren bir cümle olarak biliyordum. Sanırım çoğu insanda benim gibi düşünüyordur. Fakat bu yazıyı okuduğumdan beri sevdiğim insanların hiçbirine " kendine iyi bak " diyemedim. Çünkü sevdiğim insanlara nokta koymak istemedim...

“Kendine iyi bak” bir veda değil elveda cümlesidir çoğu zaman. O üç kelimeden çok daha fazlasını gizler içinde...

"Kendine iyi bak." Çünkü bundan sonra ben yanında olmayacağım. Olamayacağım. İstesem de istemesem de. Sevdim bir zamanlar seni, hala seviyorum ve benden sonra da mutlu olmanı istiyorum. Olur da bir gün dönersem seni iyi bulmak istiyorum.“

“Kendine iyi bak. Çünkü bundan sonra kendinden baskası olmayacak yanında sana bakacak. Ben olmayacağım. Kendine iyi bak ve beni düsünme. Çünkü ben de seni düsünmeyeceğim artık. Arama sakın beni, yazma, çünkü ben yazmayacağım. Sil beni yüreğinden, çünkü ben sileceğim. Fakat, yaşanılan, paylaşılan güzel şeyler hatırına sana yürekten mutluluklar diliyorum. Ve ben bir daha dönmemek üzere gidiyorum.”

"Kendine iyi bak. Aramızda geçen herşeye ragmen benden sonra iyi olduğunu bilmeyi tercih ederim. Aslında bilmem çok önemli değil, iyi olduğunu varsayacağım ben. Seni bir daha asla görmemek üzere gidiyorum ben, seni kendinle başbaşa, yapayalnız bırakıyorum ben. Biliyorum kendini bırakacaksın benden sonra, o yüzden iyi bak diyorum. Aslına bakarsan, çok da fazla umursamıyorum."

"Kendine iyi bak derler ve giderler. Tutkuyla sevenler, bazen birden fazla söylerler bunu. Çünkü onları ayırmak, eti tırnaktan ayırmak gibidir. Kolay kolay kopamaz onlar, süreç çok acı vericidir, yürek parçalıyıcıdır. Her seferinde azalan umutlarla geri döner ve yine “Kendine İyi Bak” gözleriyle ayrılırlar. Ta ki umut da, sevgi de tükeninceye kadar…Ta ki son elveda mezar sessizligine bürününceye kadar…"

Tutkunun ötesinde sevenler, bir kez “Kendine Iyi Bak “ derler ve giderler. Onlar eti tırnaktan ayırmak yerine ölümü yeğlerler. Onlar bu acıyı bir kezden fazla kaldıramayacaklarını bilirler.

"Kendine iyi bak" derler ve giderler. Bu sözlerin içinde ihanet yok, hiç bir zaman olamaz derler ve giderler. En büyük ihanet değil midir aslında seni seveni, ihtiyacı olanı yüzüstü bırakıp gitmek. "Kendine iyi bak" derler ve giderler. Seni suskunluga mahkum edip giderler. Seni parçalara ayırıp, en büyük parçayı yanlarına alıp giderler. Seni senden alıp giderler.

Daha kötüsü suçlayamazsın onları tüm bunlar için. Kendine iyi bak deyip gidenin geçerli bir nedeni vardır elbet. Suçlatmaz kendini. Savaşmadıkları için kızarsın ama suçlayamazsın. Savaşmışlarsa, yenildikleri için kızarsın ama suçlayamazsın. Yenildiğin için kızarsın ama suçlayamazsın… Ayrılığın kaçınılmazlığına inandırır seni, kendine iyi bak derler ve giderler. Elinden umutlarını, düşlerini, sevgilerini alıp giderler. Bir tek anıları bırakırlar geride, bir de hatırladıkça gözyaşlarına boğulasın diye unutulmayan nağmeler.

Arkalarına bakmadan çekip giderler eğer yalnız kalmışsan, çünkü insafsızlıklarını görmek istemezler. Herşey o saniye orada bitsin, kapansın bu sayfa isterler. Bitti diyemedikleri için, kendine iyi bak derler. Kırıldım ve affedemiyorum; diyemedikleri için kendine iyi bak; derler. Seni istemiyorum artık, hayatımdan çıkaracağım ama bil ki hiç unutmayacağım; diyemedikleri için kendine iyi bak derler. Biliyorum çok kanayacaksın ama daha iyisini yapamıyorum; diyemedikleri için kendine iyi bak derler. Vicdanlarını rahatlatmak için kendine iyi bak derler, çünkü o kan uzun süre akacaktır ve o yara asla kapanmayacaktır, bilirler.

"Kendine iyi bak" bir noktadır çoğu zaman. Kendine iyi bak deme bana, sadece kötülükler noktalansın isterim ben. Oysa sen iyisin… Sen gözümdeki ışık, dudağımdaki tebessüm, sen içimdeki sevinçsin. Sen hayatıma renk katan, sen yüreğimdeki çarpıntı, sen hayatımdaki neşesin. Sen yolumu aydınlatan, sen dert ortağım, sen gönül yoldaşım, sen bir tanesin. Kendine iyi bak deme bana. Nokta koyma.

Keşke böyle yaşanmasaydı bazı şeyler, keşke affedebilsen beni, keşke ben de affedebilsem… Keşke döndürebilsek zamanı geriye. Keşke bugünkü aklımızla yaşasak herşeyi baştan. Nafile... Ama yine de, gitmesen olmaz mı? Bitmesek olmaz mı? Sen eksikken, ben nasıl tam olurum? Senden kalan boşluğu kimlerle doldururum? Savaşsak, aramıza giren şeytanla olmaz mı? Hani büyük aşklar her türlü engeli aşardı, hani gerçek dostluklar her sınavı geçerdi, hani sevgi eninde sonunda kazanırdı? Hani hayatta hiç kirlenmeyecek değerler vardı? Hani en büyük zaferler, en kanlı savaşların ardından kazanılırdı? Bunların hepsi yalan mı? Sahiden..., gitmesen olmaz mı? Bitmesek olmaz mı?……….

Peki o zaman... Senin istediğin gibi olsun... Öyleyse...Sen de Kendine İyi Bak.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

çok güzel bir yazı amatör olmasına ragmen o kadar uyumlu bir yazı ben de eskiden kendine iyi bakı yanlış biliyormuşum resimde yazıya uymuş tebrikler yazılarını kardeş çok merakla bekliyorum arkadaşlarımlada paylaştım çok begendi ilerde yazar olman dileginle hoşcakal

ISMAIL YILMAZ 
 26.03.2007 16:52
 

Ben bu yazıyı bir radyo programında dinlemiştim sanki...Gerçekten de çok hoş bir yazı. Bazen bazı sözcükler acı verebiliyor...'kendine iyi bak' sözcüğü de bunların arasındaymış...Sevgiler....

Y.Yıldız 
 24.03.2007 14:30
Cevap :
Doğrudur dinlemişinizdir çok güzel bir yazı ve beni öyle etkilemişti ki bende bunu milliyet blok okurlarıyla paylaşmak istedim. Saygılarımla  24.03.2007 15:39
 

haklısın kardeşim başarının devamını dilerim

ahmet murat 
 21.03.2007 14:10
Cevap :
teşekkür ederim ahmet murat.  21.03.2007 18:53
 

bana bişey demek düşmüyor sadece sizi içten alkışlıyorum.tebrikler brova ...bide bu sorduğunuz soruların cevapı varsa lütfen banada söyleyin..eğer yoksa demekki insanlar hep kafalarındaki soru işaretleriyle yaşıyorlar...yazılarınızı hep yürekten okuyorum.yazılarınız çok beyeniyorum.inş bunlar gibi güzel yazılar yazarsınız.gerçi bunlarda güzel ama..neyse çok güzel düşünüyorsunuz.

KARADENİZ KIZI 
 20.03.2007 17:49
Cevap :
Selam Karadeniz Kızı :) bu içten yorumun için teşekkür ederim. Sorduğum soruların elbette cevapları vardır. Gerçi henüz bende bulamadım cevapları ama zamanla bulabileceğimizi düşünüyorum. Sevgilerimle  20.03.2007 18:49
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 13
Toplam yorum
: 32
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 2862
Kayıt tarihi
: 19.02.07
 
 

Bursalıyım, lise son öğrencisiyim. Üç ay sonra lise öğrenciliğinden çıkacağım ama şimdilik öyleyim....

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster