Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

E. Kurmay Yarbay Mustafa Kemal Öztürk

http://blog.milliyet.com.tr/emeklibirsubay

11 Nisan '10

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1711
 

" Komutanlar Mehmetçikler'i ölüme gönderiyor!..."

" Komutanlar Mehmetçikler'i ölüme gönderiyor!..."
 

MAYIN Ikaz


Komutanlar Mehmetçikler'i ölüme mi gönderiyor?... Gerekiyorsa evet. Ve yine gerekliyse; kendisi de gidecek. Ama; kimse fuzuli yere, nedensiz, gereksiz, ihmalden... gitmeyecek. Amac; olmek degil, yasamak...

Burada ihmali olan komutanlari savunmak istemiyorum.

Anlatmak istediklerim baska. Komutanlarin ellerine kendilerini savunmak icin milyonlarca MAYIN vermissiniz!...

Ben vermedim. Siz verdiniz!... Sizlerin temsilcileriniz verdiler...

Bu temsilciler isteseler, bir kanun cikarir, "Silahli Kuvvetler elindeki butun MAYINLARI" bir yilda elden cikaracaktir..." diyebilir. Diyebilir mi?

MAYIN yerine, kendisini savunmak icin; "El, bacak, ayak koparmayan, -kalles olmayan- guvenlik araclari kullanilir..." da der... Parasini da verir. Verir mi?...

Biz ne yapmisiz?

Medeni dunya ulkelerinde artik kullanilmasi yasaklanmis MAYINLARI hala TSK envanterinden cikartamamisiz. Dosemesi, kullanilmasi, yerinin bilinmesi, bulunmasi, imha edilmesi en zor olan MAYIN cesitlerini cocuklarimizin eline vermisiz!

Sizin ve benim cocuklarimin degil! Cocuklarinin...

Mayinli alanlara iki-uc gazetecimiz gidip bir arastirma yapsin bakalim. Kimlerin cocuklari oralarda askerlik yapiyor? Mayinli arazilerde dolasiyor?

Yuksek tahsilliler? Hayir.

Zenginlerimizin cocuklari? Hayir.

Asker, burokrat, politikaci, milletvekili cocuklari? Hayir.

Bakan, Basbakan, Cumhurbaskani cocuklari? Hayir...

***

Bana gonderdiklerinizden;

Turkce bilmeyenleri kat gorevlisi, Turkce bilenleri resepsiyon gorevlisi, hayatinda hic kirmizi isik da durmamislari inzibat askeri, en son kullandigi arac 'kagni' olanlari sofor, bayramdan bayrama et yiyebilmisleri komando, kendi ucurtmasini yapip ucurtma sansina sahip olanlari parasutcu, hazine avcilarini mayin arama-tarama uzmani, hayatinda evine kopek sokamamis olanlari patlayici-madde-uzmani kopek bakicisi, cep telefonu olanlari muhabere uzmani, lahmacuncu da calisanlari asci, bulasik yikamislari garson, konusabilenleri santral operatoru... yapariz.

Sonra? Bu delikanlilara silahlar veririz, savasirlar. Mayinlar veririz, doserler. On kusur ay sonra da, teskere alip giderler.

Teskere alip gidenlerden sonra yeni gelen; bulasikcilara, kagni soforlerine, cep telefonu kullanicilarina, Turkce bilene bilmeyene, okuma-yazma bilene bilmeyene, kirmizi isikda durmus olanlara olmayanlara, kopek sevene sevmeyene, lahmacun sevene sevmeyene... tekrar askerligi ogretir;

Savasimiza devam ederiz...

Bu arada nereye koydugumuzu 2-3 tertip sonra unuttugumuz mayinlara basar ve oluruz! (Kirmizi da durmadigimiz gibi, bu KIRMIZI ikazda da durmayiz!...)

Elbette ki sorumlu komutanlar! Elbette...

Ama;

Bizi hala MAYIN kullanmaya zorlayan, kendi -ise yarar- cocuklarina gozu gibi bakip, bize gondermeyen 'Aziz Turk Milleti' nin hic mi sucu yok?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sn. Komutan Kemal bey, iyi dersin de, kabahat silah damı, kullananda mı? Mayın konusunda haklısınız. Yok edilsin. Fakat adam aklına koymuşsa bir eylem yapmayı (içeriden-dışarıdan!) bunu her türlü yapamaz mı? Bu kadar somut belgeler varken, artık birtakım bahaneler aramanın anlamı var mı? Hainler içimizden…Saygılarımla…

FİKİRCİ 
 11.04.2010 11:39
Cevap :
Yorumunuz icin sagolun. Saygilar.  12.04.2010 0:53
 

Çağdaş dünya değişti. Her anlamda değişti. Bilgi, tekoloji, ekonomik seviye aynı zamanda devletlerin anayasalarını, temel değerlerini değiştirdi. Biz hala amele taburları ile yurt savunması yapabileceğimizi zannediyoruz. Bilgi ve yetenekle donatılmayan insanın bu işleri yapmasının mümkün olmadığını bir türlü görmiyoruz. Toplumumuzu ve insanımızı bu yeni çağın yeni bilgi ve anlayışından uzak tutmaya çalışıyoruz. Hatırlayın albayım. 1970 lerde kaç bin yasak kitap, kaç bin yasak gazete, kaç bin yasak dergi, kaç bin yasak film.... vardı. O kuşakları potansiyel tehlike olarak görüp toplumun gözünü açmasını engelleyen kimerdi. Bunun bedeli ağırdır. Kalkınmamız da askerliğimiz de geri bırakılmıştır. Hiç değilse tarihimizi doğru öğrenelim.

Osman Sert 
 11.04.2010 11:09
Cevap :
Sagolun yorumunuz icin Osman bey. Saygilar.  12.04.2010 9:48
 

Herşeyi anladım da döşenen mayınların yerleri kayıt altına alınmıyor mu? Sorun burada sanırım. Saygılar...

sessiz-çığlık 
 11.04.2010 9:53
Cevap :
Umarim bu sorunuza 'bilen biri' burada cevap verir... Saygilar.  12.04.2010 0:55
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 798
Toplam yorum
: 1810
Toplam mesaj
: 47
Ort. okunma sayısı
: 2458
Kayıt tarihi
: 25.07.06
 
 

Harp Okulu 1974 mezunuyum. 1983'de Kurmay Subay olarak mezun oldum. 1987 yılında Silahlı Kuvv..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster