Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Eylül '12

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
480
 

''Nuuumaan!..'' başbakan mı?

''Nuuumaan!..'' başbakan mı?
 

Güneş; 29.09.2012,cumartesi---EVET MESAJ bence...Güneş Gazetesi de Mesaj'ı almış. Diğerleri, kaçırmış bunu!..


''BAŞBAKAN NUUÛMAN!..'' başlıklı yazım, 16 Temmuz 2012 târihinde yayınlandıktan sonra, Milliyet Blog Yazarı olan değerli okuyucularımdan biri; ''AK Parti'de adam mı kalmadı?..'' (Demokrasi Penceresinden--18.07.2012 Târihli Yorum--MB), diğeri; ''Çok saçma geliyor bana!..'' (Tly Ekr--17.07.2012 Târihli Yorum-MB) şeklindeki yorumları ile bana tepki göstermişlerdi.

Yıllarca, değişik gazete ve ajanslarda çalıştım. Yine yıllarca parti yönetimlerinde, dernek ve kooperatif yönetimlerinde bulundum.

İnsanların, hele hele siyasetçilerinin sözlerinin ve hareketlerininin ne mânâlara geldiğini /gelebileceğini az-çok kestirebilme kaabiliyeti oluştu gâliba bende!..

''BAŞBAKAN NUUÛMAN!..'' başlıklı yazım ile, yanlışlık yapmadığım, yavaş yavaş ortaya çıkmakta herhâlde...

AK Parti Kongresi Yarın... (30.09.2012,pazar)

Lütfen bugün çıkan gazetelerdeki Nûman Kurtulmuş ile alakalı olan haberlere bir bakın.

Zann'ediyorum siz de benim gibi, Numan Kurtulmuş'un, Başbakanlık yolunda ilerlemekte olduğunu ayan-beyan veya siz bile puslu silüetlerden de olsa göreceksiniz.

Vakit daha erken gibi gözükebilir belki...

Fakat vaziyet ortada bence. Çünkü bu iş için Nûman Bey hem müsait hem de çok evvelden düşünülmüş gibi gözüküyor.

Vatana- Millete hayırlı olsun!..

Sâdece, fotoğraflara baksanız bile bunun, Güneş Gazetesi'nin algıladığı gibi MESAJ'dan başka bir şey olmadığını ''AÇÇIK-SEÇÇİK'' sizde anlıyabileceksinizbelki de.

Bu yazıyı okuyup, bana kızacak olan kardeşim; biraz daha sabırlı olursa, bana hak vereceği günlerin çok uzakta olmadığını, o da görmüş olacak.

Eğer çok kızacaksanız!..

Hâşâ gelecekten heber verme değil de; bunu, yazı ve fotoğraflara bakarak, ''bir hava tahmîni'' olarak kabûl edin lütfen.

Ömrümüz olursa hep birlikte görürüz İnşâAllah.

Sağlık ve Muhabbetle

29.09.2012,cumartesi

Bektaş Azizoğlu

İSTANBUL 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Değerli Bektaş Azizoğlu, Sayın Numan Kurtulmuş, gerçeğinde temiz süt emmiş, lekesiz bir ilim insanıdır. Annesi, oğlunun dürüstlüğünü bilir ve o nedenle, "senin siyasette (yalan-dolan bilmezsin) ne işin var oğlum?" der. Bu ülkede "fırıldak!" olmayanlara -art niyetle-ekmek olmadığı söylense de, gerçeğinde öyle değildir. Dürüst ve samimi insanlar her yerde başarılıdırlar. Huzurlu olmaları da bu işin mükafatı olsa gerek. Ancak, batı tipi siyasete ayak uydurmak (güçlü değilseniz) zordur. Bu yönü -yarı şaka ile- vurgulanmak istenmiştir. Sağlıcakla kalınız.

Canmehmet 
 02.10.2012 12:56
Cevap :
Evet, söylediklerinize katılıyorum Canmehmet dostum. Türkiye'mizde mâal'esef yıllarca siyaset, dediğiniz tarzda kişilerin elinde olmuş hep. Evet, çok dürüst olduğu hâlde, siyasete girince 180 derece değişim geçiren çok insan da tanıdım. Fakat ne'ylersin ki bu memleket bizim; siyasete de düzgün insanlar tâlib olmaz da hep kenara çekilirse, yaşanacak veya yaşanan olumsuzluklardan şikâyet etmeye bizim de hakkımız olmaz diye düşünüyorum. Bugün bu işe kalkışmış, Numan Bey gibi temiz, dürüst insanlara Allah kolaylık versin. İşleri gerçekten çok zor...Katkınıza teşekkürler...Sağlık ve muhabbetle...(bektas-azizoglu@hotmail.com)  02.10.2012 21:57
 

Değerli Bektaş Azizoğlu, Sayın Numan Kurtulmuş'un büyük bir kusuru! bulunmaktadır. Bunu annesi de ifade etmiştir. Der ki; "Oğulcuğum Numan, dalamaz, yüzemezsin, ne işin var (siyasetin)göl kıyısında? Boğulmak mı istesin A oğul!" Eğer, batılılaşacaksak, batı tipi siyasetin şeklini (İtalyan siyasetçi) Makyavel tarif etmiştir. "Kazanmak için her şey mübahtır." Şimdi, "Allah'tan korkan, kuldan utanan!"lar bu ülkede nasıl Batı tipi siyaset yapacaktır? "Dur bakali ne olacak!" Sağlıcakla kalınız.

Canmehmet 
 01.10.2012 10:29
Cevap :
Değerli Canmehmet dostum; öncelikle bugüne kadar, yazılarıma yapmış olduğunuz eleştirel ama dengeli yorumlarınız için teşekkür ediyorum...Numan Bey'in annesi bu sözleri nerede, neden, nasıl, hangi otamda...söylediğini bilmiyorum ama ya oğlunun birikimlerinin farkında değil veya çok bilgili ve birikimli bir anne olması dolayısı ile siyasetin kaygan zemininde, biricik oğlunun başına birşey gelme ihtimalinin yüksek olmasından dolayı, annelik şefkati ile böyle konuşmuş olabileceğini düşünüyorum...Sağlık v e muhabbetle...(bektas-azizoglu@hotmail.com  01.10.2012 17:53
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 345
Toplam yorum
: 234
Toplam mesaj
: 31
Ort. okunma sayısı
: 573
Kayıt tarihi
: 24.11.07
 
 

İlkokul'u Düzce'nin Gölyaka İlçesi, Açmaköy'ünde bitirdikten sonra, Ortaokul'u Gölyaka'da okuyup,..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster