Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Mart '07

 
Kategori
Tiyatro
Okunma Sayısı
876
 

''Omuzumdaki melek ''

''Omuzumdaki melek ''
 

Sensiz saadet neymiş
Tatmadım bilemem ki
Alnımın yazısıydı
Ne yapsam silemem ki
...

Gizli Kalmış Aşklar, Dile getirelemeyen tutkular, Dışa vurulmayan sevdalar. Hep bizde kalmaya mahkumlar. İki kişi kavuşamaz , bunun adı aşk olur, demiş birileri. Bir yerlerde okumuştum ama kim söylemişti hatırlamıyorum. Doğru söylemiş vesselam.

Aşkınızdan gözünüzün kör olduğu , onsuz bir an , bir saniye bile düşünemediğiniz ama imkansız ve yersiz yani bunun sonunu olmadığınız bildiğiniz bir aşk durumunda ne yapardınız ?

Akla gelebilcek kendime göre ne olursa olsun gelmemesi gereken şeyi mi düşünürdünüz, hayatınıza son vermek.

O kadar aşıksınız hiç bir şeyi göremicek ve mantıklı ve sağlıklı düşünemicek kadar... Aşkta mantık yok zaten,

Aşk şiddetli bir kalp çarpıntısı ve mantığın devre dışı hali kısaca ve genelde yanlış kişilere duyulan bir süre sonra olmayıcağını bile bile çırpındığın, olmasını arzu ettiğin ama sonu olmayan , imkansız bir duygu hali.Tabi kendi şahsımca.

Yani o kadar gözünüz kör , o kadar çaresizsiniz onsuz bir hayat olcağına öleyim daha iyi diyorsunuz , çareyi ölerek kurtulmakta buluyorsunuz . Bu sırada tüm bu anlarınıza , içinde bulunduğunuz bu duygu buhranına şahit ve sizi tekrar hayata bağlamanın yollarını arayamaya başlayan ve sizi hep korumak isteyen bir meleğiniz olsa nasıl olurdu?

Bu sezonun başından beri sadece ayda 2 gösteri sunan Profilo Gösteri Merkezinde sahnelenen "Omuzumdaki Melek" Oyunun da tüm bu sorulara cevap bulabliceksiniz?

Ayda Aksel , Hakan Altıner ve yakışıklı koruyucu meleğimiz rolünde de Sevgili Teoman kumbaracıbaşının oynadığı , izlenmesi gerektiğini düşündüğüm bu romantik komedi 4 ve 21 Nisan Çrş Saat :21:00 de Ptofilo Kültür merkezinde , Kaçırmayın !

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 61
Toplam yorum
: 82
Toplam mesaj
: 27
Ort. okunma sayısı
: 1233
Kayıt tarihi
: 24.08.06
 
 

  Bir şair, bize Güzellikten Söz Et, dedi. O da yanıtladı: ''Nerede arayıp, nerede bulacaksınız g..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster