Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Haziran '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
6587
 

Şaşkın AKP’liler “Taksim”i “Tayyip” anladılar: "Tayyip Şaşırma, Sabrımızı Taşırma!”

  Şaşkın AKP’liler “Taksim”i “Tayyip” anladılar: "Tayyip Şaşırma, Sabrımızı Taşırma!”
 

Taksim Gezi Direnişi için, özellikle İstanbul’da yollara düşenlere bakın:

Metro çalışmıyor, belediye seferleri durmuş. Polis, yolları kesmiş; bin bir türlü engel var. Gaz bombası, biber gazı, basınçlı su... yemek de... Hele, soluk almada sorunun olanların, vah haline!..

Sloganlar mı?

O kadar gür ve anlamlı!

Ya Tayyip Bey’i, Tunus dönüşü, “kahramanlar gibi" karşılayanlar...

Metro, sabaha kadar çalışıyor. Her türlü ulaşım kolaylığı var. Gaz bombası, biber gazı, basınçlı su... yeme kaygısı yok. Bilmiyoruz ya, belki de, otobüslerde “kumanya” yeme var.

Atatürk Havaalanı’na rahat/ konforlu koşullarda gidenler, o kadar rahat olmamalılar ki, “şaşkın” olduklarını gösterdiler.

Niye mi?

“Tayyip şaşırma, sabrımızı taşırma!..”

Tayyip Bey’i “kahramanlar gibi" karşılamaya gidenlerin bu sloganı tepki görmüyor. “Niye?” diyenler çok olmuştur. Ben de aynı soruyu kendime sordum, yanıtını da kendimce buldum:

AKP içindeki “şahin”ler, Tayyip Bey’in sözünden (AKM’yi yıkacağız, Topçu Kışlası'nı yapacağız) dönebileceğini varsayarak, Tayyip Bey’i uyarıyorlar.

Yani?

Tepkimiz sana yönelir; dikkat et!

Aklıma başka bir şey gelmedi.

Sonra anlaşıldı ki, bu, kararlı/ bilinçli bir topluluktan değil, “şaşkınların şaşkınlığı"ndan kaynaklanır.

Tayyip Bey'in her sözünü alkışlayanlar, sloganda “Tayyip” adının geçmesi gerektiğini düşünmüş olmalılar. Yoksa, bu ters sloganı niye atsınlar?

*****

Amigo bağırıyor:

“Taksim şaşırma, sabrımızı taşırma!”

Uyuyan, şaşıran topluluk bağırıyor:

“Tayyip şaşırma, sabrımızı taşırma!”

Amigo, coşturmak istediklerinin uyuduklarını nereden bilsin?

http://www.youtube.com/watch?v=9LeNQJM1los

Fazla söze gerek var mı?
 

http://www.facebook.com/turgutcelik

https://twitter.com/#!/turgutcelik

turgutce@yandex.com

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Rahman ve Rahim olan Allah şaşırtmasın. Bu uyarıdan ders çıkarmayanların vay haline.. Saygılar...

hssensoz 
 10.06.2013 10:43
Cevap :
Selçuk Bey... Efendice bir yorum... Saygılar, selamlar.  10.06.2013 19:50
 

Yazdıklarınızı gülümseyerek okudum:((( Vay vay diyor, fazla söze gerek yok diyorum:((( Tipik Türk'lere ait davranışlar diyeceğim, Allah'mı söyletiyor diyeceğim?..Ne diyeceğimi şaşırdım ben de:(((( Selam ve saygılar sunuyorum.

Sündüs Akkaya 
 08.06.2013 23:14
Cevap :
Sündüs Hanım... Koşullanmış olmanın bir sonucu... Dua dinleyenin, "amim" demesi gibi... Çok eskilerde bir okuduğumu anımsarım: Camide Mevlid okuyan bir hoca, çok derin olmalı ki, Mevlid'in aruz kalıbını da Mevlid'in bir parçası sanır ve okur. Cemaat de "Amin" der... Saygılar, selamlar.   09.06.2013 10:33
 

Allah şaşırtmasın. Kulun ki geçer. :))

Ayrıntıda gezinmek 
 08.06.2013 16:03
Cevap :
Değerli Ayrıntıda Gezinmek... Size katılıyorum. Konuşanlar, "oy" beklediklerinden biraz da "düşünce" bekleseler... Saygılar, selamlar.  08.06.2013 16:21
 

Aslında kralın dalkavukları onun önünü görmelerine engel oluyorlar.Fotoşoplarla dolu resimleri önüne koyup yalakaların ve biat edenlerin sayısını abartıyorlar.O da gerçekleri bilse de mizacı gereği serap görmeye devam ediyor.Sözde muhalefetteki saray yardakçıları da sıkıştığı zaman kendisine destek veriyorlar.Kralın özel gizli kamera ekipleri,payitahttaki şehiremininin kontrolünde tüm karşıt saf adamların kasetlerini organize ederek kendilerini korkutuyorlar.Ezilen ahalinin bilinçli bir kesiminin de kralın sarayının altını oymaya başladığının farkında değiller.Kral eski kral olamayacağının korkusuyla paslı kılıcını önüne gelene sallamaktadır.Kazıklı Voyvodaya,Zalim Haccaca,insan kasaplarına bu dünya kalmadı.Neyse ki bizim ülkemizde böyle krallar yok...Padişahlığa özenip istihareye yatsa da Clevelandı rüyasında gören ve muhteşem mütekait maliye vekili eşi için -Tanrı bana Cleveland -dedi diyen eski çok bilen saltanatçı hanımlar olsa da vaziyet kel gibi.Selam ve saygıyla Turgut Ağabey

Mesut Selek 
 08.06.2013 0:33
Cevap :
Değerli Okuldaşım... Katkın için teşekkür ederim. Lideri güçlü yapan, kendi gücü yanında, danışmanlarının da güçlü, yol gösterici olmalarıdır. Lider, her konuyu bilemez. Ama lider, önüne konan her bilgiyi de "akıl süzgeci"nden geçirmeden kullanmamlı. Bizde liderin eline tutuşturulan kâğıtlardaki bilgiler gerçek gibi görülür... Sonra... Hiç bir şey olmamış gibi, dünya döner. Dalkavuklara inanan, o dalkavuklarının yarın bir başkanın dalkavuğu olacağını düşünmesi gerekir. Sorumluluk taşıyanlar, kendilerine karşı olanları da anlamak zorundadırlar. Neyse... Mersin'de hava güzel. Mersin dedim de aklıma geldi. Spor Bakanı demiş ki: "Bazıları 'ters'ine, biz Mersin'e gideriz." Akdeniz Oyunları için yapılan tesislerin açılışı var öğleden sonra. Saygılar, selamlar.   09.06.2013 10:50
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2459
Toplam yorum
: 2830
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2338
Kayıt tarihi
: 10.11.08
 
 

İspir, hem doğum yerim, hem memleketim. Emekli Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeniyim. Dil ve Tarih-..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster