Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Ocak '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
722
 

" Savaş uçakları incirlik esnafını sevindirdi "

" Savaş uçakları incirlik esnafını sevindirdi "
 

13/01/2007 tarihli milliyet gazetesinde bir haber beni oldukça düşündürdü ve savaşlar nedeni olan paranın insanları hangi boyuta getirdiğinin ve olaylara bakış açılarında nasıl bir değişikliğe uğrattığının göstergesidir.Milliyet gazetesi'ndeki haber aynen şöyle;

İncirlik Hava Üssü'ne 16 savaş uçağı ve 250 askerin gelmesiyle başlayan hareketlilik, İncirlik esnafını sevindirdi. Esnaf, 11 Eylül 2001'de New York'ta ikiz kulelere yapılan saldırının ardından, İncirlik'te başlayan hareketlilik sayesinde binlerce dolar kazanmıştı. Son yıllarda müşterileri iyice azalan İncirlik esnafı çok zor durumda kalmıştı.

İncirlik Esnafı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Abdulkerim Estetik, beldede altı aydır bir kez bile siftah yapamayan esnaf bulunduğunu söyledi. Kötü gidişin İncirlik esnafını bitirme noktasına getirdiğini anlatan Estetik, "İşlerimizin açılacağını, bir şekilde İncirlik Üssü'nün yeniden hareketleneceğini bekliyorduk. Umutlarımız boşa çıkmadı" dedi.

Estetik, hava üssüne eğitim uçuşu yapma amaçlı asker sevkiyatının devam edeceği beklentisinde olduklarını belirtti. Konaklama kapasitesinin yeterli olmaması nedeniyle hazırlıklara başlandığını belirten Estetik, "Halk, kira ilanları asmaya başladı. Asker artarsa beldenin ekonomisi düzelir" dedi.

Düşünebiloyormusunuz? Esnaflar ve incirlik Esnafı Yardımlaşma Derneği Başkanı Abdulkerim Estetik "umutlarımız boşa çıkmadı" diyor. "Ummak kelime anlamı olarak bir şeyi çok arzulamak ve istemek " Yani sayın başkan Şunu mu Çok arzuluyor ve istiyor acaba? Sınır komşularımızda savaşlar olsun, Ülkemizin Hemen yanı başında olan ülkelere onbinlerce km uzaklıktan askerler gelsin, Orada kanlar dökülsün, Askerler, siviller, çoluk-çocuklar öldürülsün oralarda sürekli savaşlar olsun hatta bir müslüman ortadoğu ülkelerinden biri daha çıksın ikiz kulelere yapılan iğrenç saldırının aynısını yapsın sonra da onlar da intikam almak için incirlik hava üssüne askerler yığsın ve incirlik esnaflarından alış-veriş yapsınlar böylece esnaflar kepenk kapatma durmunda olmasınlar.

Peki Sayın Başkan şunu hiç düşündümü acaba? Yıkılan ocakları, Biten umutları, ölen insanları....

Biz şunları istiyoruz savaşlar artık gelir kaynağı sebebi olmasın, hangi dil, hangi din,hangi renk, hangi millet, hangi devlet, Hangi sebep'ten olursa olsun kimsenin savaşlar nedeniyle, terör nedeni ile ölmesini istemiyoruz.

Büyük Önder MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ün dediği gibi "yurt'ta Sulh;Dünya'da Sulh" .

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yüce Mevlana böyle ifade etmiş. O uçakların uçuş menziline giren yerler, bizim gölgemizin düştüğü yerlerdir. Öncelikle bunu unutmayacağız. Bizler “Ah almayız,” mazlumdan istifade etmeyiz. En azından Dün etmedik. Bugünde etmemeliyiz. İnsan inandığıdır. Neye inanırsanız. Ayaklarınızın sizi oraya taşır. Sağlıcakla kalınız.

Canmehmet 
 13.01.2007 16:08
Cevap :
yazıma yorumunuzla ve mevlana hazretlarinin güzel sözlerinden bir tanesi ile katkıda bulunduğunuz için teşekkür ederim.kalın sağlıcakla...  15.01.2007 8:02
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 25
Toplam yorum
: 27
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 6403
Kayıt tarihi
: 12.12.06
 
 

İstanbul'da yaşıyorum, iktisat mezunuyum. Evliyim, 1 kızım,1 oğlum  var.... Siyaset, ekonomi ve s..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster