Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Temmuz '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
422
 

''Türk'' olmaktan neden korkulur?

''Türk'' olmaktan neden korkulur?
 

30 haziranda yayınlanan ''Kime Göre Neye Göre'' isimli programde Esra Elönü denen bir kadının açıklamalırını dehşet ve esefle izledim.

Sen kimsin sorusuna Türküm demem diye başlıyor kücük hanım sözlerine. Sonra haddini aşarak bu kanın asaleti nerden geliyor diyor. Türküm demek başkasının üstünde üstünlük kurmakmış. Sonra Veda Hutbesinden bahsediyor. Türküm demek kendisini rahatsız ediyormuş. Türkiyeliyim demek de rahatsızlık veriyormuş. Egemenlik kayıtsız şartsız Türk milletinin demek hiç hoşuna gitmiyormuş. Ben müslümanım diyor. Sonra lafa atlayan ipekçi Atatürkün sadece yer adı olarak Türkiye dediğini söylüyor.

Bir Türk olarak ve Türk olması ile gurur duyan biri olarak cevap hakkı doğduğuna inanarak bazı şeyler söylemek istiyorum:

1) Bu kanın asaleti Ergenekondan, 40 tane çeri ile Çin sarayından kaçan Kürşat'tan, çağ açıp kapayan Fatih'ten, senin gidipte son moda arabalarla gezip lüks otellerinde yattığın arap topraklarında Peygamber ayak izi vardır diyerek saygısından ata bile binmeyen Yavuz'dan, geldikleri gibi giderler diyen Atatürk'ten geliyor.

2) Türk'üm demek başka ırkları, mezhepleri, aşağılamak onlara üstünlük kurmak ise müslümanım demek diğer inançlara üstünlük kurmak onları aşağılamak demek değil midir? Konuşurken acaba bunu hiç düşünmediniz mi?

3) Veda Hutbesinde Peygamber efendimizin söylediği herşey zaten Türk olmanın temel taşlarından biridir. Türk olmak Türklük ne demektir lütfen daha iyi araştırın

4) Egemen=Yönetimini hiçbir kısıtlama veya denetime bağlı olmaksızın sürdüren, bağımlı olmayan, hükümran, hâkim demek ise egemenlik bu durumun olmasıdır. E bu durumun halk üstünde olması ki bu halk Türk milleti ise egemenliğin türk milletinde olmasının ne sakıncası var ki?

5) Sayın İpekçi Türkiye sözcüğünün yer belirtmesinden çok Türk eli ya da yerleşkesi anlamındadır ve içinde yaşayanların etnik kökenine bakmaz. Der ki kendini Türk hisseden herkes burdadır.

Vel hasıl kelam.. O sevmediğiniz, gurur duymadığınız, asil görmediğiniz yüce Türklük olmasaydı; o hiç çekinmeden söylediğiniz müslümanlık, saçma sapan arap milletine kalmış olacak ve belki de yok olacaktı. Oturup şükredip, teşekkür edeceğinize çamur atıyorsunuz. Bİraz okumaktan geçiyor herşey radyo programı yapmaktan değil. Neden korkuyorsunuz ki Türküm demekten yoksa okyanus ötesi gelemediği yerlerden sizi de mi uzaklaştırıyor?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

1)İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında hem erkeği, hem kadını şereflendiren bir meziyet vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lakin mağlup edilemezler. Napolyon 2)Türklerin ruhu yeniden parlayacak ve silah kullanmak için doğan bu kahraman milletin tarihi eski ışığını bulacaktır. Moltke 3)Türkü anlamamak için tarihe göz yummak gerekir. Haksız saldırılar ve adi iftiralar önünde Türk’ün vakur kalışı, kuşku yok ki körlerin gerçeği, eşyayı anlamadıklarını düşündüklerinden ve körlere acıdıklarındandır. Bu soylu bir davranış o adi iftiralara ne açık bir cevap oluyor. Pierre Loti, 21.yüzyılın cahil bu tiplerin okumasını önermek doğrusal bir yaklaşım, bende onlara oku diyorum. Okusada anlayamacakları kesin olsa da. eline sağlık sevgiler

Nizamettin BİBER 
 02.07.2012 9:56
Cevap :
inşallah okudukça da anlarlar. sizinde ellerinize sağlık saygı ve selametle...  02.07.2012 22:48
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 54
Toplam yorum
: 26
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 938
Kayıt tarihi
: 10.02.12
 
 

Artvin- Hopa doğumluyum.elektrik-elektronik mühendisiyim. İşten fırsat buldukça kendimce yazdığım..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster