Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Haziran '11

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
199
 

%10 Ahlaksızlığı

%10 seçim barajının temsili bir anlamı da var. 

Bu baraj düşünce ve ifade özgürlüğünü ve halkın seçme özgürlüğünü baskı altına alan, ipotek koyan ve ülkedeki sosyal kültürel sorunların, insan hakları sorunlarının çözümlerini militarizm ile Türk ırkçılığı ile çözmek isteyenlerin çözüm anlayışını temsil ediyor. 

Bu baraj halen duruyor ve Türkiye seçime gidiyor. Utanmadan! 

Gidip oy vericez utanmadan! Ve bu durumu zımnen kabul etmiş olacağız. 

Bu utanmazlığın ve ahlaksızlığın anası belli; elinde imkan olduğu halde bunu ortadan kaldırmayan ve tersine savunan parti. 

Bu adamların ideolojilerine sonuna kadar karşıydım, ama artık ahlaksızlıklarından da midem bulanıyor. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

..seçme özgürlüğü olduğuna inananlardan mısınız? Egemenliğin kayıtsız-şartsız millette olduğuna mı inanıyorsunuz? Atatürk'ü ağzından düşürmeyenlerin Atatürkçülüklerinde samimi olduklarını düşünebiliyor musunuz? 10% barajı kalksa n'olur? Parti liderleri senin istediğin adayı acaba listeye koyarlar mı? Saygılar.

Yüksel ÖNAÇAN 
 12.06.2011 11:14
Cevap :
% 10 barajı kalksa ne olur demişsiniz, siz ne olacağını algılayamıyor musunuz? Ben söyliyimo zaman; Partiler aldıkları oy oranı nispetinde mv. çıkarırlardı. Baraj olmadığı için seçmen oyunu daha küçük partilere verirdi. Ve büyük partilerin mv. sayıları daha da düşerdi ve daha dengeli bir meclis olurdu. Mv adaylarını parti başkanlarının tek yetkili olarak karpuz seçer gibi seçmesinin yanlışlığı, %10 barajının kaldırılmasının getireceği olumlu sonuçları yok etmez. Bu ayrımı görüyorsunuz umarım. Saygılar...  13.06.2011 10:52
 

Geride insan kalsın. Yoksa etiket üzerinden birilerini suçlayacaksan, her karşıt etiketin sahibi ırkçılık yapıyor demektir.

Ayrıntıda gezinmek 
 10.06.2011 3:53
Cevap :
Pardon eleştirinizi tam anlıyamadım. Türk ırkçılığı yapıldı ifademi yerinde bulmuyorsanız.. öyle olduğuna kaniyim, ülkede etnik tonu ağır basan sinni türk bir ideoloji, bu ülkenin kurucu felsefesi olmasa da, hakim olmuştur ve Türkiye'de diğer faktörler yanında siyasal dinamikler, çatışmalar bu eksende yürümşüştür. Ve bu halen güçlü bir dinamiktir. Türkiye'deki işlanan katliemler, PKK sorunu, onun yanıda Kürt sorunu, diğer insan hak ve özgürlükleri sorunu, bu sapık idelojisinin belli kesimlerce Türkiye'de hakim kılınmayı çalışılmasından çıkar. %10 barajı bu anlayışın uygulaması ve simgesidir. Bugün hala bu barajla seçime giriliyor olması, hafif deyimiyle ahlaksızlıktır.  10.06.2011 13:43
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 466
Toplam yorum
: 945
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 986
Kayıt tarihi
: 21.10.07
 
 

Ankara'da yaşıyorum. Çeşitli güncel konularda, zaman zaman "Neden olaya böyle bakılmıyor?" diye düş..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster