Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Mart '17

 
Kategori
Uzay
Okunma Sayısı
37
 

"Abla" tüm yaşamında -belki de- ilk kez, burada, kendisini eğreti hissetmediğinin farkına varır.

2009 yılı 6. ayının 12. günü, UFO ve Yeniçağ başlıklı 4. Uluslararası Kongre'yi izlemek üzere İstanbul'a gelen "abla", muhteşem iki gün ardından, dönmeden, notlarıyla kucağındaki laptop arasına uzanıp, başını, okşaması için eli altına ustalıkla sokan Karapati'nin engellemelerine aldırmaksızın yazısını yazar:

13 Haziran 2009, Cumartesi sabahı, bir gece önce damadın çizdiği yol haritasına göre, yolun ne kadar süreceğini bilmediğinden, sabah 07:00 suları, Gürsel Mahallesi girişinden çevre yoluna çıkan merdivenlere saran "abla", metrobüste bedelini UFO konulu mini konferansla ödediği iki gencin Akbil desteğiyle Zeytinburnu'na varır. Konuşmalara kulak misafiri olan bir başka gencin önayak olmasıyla metroya, alnında Havaalanı yazılı trenle de Yeşilköy CNR binası karşısındaki otele rahatlıkla ulaş(tırıl)an "abla", hayran kaldığı metrobüs uygulamasıyla, umduğundan çok daha kısa sürede menzile varır.

İstasyondan çıkan, kalabalık dansçılı dans gösterilerinin yapıldığı, dün gece yanmış gibi görünen büyük çadırın enkazı önünden geçip otele yönelen, kırmızı halıyla kongrenin yapılacağı binaya giren "abla", çevirileri dinlemek üzere kimliğini bırakıp bir kulaklık alır. Küçük kız kardeşinin -doğum günü hediyesi- katılım bedelini banka aracılığıyla yolladığını beliren kaydı çantasından çıkarır, salon kapısındaki kalabalığa karışır; kapılar açılır, -henüz- ufak kalabalık, bir saat sonra tıklım tıklım dolacak devasa salona dağılır.

Kaval ve viyola eşliğinde Yeni Çağ boyutlu güzel bestelerini seslendiren Tuluyhan Uğurlu mini konseri ardından, 09:30'da, sadece altı haftada organize edildiğini söylediği kongrenin teknik aksaklıklarını gidermeye çalışırlarken açış konuşması yapan Sirius UFO Araştırma Bilimleri Merkezi başkanı Haktan Akdoğan, Dünya UFO Günü'nün mimarı ve Dünya UFO İfşaat Kampanyası'nı da başlatan bir güzel insan. Bir kaç yıl önce Taksim'de Parmakkapı Sokak'ta bir dairede açtıkları sergiyi, sonradan bir TIR'a yükleyip Kapadokya senin, Denizli benim... dolaşarak kampanyanın yurt içi ayağını gerçekleştiren derneğin çıkardığı dergiyi büyük hevesle okuyan "abla" gözünü, kulağını sahneye kilitlemişken ufak tefek biri yanındaki sandalyeye ilişir. Emekli lise resim -ve bir dönem din dersi- öğretmeni, aydın hanımla "abla" arasında, aynı dilden konuştukları ve benzer birer geçmişe sahip olduklarından, ilk andan başlayıp iki gün boyunca derinleşen bir dostluk oluşur.

Haktan Akdoğan'ın, meraklısının* Habertürk'te izlemiş olabileceği
Türkiye UFO Dosyası, İlk Defa Istanbul Kongresinde Gösterilecek Olağanüstü UFO Görüntüleri ve Gizlenen TC Resmi UFO Olayları, Kutsal Metinlerde ve Kuran'da Uzaylılar Gerçeği, Dünya UFO İfşaatının Önemi, 2012 Uzaylılarla Temas, Havada Burun Buruna! Askeri ve Sivil Pilotlar Yaşadıkları UFO Karşılaşmalarını İlk Defa İstanbul Kongresinde Açıklıyor, Üst Düzey Resmi Ağızlardan Çok Önemli Açıklamalar başlıklı konuşması, Kumburgaz'da, yaratıkların seçildiği UFO çekimini yapan Yalçın Yalman'ın sunumu ardından; araştırmacı, yazar, belgesel yapımcıları, İtalya'da UFO'ların 8 yıldır izlediği Antonio Urzi ile Pier Giorgio Caria, hayranlık uyandıran detaylı görüntüler eşliğinde, Urzi Olayı, Antonio Urzi'nin Yaşadıkları ve Yaptığı 1700'den Fazla UFO Gözlemi ile Yüzlerce Saat Filme Aldığı Dünyanın En Yakın Olağanüstü UFO Görüntüleri İlk Defa İstanbul Kongresinde Açıklanacak, Italya'da yaşanan Uzaylılarla Açık Temas Olayı, İtalya ve Dünyadan Çok Önemli UFO Görüntüleri üzerinde konuşurlar.

Yemek molası ardından sahneye gelen bilim adamı, araştırmacı, yazar, Uzaylı Çipleri Uzmanı Dr. Roger Leir, Uzaylılarca Alıkonanlar ve Yaşananlar, Yerleştirilen Çiplerin Görüntüleri ve Dünyanın En Önemli Üniversite ve Laboratuvarlarında Çipler Üzerinde Yapılan Bilimsel Analizlerin Şok Edici Sonuçları!, Kaçırılma Fenomeninin Ardındaki Amaç... üzerine konuşurken bedende parçalanmış bir çipin operasyonla çıkarılışının görüntüleri perdeye yansır. "Daha sonra steril kutuya koyduğumuz parçalara baktığımızda çok şaşırtıcı bir şey gördük" der Dr. Leir,
"renkleri koyulaşan parçalar birbiri ardına dizilmişti. Dahası, araştırmalarımız sonunda Dünya kökenli olmadığını bulguladığımız metalin üzerini biyolojik dokunun örttüğünü saptadık, metal üzerinde doku!.."

Kongrenin ilk gününün son konuşmacısı temasçı, araştırmacı, yazar, 1984 yılından beri temasta olduğu Arkturuslular ve diğer üst boyut varlıklarından bilgiler aktaran Dr. Norma J. Milanovich, konuşmacılar arasında en Yeniçağ'cı olanı: 2012, Dünya Gezegeninin Yeni Çağ'a Girişi ve Kozmik Bilinç, Bu Tarihten Sonra Neler Olacak?, Bizi Neler Bekliyor? Olacaklara Nasıl Hazır Olmalıyız?, Foton Kuşağı, 5. Boyuta Yükseliş konularında konuşur: "25 yıldır kanallık yapmaktayım, Dünyanın enerji gridlerindeki ülkelerde dengeleme çalışmaları yaptım. Önümüzdeki 3 yılda olacaklar Atlantis'ten bu yana en büyük olay, 2012 zamanın sonu, aynı zamanda başı, Alfa-Omega gibi. Paniğin nedeni hazırlıksız olmaktır, duygusal bedenlerinizin bunu korku olarak algılmasına izin vermeyin. Bu dönemde yaşamak ayrıcalık, kendi seçtiğimiz, bildiğimiz geçiş bizim vardiyamızda gerçekleşecek. Bu muhteşem bir şey! ...Egemen bilgi saklıyor, Google'da 2012, Kıyamet yazın, araştırın. ...Olacağı kehanet edilen her şeyi değiştirebiliriz, bu bizim gücümüz, aynı zamanda sorumluluğumuz..." der. Bir buçuk saatlik konuşmasının sonunda "abla"yı hiç de şaşırtmayan bir şey söyler, Spielberg'in Üçüncü Türden Yakınlaşmalar filminin son sahnesine atıfla "size, orada, sesten renge geçişle, çakralarınıza mesajlar iletildi" sözlerini "başlangıçta ses vardı" diye bağlarken La notası verdiği toplulukla ses çalışması yapar.


14 Haziran 2009, Pazar günü sabahı "abla", bir gün önce tanıştığı hanımla sözleştikleri gibi buluşur.

İlk konuşmacı İngiliz Savunma Bakanlığı UFO Masası Eski Şefi, yazar, araştırmacı Nick Pope, İngiltere Hükümeti ve Savunma Bakanlığınca Gizlenen Resmi UFO Kayıtları ve Yakın Karşılaşmalar konusunda konuşur: X-Files'in Fox Mulder'i gibi olmadığını, elinde fenerle -ille de karanlık- bodrumlara girmesi gerekmediğini, en önemlisi yanında bir Ajan Scully olmadığını belirtir. İşinin, gök cisimlerini inceleyip, Savunma Bakanlığı'na rapor etmekten, gizli dosyaları açıklayın lanet adamlar! diyen bilgi taleplerini cevaplandırmaktan öteye geçmediğini anlatır. "Bizi hiç bir alanda yenmesinden hoşlanmadığımız Fransızların," diye bitirir sözlerini,
"UFO dosyalarını halka açması üzerine, biz de, bizdeki UFO dosyalarını kademeli olarak erişime açtık."

Bir sonraki konuşmacı, gazeteci, yazar, Dünyaca ünlü UFO araştırmacısı Jaime Maussan Alien Agenda'da Güney Amerika'dan, kendisini iyi takipçi sanan "abla"yı şaşırtarak, yumurtlar gibi bir dizi ufak gemi çıkaran ana gemi ile Ebony diye isimlendirilen, rengârenk yılan balonlara benzeyen, kıvrılarak süzülen çok geniş, tuhaf gök cisimlerinin de aralarında olduğu, bugüne dek Dünyada filme alınmış en önemli UFO görüntüleri sunar. Tarlalardaki Gizemli İşaretler Bize Ne Anlatmak İstiyor? başlığı altında, Witshire İngiltere'den muhteşem güzellikte desenlerin olduğu, sonuncusu bir gün önce tarihli, çiçek, arpa, buğday tarlaları görüntülerini büyüleyici bulan "abla"ya, "işi neredeyse chat'leşmeye vardırmışlar" dedirten dış kaynaklı mesajlardan insan ve uzaylı portresi taşıyan iki desen ile, bizim kapsüllerle kendimiz hakkında bilgi verdiğimiz platin tabaka içeriğinin benzeri, dört ay'lı bir sistemi tanıtan yanıtı taşıyan desen çok ilginç gelir.

Güney Amerika'da -gündelik yaşam içinde- filme alınan, objektiflere yakalanan Uzaylıların görüntüleri ile devam eden Maussan sunumu, Meksika'da bir fare kapanına yakalanan, korkan çiftçilerin tuzlu suda boğduğu 20 cm'lik akıllı Dünya dışı varlık ile kendisini, rengini değiştirip çevreye uyarak ve güçlü kokuyla koruyan bir başka varlığın incelendiği görüntülerle sona erer.

Yemekten sonra ilk konuşmacı, birkaç yıl önceki ilk UFO kongresinde izlediği güne göre, azıcık göbek dışında hiç değişmemiş; 1967'den bu yana yazdığı 32 kitabın pek çoğunu okumuş "abla"ya, yaşama, evrene, kendine bakarken bir başka bakış açısı hediye etmiş, çok önemli bir araştırmacı, yazar Erich Von Daniken: Tanrıların Dönüşü, Uzaylılarla Açık Temas Ne Zaman Yaşanacak? İncil ve Tevrat'ta UFO'lar, Eski Çağlarda UFO ve Uzaylı Ziyaretleri, Yıldızlardan Gelen Tanrılar, Maya Takvimi Neden 21 Aralık 2012'de Sona Erecek?, 2012 Maya Takvimi Sonu Neyi Anlatıyor, Neler Olacak? Animasyonlar ve olağanüstü görüntüler eşlğinde, iki bardak su içmek için verdiği iki kısa aralık dışında, bir buçuk saat süren çok etkileyici sunum.

Son konuşmacı Dr. Norma J. Milanovich, "2009'da bilinç değişimi yaşanacak, dalga dalga artacak, Güneş'le hizalandığımızda gerekli, yeterli üst titreşime ulaşmış bilgelik düzeyindeyseniz geçebileceksiniz..." derken bir kaç kişinin hızla salonu terk etmesi üzerine yapılan soruşturma sonucu bina üzerinde UFO! görüldüğü duyurulunca oturuma 10 dakika ara verilir. "Abla" ve arkadaşı öğretmen hanım dışarı ulaşana kadar gözlem sona ermişse de, kayıt yapanların becerisiyle elde edilen görüntü, soru cevap bölümünden sonra, salonda ekrandan yayınlanarak eksik kapatılır.


"Bugün bir uçan daire bizi onurlandırdı" diyerek konuşmasını yeniden başlatan Milanovich, soru-cevap bölümünde ilk sorunun da muhatabıdır: "Geçemeyenlerin durumu ne olacak?" sorusunu, "Geçmeyi seçmeyenler için, Balık Çağı'nın, iki Dünya savaşının yaşanacağı düzlemler hazırlanmakta, oralara, yolun başına dönüp, yeniden başlayacaklar" diye yanıtlar.

Dr. Roger Leir'in, Uzaylılar tarafından kaçırılma-alıkonma-geri getirilme olaylarıyla ilgili, "Farketmeden alınmış olabilir miyiz?" sorusuna yanıtı "Bilinçli bir anınız olmaz, arada, parça parça anılar, zaman içinde gelişen fobiler olabilir, mesela çocuklarda palyaçolara, beyaz önlüklülere, bazı hayvanlara, büyük gözlülere karşı tepkiler gelişebilir. Yetişkinler alkolizm ve uyuşturucuya sığınabilir. Genelde hiçbir şey hatırlanmaz, ertesi sabah belki bedeninizde çok ufak bir iz bulabilirsiniz..." olur.

Nick Pope, Bilgi Edinme Özgürlüğü Yasası'nca İngiltere'nin tüm UFO kayıtlarına ulaşabileceğimizi söyler.

E. Von Daniken "Nibiru-Marduk Gezegeni ile ne söyleyeceksiniz?" sorusunu, "12. Gezegen, dostum Zecharia Sitchin'in başının altından çıktı. 3600 yıllık yörünge tüm ölçümleri etkilerdi, bana kalırsa mümkün değil..." diye yanıtlar.

Dr. Norma J. Milanovich, "Dünya dışılar mesajcılara din konusunda bilgi verdiler mi?" sorusunu "Vaaaay, hatta vaay be!" diye karşılar ve ekler,
"Evet, her dinde saflık var ama yorumcular onları hırs ile gücü elde tutmak adına çarpıtıyorlar"


Dr. Roger Leir, "melezleştirilmiş insanlarla konuştunuz mu?" sorusunu, "Dünyayı dolaşırken bazılarının melekler gibi hızlı şifa yaratma türü yetenekler taşıdığını gördüm, bunlar üst bedenleri zayıf, iri gözlü, çok zekî, bir yanıyla insan-uzaylılar..." "Kaçırılmaların amacı neydi sizce?" sorusunu da "Hiç kimse, tüm yanıtları bilmiyor. Yumurta ve sperm alınması genetik programlama deneylerini düşündürüyor" diyerek yanıtlar.

Görüntüleri izlenen akıllı yaratığın DNA sonuçlarıyla ilgili bir soru yöneltilen Jaime Maussan, "Önemli olduğuna inanıyorum" der, "
Hükümetimin haberi yok, henüz kendi TV programımda bile sunmadım. İspanya Kraliçesi destekledi, belki İspanya'da bir basın toplantısı... DNA sonuçları belli olduğunda History Channel'den de izlenebilirsiniz."

Haktan Akdoğan'ın benzer bir olayın Nevada'daki kongre sırasında da yaşandığını aktarması ardından A. Urzi ile Y. Yalman'ın, 15:46, 16:06 ve 16:24 saat, 14 Haziran 2009 tarihli kayıtlarından UFO görüntüsü heyecanla izlenir.

İki gündür yoğun sevgi ve sevinçle izlediği, kahve kuyruğunda birden, tüm yaşamında belki de ilk kez, burada kendisini eğreti hissetmediğinin farkına varan "abla", Harun Kolçak'ın gitarıyla, güzelim sesiyle seslendirdiği iki güzel şarkıdan sonra, hafiflik genişlemişlik duygusu içinde, arkadaşı ile en büyük mesajı "hepimiz kardeşiz" olduğu için UFO İfşaat Kampanyası başlatan Haktan Akdoğan'a teşekkür eder, çıkarlar. Dışarıda, çimlere uzanmış, bir süre daha göğü gözlemekte olanlara katılırlar, sonra istasyona yürürler, Şirinevler durağında sarılıp vedalaşarak ayrılırlar.

*Toplantının ayrıntılı notları, önümüzdeki günlerde siriusufo.org adresinde, erişime hazır olacak…
 
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 591
Toplam yorum
: 50
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 47
Kayıt tarihi
: 27.07.15
 
 

İstanbul'da 20 yıldan fazla, tasarımcı grafiker olarak çalışırken bir kız çocuğu da yetiştiren "a..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster