Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Eylül '08

 
Kategori
Doğal Hayat
Okunma Sayısı
35959
 

"Ali Ayşe'yi seviyor"

"Ali Ayşe'yi seviyor"
 

Unutmayan Aşıklara


Çocuklar Bile biliyor “Ali Ayşe’ yi seviyooo”


Herkesin bilip de bir sevdiğinin bilmemesi ne kadar kötüdür herhalde değil mi??

Herkes anlar ama hani bir sevdiğiniz anlamaz ya onu ne kadar çok sevdiğinizi..Kendi hayatımızda yaşamamış olsak bile her mahallenin, o eski çocukluğumuzda yaşadığımız o güzelim çevremizdeki varolan insanların hikayesi olur ya….

Hep beraber büyüdüğümüz, beraber oyunlar oynadığımız arkadaşlarımızın öyle güzel bir hayattı…Bir gün gelir büyürsünüz hep beraber. Aynı sınıfta, aynı okulda okursunuz birlikte. Ne güzel anılarınız olur ve bir araya geldiğinizde o güzelim anıları anlatmaya başlarsınız. Birbirimizi o kadar çok iyi tanırız ki “sen eskiden” deyip sözler ve hemen ardından gülüşmeler başlar…İşte hepimizin böyle bir mahallesi oldu ve yaşanmış güzel anılarımız…

Ve o mahalle de yaşanmış aşklar… Belki habersizce yaşanmış içimizde büyütmüş olduğumuz aşklarımız ….Siz o insanı çok seversiniz ama ona söylemeye cesaret edemezsiniz ya….

Öyle aşkların yaşanmış olduğu mahalleler orada çok uzaklarda aslında bir o kadar yakın ama eskilerde uzak da kalmış aşklar bunlar…..

Mahallenin çocuğu Ali aşık olur mahalledeki çocukluk arkadaşı olan Ayşe’ye… Taa ki çocukluktan başlamış olan aşktır bu. Ali Ayşe’yi seviyor… Ali Ayşe yi sever ama söyleyemez…O’ na olan sevgisi çok farklıdır. Ayşe, Ali’nin O na aşık olduğunu bilmez onu bir dost bir arkadaş olarak görür ama halbuki herkes bilir “Ali Ayşe’yi seviyor”. Bir anlamayan Ayşe dir… Mahallenin çocukları söyler “Ali Ayşe yi seviyoo, Ali Ayşe yi seviyoo” diye. Ayşe duysa bile ne fayda, güler geçer bu duruma … Ama git gide de Ayşe Ali den uzaklaşmaya başlar.

Yaşanmış bir hikayedir. Böyle Aliler çok vardır her mahallede. Ali’nin Ayşe’ye olan aşkı O’nunla beraber büyür içinde ve artık Ayşe ye olan aşkını duyurmuş olsa da Ayşe onu anlamak istemez ve artık o çocukluğunda oynadığı her şeyi paylaştığı Ali den daha da uzaklaşır…. Ali de Ayşe de büyür …Ali halen karşılıksız bir şekilde Ayşe yi sever….Ali karşılıksız severken, Ayşe ise başka sevdalardadır…Ali yalnız yaşar aşkını, uzaklardan sever sevdiğini.. Bir gün Ayşe ‘nin evlendiğini duyar… Bu Ali yi çok üzer ve yemin eder bir daha kimseyi sevmeyeceğine… Yemin eder Ayşe den başkasını sevmeyeceğine. Ali evlenmez asla ve Ayşe ye bir şiir yazar. Bir gün O ‘nun olduğu bir yerde alır mikrofonu başlar okumaya şiirini;

Cümle alem duydu beni
Sen duymadın be vicdansız

Ne oldu oldu artık
Saklaması imkansız

Çocuklar bile biliyor
Ali Ayşe’yi seviyor
Çocuklar bile söylüyor
Ali Ayşe’yi seviyor

Adımızı yan yana
Ağaçlara kazmışlar
Mahalle allı morlu
Duvarlara yazmışlar

Çocuklar bile biliyor
Ali Ayşe’yi seviyor
Çocuklar bile okuyor
Ali Ayşe’yi seviyor

Varsın olmasın sonumuz
Menekşemiz kurusun
Şu üç günlük dünyada
Koy namımız yürüsün

Çocuklar bile biliyor
Ali Ayşe’yi seviyor
Çocuklar bile söylüyor
Ali Ayşe’yi seviyor.


Bu gerçek bir hikayedir. Kahramanlarda gerçektir. Hani o çok uzaklarda kimsenin haberi olmadığı, kimsesiz sokakların yalnız aşıkları vardır ya.. İşte o büyüdüğümüz mahallerde yaşanmış olan aşklar…Herkesin mahallesinde var olan kavuşulmamış, karşılıksız olan aşklar ya da sonu evlilikle bitti dediğimiz ama evlendikten sonra mutsuzlukla biten aşklar…

Yaşanan aşklar elbet bir gün biter ama yaşanmamış o aşklar öyle beş-on yıl değil asırlarca dilden dile dolaşır ve yaşanır..Leyla- Mecnun, Kerem -Aslı, Ferhat -Şirin gibi….

Yaşanmamış aşklara “Ali Ayşe’ yi seviyoooo”…..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

umarım seninde dahil bütün sevenlerin aşkları daim olsun.sevgiler arkadaşım.

Sokrates 
 29.09.2008 12:06
Cevap :
Çook teşekkür ederimm::)))Hepimizin inşallah  29.09.2008 19:48
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 48
Toplam yorum
: 77
Toplam mesaj
: 37
Ort. okunma sayısı
: 2258
Kayıt tarihi
: 30.07.07
 
 

1982 Ankara doğumluyum.  Hayatta farklı pencereden bakan ve hayattı seven biriyim. Yalanda dola..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster