Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Şubat '07

 
Kategori
Felsefe
Okunma Sayısı
515
 

"An" ın birinde…

"An" ın birinde…
 

Yetmiyor yazmak. “An”ın birinde tutuklu kaldım sanki. Suçum neydi? Bir bilsem… Dedim ya yetmiyor yazmak. Ama yazmazsam da sanki zaman duracak. Daha kötüsü, sanki suç anım çilekeş bir müebbede dönüşecek.

Ne yaptım ben şimdi? Ya da ne yapmadım? Söyleseler keşke. Bir bilsem… Neden canım sıkkın? Neden yetmiyor artık derin nefesler almak? Su içmek de insana iyi gelirmiş.

İçiyorum da… Üzerine bol bol içiyorum ben; hem hayatımın üzerine, hem aşkımın… Şerefe!

Suçlu ben değilim! Kabul etmiyorum yahu! İtirazım var!

Belki de “an”ın birinde öldüm ben. Galiba. Hayal meyal hatırlıyorum öyle bir şeyler. Ama ya asıl “an” ? O kısım belirsiz işte. Faili meçhul müyüm acaba? Kim vurduya mı gittim? Yoksa intihar mı ettim?

Yok muyum yani kesinlikle? Belki biraz varımdır. Var mıyım?

Belki de var olma çabasındayımdır? Olamaz mı? Hani aralarda derelerde kalmışımdır birkaç farklı hayatın? Bir yerlerde yok oldum sanırken başka bir hayata gözlerimi açmışımdır… Olamaz mı?

İlla düz müdür zaman? Eni, boyu, derinliği yok mudur? Farklı açılardan farklı kapılardan oluşmuyor muydu bu hayat? Ya birbiri içinde yer alan koca bir fanustaysak hepimiz?

Küçücük kendi dünyalarımız, başka başka dünyaların merkezidir ya genelde… Öyle bir hal aldım ben işte. Ben merkezli bilmem kaç yüzüm var benim. Yüz yüze bakan, benden yüzlercesi var sanki. Birini bırakıp ötekini alıyorum yanıma her sabah. Her gün aynı ağaçlı yoldan aynı hızla ilerliyor ve aynı yere gidiyoruz. Bir gün biri, öteki gün diğeri… Ama takip ediyorlar beni.

Akşam olduğunda hepimiz dönüyoruz eve. Arayıp bulasım geliyor içlerinden gerçek beni. Bu nasıl bir çelişki? Yoruluyorum haliyle. Bazen uğraşmıyorum da. Dolaşıyorlar ayağımın dibinde. Sürünüyorlar benimle birlikte. Olmuyor gerçekten böyle. Seçim hakkım da kalmamış sanki. Yorgunluktan mı?

Kabul! Tutuklu kaldım ben “an”ın birinde. Cezam neyse razıyım hayat. Alacağın var benden biliyorum. Haklısın. Böyle borçlu olmuyor. Kes faturamı. Bir gün öderim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sonsuz zaman çizgisinin herhangi bir yerinde benliklerimiz ''an'' ile tokalaşdığında, çok açtı öğrenmeye ve sorgulamaya bu sonsuz zaman kavramını .Cevapları ne yazık ki benliklerimizi hep aç bıraktı, çabaladık, sorguladık. Zamanın kıyısına uzanmama telaşı sardı yorgun bedenlerimizi. Boşluğun içinde tutunamamak zamana, isyankar satırlara dönüştü...

Çağan Ugan 
 23.03.2007 18:59
 

Neden bu yazı bu kadar kısa olmuş... Neden... Bazen kaptırırsın kendini ya hani her satırda kendin ararsın, bulursun işte öyleydi tadı damağımda kaldı. Keşke daha uzun olsaydı... Kucak dolusu sevgiler Sedammmmmmmmm....

Pelin KALYONCU 
 10.02.2007 9:27
Cevap :
Aslında bu aralar biraz özet yazıyorum. Ondandır bitanem. Yorumun çok gurur verdi. Yazımda kendini araman ve bulman... Sevgilerimle...  13.02.2007 7:24
 

Sevgili Sedacığım, bu ne kadar güzel bir yazı böyle.. Su gibi.. Akıp gidiyor. Yaşam bizi böyle farklı kişiliklere büründürüp parça parça yapıyor.Fakat sonra tek bir noktada birleştiriyor değil mi? “O” anın birinde öldüm bende..Şimdiki anda nasıl bir şekildeyim bazen anlamıyorum bile.. Var mıyım yok muyum bu hayatta.. Her daim takipteler ama yolu kaybeden olmadı şimdiye kadar…Yüreğine sağlık.. Kucak dolusu sevgiler…

Hoşsada 
 09.02.2007 14:10
Cevap :
Canım benim, beğenmene çok sevindim. Böyle karışıp kuruşup döktürüyorum orası kolay da, anlaşıldığım zaman aldığım keyfi kelimelerle tarif edemiyorum bir türlü. Çok teşekkür ederim. Sevgilerimle..  09.02.2007 14:40
 

O "hepinizin" toplamı sen olmayasın? Hani o anın birinde ölüp de hemen bir sonraki anda yeniden ışıl ışıl doğan olmayasın sen? Sevgiler sana ve hepinize :)

Fulya 
 09.02.2007 12:00
Cevap :
Evet işte öyle bir şey demek istedim ben de :) Hepimiz birimiz, birimiz hepimiz için. Seve seve... Sevgilerimle...  09.02.2007 14:21
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 86
Toplam yorum
: 184
Toplam mesaj
: 55
Ort. okunma sayısı
: 3107
Kayıt tarihi
: 09.10.06
 
 

Marmara İng. İşletme mezunuyum. Pazarlama bölümünde uzmanlaştım. Reklamcı olmak istiyordum. Olmad..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster