Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 

29 Haziran '10

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
2442
 

‘Arka Sokaklar’ finali kadroya gözdağı mı?

‘Arka Sokaklar’ finali kadroya gözdağı mı?
 

Uzun zamandır Kanal D ekranında severek izlenen ‘Arka Sokaklar’ da sezon finalini yaptı. Müthiş bir sonla hayrete düşüren bölümde neredeyse tüm ekip kıyıma uğradı! Akıllarda pek çok soru bırakarak, yeni sezonda buluşmak üzere izleyiciyle vedalaşan ‘Arka Sokaklar’, kimin ölüp kimin kalacağı konusunu da tam bir bilinmeze çevirdi.

Yeni yayın döneminde diziden bazı isimlerin ayrılacağını açıklayan Berk Oktay yani dizideki adıyla Sinan’ın haklı olduğu görülürken bölümde yaşananların abartısı da dikkatlerden kaçmadı. Rıza Baba’dan kızının intikamını almak isteyen mafya lideri Rıfat’ın adamlarıyla birlikte aynı anda tüm ekibi yok etmesi oldukça mantıksız göründü. Mesut’un oğlu ve köpeğiyle tren garına geleceğini, Komiser Engin’in kız arkadaşıyla birlikte tatile çıkacağını, Sinan’la Elif’in ortak operasyon yapacağını olağanüstü biçimde haber alan Rıfat’ın adamlarının becerisi bununla da bitmedi. Mesut’u bıçaklayan, Engin’in arabasını yolda sıkıştırıp uçurumdan aşağıya atan, Sinan’la Elif’i de harika bir zamanlamayla, uzaktan kumandalı bombayla patlatan mafya dâhileri, izindeyken bile evinde duramayıp merkeze gitmeye kalkan Rıza Baba’yı da şıp diye yakaladılar. Zamana meydan okurcasına seri ve de dakik çalışan Rıfat’ın adamları, Hüsnü’yü de arkadaşının teknesinde bulup bir güzel dövdükten sonra açıkta denize bırakıverdiler. Ekibinin tek tek haklandığı müjdesini Rıza Baba’ya verdikten sonra da, nedense tabancayla öldürmek yerine, çöp konteynırının içine koyup bir de zincirleyerek toprağa gömmeyi tercih ettiler.

Ölümle gözdağı verilen kadronun kurtulma olasılığına gelince, Rıza Baba’nın ve Hüsnü’nün yaşaması mucize gibi görünüyor. Ancak Hüsnü’nün ayrılması durumunda tüm aile de gideceği için biraz düşünmek gerek! Tabii bir de askerdeki Ali var. Onun bile ölmesi mümkün! Ölümleri yapımcıya bağlı olan oyunculara düşense, ‘yüksek ücret’ten vazgeçip hayatta kalmaya çalışmak. O takdirde toprak altındaki konteynırdan bile kurtulmak olasıdır. Hem bakarsınız Zeynep’le Murat bile geri dönebilir!

Anibal Güleroğlu

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 1055
Toplam yorum
: 257
Toplam mesaj
: 24
Ort. okunma sayısı
: 1678
Kayıt tarihi
: 10.04.10
 
 

İstanbul'da başlayan yaşamım, eski İstanbullu ailemden edindiğim kültürle gelişti. Birinciliklerl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster