Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Ağustos '08

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
303
 

“Arkam kuvvetli benim arkadaş!..”

“Arkam kuvvetli benim arkadaş!..”
 

Haber malum… Artık herkes biliyor. ABD bile öğrendi olanları ve insani yardım taşıyan iki bürokratını konuyu araştırması için o mahalleye gönderdi.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’un zabıtaları ellerinde çivili sopalarla bir vatandaşı içki sattığı için dövdüler. Her ne kadar belediye başkanı, “Zabıtanın, tekel bayie çivili sopa almak için girdiğini ve tekel bayiin çivili sopasını satmak istememesi nedeniyle arbede çıktığını…” vs vs söylemiş olsa da… Zabıtalar görevlerini yerine getirmişler, Keçiören’deki bu kendini bilmez esnafı içki satarak günaha girmekten kurtarmışlardır.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok bu olaydan sonra çok eleştirildi. ABD’nin bile inceleme gereği duyduğu bu “günahsızlaştırma operasyonu” herkesin tepkisini çekti.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’tan, “Vatandaşın vergilerinden maaşını alan bu belediye görevlilerinden işledikleri suçun hesabı sorulacaktır” diye açıklama yapması beklenirken… O “günahsızlaştırma timi”ne sahip çıktı.

Bugünkü gazetelerde okuduk… Dün de Aksa Camii’nde Cuma namazına gidip, Sayın Başbakan ile birlikte namaz kılıp, birlikte fotoğraf çektirmiş. Namaz çıkışında malum olayı soranlara da, “İkide bir temcit pilavı gibi bu olayın gündeme getirilmesini anlamıyorum” diye fırçalamış.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’un Cuma namazında Başbakan’la çektirdiği bu fotoğraf nasıl okunur?..

“Ey bürokrasi… Ey ilgili ilgisiz herkes… Ben zabıtamın ve zabıtamın uygulamalarının arkasındayım. Görüyorsunuz, Sayın Başbakan da benimle birlikte. Durmak yok, yola devam!..”

Sayın Başbakan, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’un arkasında mıdır, değil midir bilemeyiz. Bilmemizin de imkanı yok. Ancak Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’un “Başbakan beni destekliyor. Yaptıklarımdan rahatsız değil” mesajını cümle aleme vermek için bu fotoğrafı çektirdiğini de, siyasetten azıcık da olsa anlayan herkes bilir.

.....diye düşünüyoruz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kurcalamayın yeni başladık daha. Sırada ramazan var. Oruç tutmayan kafirlerin haddini bildirmemize ramak kaldı. Ya bu yıl ya da bir yıl sonra. Gösterilecek günleri tüm saygısız kafirlere. Hepsi sırayla. Açık kadınlara meydan dayağı çekeceğimiz günler yakındır. İçki mi dediniz. İçmeyecekler kardeşim ya. Haram haram anlamıyor musunuz? Haram olan herşey yasak olacak kanunlarımızda. Hedefimiz bu. Görmüyor musunuz afganistanı veya iranı. Onlar gibi olamaz mıyız biz. Eksiğimiz ne onlardan. Tutupta almanyayı isviçreyi örnek alacak değiliz. Bol bol çocuk yetiştirip arapça öğreteceğiz kurslarımızda. Ha birde en az üç çocuk lazım bize. Üç yetmez beş beş yetmez yedi tane. Memlekette insan eksiği var ya o bakımdan. Başbakanın bunlara destek vermesi de normal zaten. Kötü şeyler mi bunlar. Hem size ne kardeşim yaa.. Millet oy vermiş böyle istiyor demek ki. Taliban olmak istiyor demek ki. Millet kime oy verdiğini biliyor demek ki. Başına gelecekleri biliyor demek ki...

Mustafa Özay 
 30.08.2008 11:29
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 118
Toplam yorum
: 150
Toplam mesaj
: 15
Ort. okunma sayısı
: 1563
Kayıt tarihi
: 20.06.06
 
 

70'li yılların sonlarına doğru (1977 veya 1978... Belki de 1979...) tüm zamanların efsane dergisi GI..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster