Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Ocak '14

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
311
 

"Artık yeter, fazla göndermeyin" diyen güzel analarımız....

"Artık yeter, fazla göndermeyin" diyen güzel analarımız....
 

Bugün çoğu gazetede haberi var. Çanakkale'de evleri yanan Alzheimer hastası Sultan Alacaoğlu ile eşine, Türkiye'nin dört bir yanından 3 günde toplam 95 bin lira para yardımı gitmiş. Bu duyarlılığa teşekkür eden Sultan Ana, "Bankada toplanan para bize yeter. Artık  ihtiyacı olanlara yardım edin" diye çağrıda bulunmuş.

İşte sıradan, saf, temiz, pirüpak insanımız böyle. Görüyorsunuz ne kadar tok gözlü insanlarımız var. Hırslı olsa, aç gözlü olsa böyle demezdi. Kendini düşündüğü kadar başkalarını da düşünür bizim namuslu, dürüst insanlarımız.

Bu olay neticesinde bir kez daha milletimizin de ne kadar hamiyetperver, cömert, değerbilir, diğerkam, fedakar, hayırsever, hoşgörülü, insaniyetli, iyi kalpli, iyi yürekli, iyi niyetli, kadirşinas, garibanı kollayan-koruyan, özverili, alicenap ve civanmert bir millet olduğunu görüyoruz.

Böyle yüce gönüllü olduktan sonra, bu güzel geleneği devam ettirdikten sonra kimse bizim bileğimizi bükemez.

Aslında milletimiz her zaman yardımseverliğini daha da yüksek noktalara taşımak istiyor ama medyada çıkan istismarlar daha fazla yardım yapmasına maalesef engel oluyor. Milletimiz, her zaman samimiyet ve dürüstlük arıyor. Gerçekten, yardımının ihtiyaç sahibine ulaştığını görmek istiyor. Ülkede aslında bunu kurumsallaştırmak lazım. Zor şartlarda yaşayan insanlara sistemli ve güvenli bir şekilde yardımları süratle ulaştırmak lazım. Ama bunu yaparken kimse kesinlikle istismar edilmemeli. Bütün toplumun hayrı için çalışan yapılar; şeffaf, hesap verebilir, dürüst ve çok hassas olmalı ve o şekilde çalışmalı.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 642
Toplam yorum
: 162
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 2311
Kayıt tarihi
: 13.09.11
 
 

1995 ODTU Fizik Lisans, 1998 ODTU Fizik Yüksek Lisans (Biyofizik)  mezunuyum. Özel sektörde kalit..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster