Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Ekim '15

 
Kategori
Resim
Okunma Sayısı
151
 

"Aşk'ın Fotoğrafı" İzmir'de çekildi ve İzmir'de sergilendi...

"Aşk'ın Fotoğrafı"  İzmir'de çekildi ve İzmir'de sergilendi...
 

 

 

        3. İzmir  Uluslar arası Fotoğraf Günleri açılışı, büyük bir ziyaretçi akınına uğradı. Devlet  Resim ve Heykel Müzesinde saat 19,00 buluşan bu foğraf şölenine katılımın çok büyük olduğu gözlemlendi.

         İzmir Fotoğraf Sanatları Derneği (İFOD) ile Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Bölümünün iştirak ettiği sergi, 31 Aralığa kadar devam edecek.

         12  ülkeden 60’a yakın sanatçı ve akademisyenin katıldı.Her iki yılda bir düzenlenen ve bu yıl 3. kez gerçekleştirilen sergi etkinliklerinde, Türkiye ile dünya fotoğraf sanatındaki gelişmeleri, yeni anlatım tekniklerini akademik ve bilimsel açıdan tanıtmak, evrensel bir dil olan sanat diliyle farklı ülke ve kültürler arasında paylaşımda bulunarak ortak bir değer olan sanat alanında izleyicileri buluşturmayı amaçlıyor.

FOTĞRAF SANATÇISI ELİF GAMZE  BOZO DA VARDI

         PROĞRAM ÇOK YOĞUN:İleri günlerde de, proje kapsamında, 7 mekanda yaklaşık 400 fotoğraftan oluşan 21 adet farklı fotoğraf sergisi, 3 konferans, 2 panel, 25 fotoğraf sunumu ve söyleşisi, 1 workshop ve 1 fotoğraf teknik çekim gezisi yapılacak. Ülkemizden ve yurt dışından gelecek olan sanatçılar kendi sanatsal ve bilimsel çalışmalarını sunacaklar.

        UZUN VADEDE:  8 farklı mekanda yapılacak sergi, Kültür Bakanlığı Devlet Resim Heykel Müzesinden ayrı olarak  Arkas Sanat Merkezi, DEÜ Sabancı Kültür Sarayı, Swiss Otel Kordon Salonları, İFOD Galeri, DEÜ GSF Sanat Galerisi, İtalyan Kültür Merkezi ve Konak Belediyesi Sanat Galerisinde ziyaretçilerle buluşacak. Etkinliğe ünlü fotoğraf sanatçısı Mehmet Turgut başta olmak üzere çok sayıda sanatçı ve akademisyen de yer alıyor.

         YARARLI BİR ETKİNLİK. Etkinlik ile ülkemiz fotoğraf sanatı tanıtılarak, İzmir içinde ve UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Bergama’da fotoğraf çekimleri yapılacak. Böylelikle ülkemizin kültürel zenginlerinin belgelenmesi, yurt dışından katılımcıların kendi ülkelerinde gönüllü birer turizm elçisine dönüşmeleri ve ülkemizin tanıtımına katkıda bulunulması amaçlanıyor. Aynı zamanda katılımcı sanatçıların etkinlik süresince üretecekleri çalışmalarla kentimizin farklı bakış açılarıyla görsel belleğinin oluşturulmasına katkı sağlanacak

        ÇİNE KADAR: İZKA desteğiyle “Çin’de 2013 Türkiye Yılı” etkinliklerinde Nanjing ve Hangzou kentlerinde “Aşk Şehri İzmir” başlıklı fotoğraf sergileri, 2014-2015 yıllarında ARKAS Holding işbirliği ile “Yarınlara Bir Miras: İzmir” konulu “Yabancı Fotoğrafçıların Gözünden İzmir Fotoğrafları” gibi önemli projelere imza atan dernek bugünlerde 3. Uluslararası Fotoğraf Günlerinin heyecanını yaşıyor.

         Başka bir deyişle "Aşk'ın fotoğrafı İzmir'de çekildi ve yine İzmir'de sergilendi.

 

 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1616
Toplam yorum
: 3879
Toplam mesaj
: 498
Ort. okunma sayısı
: 907
Kayıt tarihi
: 13.08.06
 
 

Hayatın dikenli yollarından geçmenin  sırrı, aralarından çabuk geçmektir. Ümit, naylon çorap giyd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster