Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Nurettin Erdoğan Yönetici

http://blog.milliyet.com.tr/nurettinerdogan

17 Nisan '20

 
Kategori
İş Yaşamı - Kariyer
Okunma Sayısı
30
 

“BEN” değil, "BİZ" olmak!..

“BEN” değil, "BİZ" olmak!..
Kendini düşünen insan Mutsuz insandır. Bir şeylere sadece BEN sahip olacağım derseniz; sahip olursunuz belki ama, o sahip olduğunuz şeylerin sevincini paylaşacak insan bulamazsınız.
Halbuki, sahip olduğunuz şeyleri başkalarıyla paylaşırsanız, daha fazla kazanırken paylaştığınız kişiler sizin sevincinizi de paylaşacaklardır.

Bir ilim öğrendiyseniz, bu ilmi ancak ben biliyorum, ben büyük insanım derseniz, o ilmi kendinize saklayıp da başkalarına öğretmezseniz, sizin ilminiz ışık saçmaz çevrenize. Halbuki öğrendiklerinizi öğretirseniz, herkes sizden bahsedecektir. Herkes bunu kimden öğrendin dediklerinde, sizi göstereceklerdir. İşte siz asıl o zaman büyürsünüz.

Ben büyüğüm, güçlüyüm dedikçe böbürlenirsiniz belki ama sadece kendinizi tatmin edersiniz. Sevilen bir insan gibi görünürsünüz belki ama sevilmediğinizi herkes bilir, sadece siz bilmezsiniz.
Onun için kazandıklarınızı paylaşın, Bildiklerinizi sizden sonra gelenlere de öğretin, onlar da bilginizden istifade etsinler ki, öğrendiklerini başkalarına öğretirlerken sizin adınızı saygıyla ansınlar.

Güçlü görünen insanlar bu güçlerini en fazla ölene kadar gösterirler. Ama ancak sahip olduklarını paylaşanlar ölümsüz olurlar, sonsuza kadar yaşarlar.

Hedefinizi yüksek tutun. Ölümsüz insanlar hedeflerini öyle yüksek tutmuşlar ki, Dama çıkmak için, Yıldızlara merdiven dayamışlar.
Bence En alçak gönüllü insanlar, mucitlerdir. Çünkü icat ettikleri şeyleri tüm insanlar kullanmışlar, Kullanmaya da devam etmekteler.

Egolarımızın kurbanı olmayalım; BEN değil, “BİZ” diyelim ve birinin bir başarısını gördüğümüzde, o başarıyı alkışlamasını bilelim.

En önemlisi sadece kendimizi değil, tüm insanları sevelim...
Sevelim, Sevgiyle kalalım…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 41
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 499
Kayıt tarihi
: 31.05.16
 
 

Kabataş Liseli olan Nurettin Erdoğan, ömür boyu eğitime inanan bir yönetici. Küçük yaşlarda girdi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster