Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Aralık '12

 
Kategori
Magazin
 

‘Ben Bilmem Eşim Bilir’in açık ettikleri…

‘Ben Bilmem Eşim Bilir’in açık ettikleri…
 

 

Şikâyet ve karalama mekanizmasında siyaset dünyasıyla başa baş rekabetteki TV âleminde, ‘Muhteşem Yüzyıl’a gösterilen tepkilere her gün bir yenisi eklenirken ‘Ben Bilmem Eşim Bilir’ de ithamlara hedef olan yapımlar arasında yol alıyor.

Kısa bir süre önce, pamuk ipliğine bağlı olduğu düşünülen Türk aile yapısını bozduğu gerekçesiyle bir vatandaş tarafından jurnallenen ‘Ben Bilmem Eşim Bilir’ için şimdi de yarışmacılarının ‘oyuncu’ olduğu söylentisi çıkartıldı.

Meyve veren ağacı taşlayan çok olurmuş ya… Bu da o hesap.

***

Kocasını gaza getirmek, biraz da ilgi çekmek için söylediği sözlerle oklara hedef olan bir bayan yarışmacının cast ajansına bağlı oluşundan ötürü yayılan bu söylentiler TV8’de Cengiz Semercioğlu tarafından İlker Ayrık’a da soruldu.  

Bugüne dek kimsenin gerek kendi, gerekse yapımlar hakkındaki ithamları doğrulama saflığını göstermediği gerçeğinde, doğal olarak yalanlandı tabi.

Aslında ‘çamur at izi kalsın’ taktiğinin her zaman etkili olduğu mantığından hareketle yaratılan bu dedikoduyu Ayrık’a sormak da abesle iştigaldi.

Neticede yarışmaya katılanların her meslekten olma ihtimali mevcut. Hele ki ortalık ajanstan ve bir rol kapmak için kaydolan vatandaştan geçilmiyorsa… Üstelik sırf cast ajansında kayıtlı diye, o kişinin yarışmaya katılması engellenecek değil ya!

Velev ki, SBT ölçümlerine göre, hakiki yeteneklerin her geçen bölüm daha az sergilendiği ‘Yetenek Sizsiniz’i geride bırakmayı beceren ‘Ben Bilmem Eşim Bilir’e katılanların tümü ajans oyuncuları olsun, halk yine de beğeniyle izleyecektir.

Çünkü akılcı program kaydırma taktiğiyle reytinglerde yükselen Kanal D’nin kaliteli işi ‘Ben Bilmem Eşim Bilir’, dağıttığı ödüllerden ziyade, rekabet nefesini Acun’un ensesinde hissettiren ve tüm şirinliğini sergileyen İlker Ayrık ile eğlenceli oyunları sayesinde izleyicinin ilgisini çekmekte.

Nasıl ki, ‘Yetenek Sizsiniz’ çoğu vasat katılımcıların pek de büyük yetenek gerektirmeyen performanslarından çok, Acun ve Hülya’nın şovu için izleniyorsa… Yapaylığını defalarca eleştirdiğimiz ‘Şanslı Masa’, şaklabanlık merakıyla halen müşteri topluyorsa ‘Ben Bilmem Eşim Bilir’ de aynı durumda.

 

İlker Ayrık’a ‘Ben Bilmem Velim Bilir’ ile Barış Manço Misyonu…

Sanki toplu taşımacılıkta benzeri hiç yaşanmıyormuş gibi, en çok kişiyi otomobile sığdırma oyununda, kadınları erkeklerle yan yana doluşturduğu için yarışmayı kınayacak kadar geri zihniyetli büyüklere karşın, çocukların art niyetsiz ve beğeniyle izledikleri ‘Ben Bilmem Eşim Bilir’, velilerin çocuklarıyla vakit geçirmelerini isteyen bir ilköğretim okulu sayesinde yeni formata büründü.

‘Ben Bilmem Velim Bilir’ organizasyonunda öğrencilerin neşeyle karşıladıkları İlker Ayrık'ın sunuculuğu, çocukların olduğu kadar büyüklerin de hafızalarında yer eden rahmetli Barış Manço’nun programlarını hatırlattı bana.

Manço’nun ‘çocuk programı’ misyonunu ekranlarda yaşatma kapasitesine sahip olan ve samimi-sempatik tavırlarıyla çocukların gönüllerini fetheden Ayrık, bu başlangıcın devamını getirmeli. Velileri zorlayan öğrencilerin oyuncak araba ödülü için çekiştikleri format, okul örgütlenmesine katkının ötesine taşınıp genelleştirilirse diğer çocukların da faydalanacağı bir program çıkar ortaya.

Oyunculuğunun dışındaki şov yeteneğini, büyükleri ziyadesiyle eğlendirerek zaten haftalardır gösteren Ayrık, çocukların dilinden anladığını da çok güzel ispatladı nasılsa.

Bizimkisi, ekranlardaki eksiği giderme yönünde, gördüklerimizi değerlendirmemiz sonucunda gönlümüzden geçen bir fikir sadece!

 

Anibal GÜLEROĞLU

guleranibal@yahoo.com

www.twitter.com/guleranibal

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1124
Toplam yorum
: 258
Toplam mesaj
: 24
Ort. okunma sayısı
: 1617
Kayıt tarihi
: 10.04.10
 
 

İstanbul'da başlayan yaşamım, eski İstanbullu ailemden edindiğim kültürle gelişti. Birinciliklerl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster