Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Şubat '14

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1438
 

"Beykoz toplantıları, Sarıgül veya Yavaş' ı getirmek içindi "

"Beykoz toplantıları, Sarıgül veya Yavaş' ı getirmek içindi "
 

milliyet.com.tr den alıntıdır.


Sabahları yayınlanan "Gerçek gündem" adlı Yılmaz Tunca' nın programını seyrediyordum.

Konuğu DSP genel başkanı Masum Türker. Soru, cevap şeklinde süren programda genelde CHP den aday olamayan gündemdeki belediye başkanlarının DSP ye geçme nedenleri konuşulurken birden Sayın Türker ilginç açıklamalarda bulunmaya başlıyor;

"Beykoz toplantısı diye gündeme gelen ancak içeriği açılmayan medyada fazla yer bulmayan bu toplantıya Mustafa Koç, Aydın Doğan gibi iş adamlarının da katıldığını ve CHP' nin başına Mustafa Sarıgül veya Mansur Yavaş'ın geçmesi karşılığı CHP' nin desteklenmesi kararının alındığını" belirtip devam ediyor.

"Bunun üzerine de iktidarın TÜPRAŞ baskınlarını yaptığını tüm bu toplum mühendisliklerinin dizaynının Amerika'dan yönlendirildiğini" açıklıyor.

Yine konuşmasının bir bölümünde " Seçim sisteminde kullanılan bilgisayar programının Amerikan Sun Microsystems firmasının yaptığı secsis (seçsis)' in Koç holding tarafından Ak partiyi iktidara getirmek için 2002 yılında getirilip kullanıldığını" belirtti.

Masum Türker bu iddialarının detaylarını TV programlarında detayları ile hatta tartışma programında tartışa bileceğini de açıkladı.

İddia ettiği hususlar düşündürücü.

Hoş açıklasa ne olur? Kaç kişi o programı seyreder?

Diyelim ki hadi seyretti, konuşulanları kaç kişi anlar?

Sahi yeri gelmişken yazılanları kaç kişi okuyor?

Ulusal basında çıkan tüm gazetelerin gerçek satışlarını toplasanız ne çıkar?Resim, magazin ve bulmaca dışında kaç kişi siyasi olayları okuyor? Tartıyor, gündem oluşturuyor?

En önemlisi kaç ulusal gazete tarafsız bir şekilde belge ve bilgiye dayanan haberleri yayınlıyor?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu yazıya bir yorumum vardı... İki gündür çıkmamış. Selâmlar...

İsmail Hakkı CENGİZ 
 25.02.2014 11:54
Cevap :
Yorum gelmedi. Önermişsiniz. Saygılarımla  25.02.2014 15:43
 

Kısa yazıdan şunu anlıyorum: AKP'nin gelmesini ABD ile birlikte bizim işadamları sağladı... Şimdi gitmesini istiyorlar... Eğer birinci önerme doğruysa, ikinci önerme için şaşılacak, üzülecek bişey bulunmuyor. Tabii AKP açısından bir adaletsizlik de! Memleket açısından mı: ???????????????????... Selâmlar...

İsmail Hakkı CENGİZ 
 23.02.2014 10:44
Cevap :
Aynen her zaman olduğu gibi. Yenisi bulunduğundan eskisi hükümsüz kuralı doğru. Saygılarımla ( 5 gün sonra gelen yorum! Bu da ilginç!)   02.03.2014 23:30
 

Kıymetli Üstad Sayın, E Ruhi YALÇIN : Yukarıdaki görseli de sevmiyorum, Siyasi haberleri de dinlemiyorum.Yazdıklarınıza harfiyen katılıyorum.Ne başımıza geldiyse aha bunlardan geldi.Siyaset hiç bir zaman değer olmadı,Siyaset uzun yıllardır ticaret oldu.Selam ve saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

Mehmet Burakgazi 
 22.02.2014 21:32
Cevap :
Yönetim tasarımımızın yapılmasını açıkladı. Üstadım siyaset tüm inandırıcılığını yitirdi. Ancak tarihe not düşülmeli. Saygılarımla  23.02.2014 10:08
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 371
Toplam yorum
: 503
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 805
Kayıt tarihi
: 14.02.09
 
 

Adalet önce kendimizde başlamalı ve haksızlıklar sorgulanmalı  ve hataların, afetlere dönüşmeden ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster