Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Ocak '08

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1459
 

"Bizim kız bizden kaçar, başını örter ..ıçını açar"

"Bizim kız bizden kaçar, başını örter ..ıçını açar"
 

www.gulguntuzun.com


İşte gelmeye çalıştığımız son nokta bence bu. AKP ve MHP kol kola verdiler ve bizim kaba yerlerimizi açmamız için uğraş veriyorlar. Canım ne gerek var ki bu kadar emeğe siz söyleseydiniz biz açardık.

Sıkıldım, bunaldım, daraldım, ay bana bir şeyler oluyor. Rüyalarımda havada uçuşan ipekli, desenli, çiçekli, böcekli örtüler uçuşuyor. Aman Allah’ım diyorum, fırlıyorum yataktan. Sonra acaba sakallı dede göründü mü, ay işaret mi geldi acaba kafanı kapa diye öyle yatakta düşünüp duruyorum. Acaba bu insanlara vahimi iniyor ne? Yine benim aklım gitti. Tövbe tövbe...

Bu kadar uğraştıkları şeyle ne elde etmeye çalıştıklarını kendi kalın kafaları biliyor mu acaba? Laiklik gitsin, Cumhuriyet yıkılsın diye mi tüm bu kendini bilmezlik. Yok artık diyorum başka bir şey demiyorum. Erbakan diyordu ya bir ara “Hadi oradan” diye. Kulakları çınlasın. Hoca bak senin ki Mesih çıktı. Akşam aldığı vahileri açıklarsa ileride hiç şaşırmamak lazım, zavallı iyice çıldırdı. Aklını almasın Rab’im insanın çok zor anacağım. Sonra otur uğraş. Atalarımızın dediği gibi; “Bir deli kuyuya taş atmış, kırk akıllı çıkaramamış”.

Soytarılık bu resmen başka da bir şey değil. Kim yıkacakmış Cumhuriyeti, kim getirecekmiş Şeriatı. Sıkıysa getirsinler de biz de görelim. Şeriat dedikleri şeyden haberleri var mı acaba. Öyle bir düzende yaptıkları hayasızlıkları örtmek için hangi maskenin arkasına sığınacaklar merak ediyorum. Yoksa Arabistan’da olduğu gibi, her türlü haramı, ayıbı, pisliği kapalı kapılar ardında mı yapmak istiyorlar. Hani ahlaksızlıkları yüzlerine vurulmasın diye. Sizin pisliğiniz suratınıza yansımış zaten. Allah rabbiyenizi silmiş yüzünüzden daha hala utanmıyorsunuz.

Ne uğraşırsınız dinle, ibadetle, örtüyle. Size mi kaldı bunca yüzyıldır Müslüman olarak yaşayan toplumun Müslümanlığını tartmak. Allah’a bu kadar inanıyorsanız Ona kendini eşit koşmanın günahından haberiniz yok mu? Kafamızı örtmüyoruz biz, neden örtmediğimizi de biliyor musunuz çünkü kafamız hava alsın istiyoruz. Hani atalarımız ne demiş “Ayağını sıcak tut, başını serin” bizde onların dediğini yapıyoruz. Ama biz, yetimin hakkını yemiyoruz, zina yapmıyoruz, insanlar açlıktan ölürken, dünya kıyamete doğru giderken, anaların karnında bebekler ölürken, düşmanla karda kışta savaşan Mehmetler ölürken....Biz Newyork’da ıstakoz yemiyoruz. Bizim çenemizi bağlayamazlar bizi susturamazlar. Neden mi çünkü biz namert değiliz de ondan. Kadın üzerinden dini istismar etmeye kalkanlar, etek giyip gezsinler de Taksim’de görelim onların erkekliklerini. Size kalmadı bizim başımızın örtüsü beyefendi. Biz biliriz neremizi örtmemiz gerektiğini. Siz önce kendi günahlarınız hesabını nasıl vereceksiniz onu düşünün sonra bizimkilerin tasasına düşersiniz.

Kardeşlerim, analarım, ablalarım lütfen birilerin sizin üzerinizden çirkince oyunlar oynamasına izin vermeyin. Lütfen Allah ile kul arasına kimsenin giremeyeceği, insanın dinini sadece Allah için yaşaması gerekliliğini ve her koyunun kendi bacağından asılacağını lütfen unutmayın. İnsan ahlakının kafasına örttüğü örtüde değil, kalbinde ve beyninde olduğunu da.

Üniversitelere kafasını kapatarak girmek isteyen arkadaşlarım, sizi ben çok iyi anlıyorum ama sakın sizi alet edip rant toplamaya çalışanlara güvenmeyin. Üniversite bir ibadet yeri değil. Orası ilim, bilim öğrenme yeri. İnanın oraya gelen kimsenin sizin kafanızdaki kılla ya ...ıçınızdaki donla ilgilendiği yok. Artık bu saçma sapan düşüncelerden vazgeçin. Başınızı örtün kimse buna bir şey demez zaten ama ne olur bunu olmazsa olmaz bir yaşam tarzı olarak benimsemeye çalışmayın.

Bu kadınlar için bir şeyler yapmamız gerekmiyor mu? Aydın olarak geçinenler. Onlara cahilliğin en büyük günah olduğunu anlatmamız gerekmiyor mu? Yaptıklarının kendi dinlerine değil, üç beş tane soysuza hizmet etmek olduğunu söylememiz, onlarla birlik olmamız, bu kadınlarımıza kızlarımıza bizim sahip çıkmamız gerekmiyor mu?

Ne olur bu salakça sürüp giden kavgaya taraf olmayın, taraf edilenin yanında olun.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Çok beğendiğim yazıların üzerinden bir yıl geçmiş olsada, yorum yazmadan duramıyorum. Üye olduğumdan beri, okuduğum en iyi yazılardan bir tanesiydi. Okuduğum her kelimede: Ohhh ağzına sağlık, dedim. Tebrik ediyorum. Sevgiler.

SINIR 
 05.01.2009 14:23
Cevap :
Öncelikle geç bir cevap oldu özür diliyorum sizden. Beğendiğinize çok sevindim. Sevgi ve saygılar.  12.01.2009 13:28
 

Evet ya biz neremizi kapatacağımızı iyi biliriz.Aslında aklı başındaki insanların ortak paydası:Türban dümeniyle halkı bir birine düşürerek suni gündem oluşturmak istemeleri.Sevgiler

Meyman 
 18.03.2008 17:49
Cevap :
Ağzına sağlık aynen öyle. Sevgiler  18.03.2008 17:55
 

söylenmesi gereken her şeyi çok açık ve net biçimde anlatmışsın. Türbanlılarla ortak paydamızın aynı olduğunu da. Yeter ki eşitlik olmadan özgürlük olamıyacağını, gerisinin safsata olduğunu , inançlarının istismarı olduğunu bir anlatabilsek. Altına imzamı attığım yazını geç görmüşüm, sevgili kumdan kaleler. İzninle atıyorum. Sevgi ve aydınlıkla...

Neşe İleri 
 26.02.2008 20:57
Cevap :
Değerli katkınız için çok teşekkür ederim. Bizler hep aydınlık kalacağız ne olursa olsun sizler bizlere destek oldukça. Saygı ve sevgilerimle.  03.03.2008 18:17
 

aslında her şey bir kısır döngü. türban tek başına bir özgürlük alanı değil. özgürlükler bir bütündür. türban bu bütünsel özgürlüğün içinde yer alan alt bir maddedir. hele özgürlüklere düşman MHP'nin türban manevrasıyla özgürlükçüymüş gibi görünüyor olması, tek kelime ile karamizah. ama merkez siyaset 30 yıldır türbandan besleniyor. laikler bu tarafa, anti laikler diğer tarafa. bu ülkenin partileri bunun dışında başka bir şey söylediler mi? türban beton görevi görüyor. gerçek sorunları öteletiyor. şimdi üniversitede serbest. bundan sonra ahali partiler yeni bir 30 yıl türban kamuda serbest mi kalsını tartışacak, sonra bir 30 yıl daha bu sefer türban ilk öğretimde yer alsın mı konu olacak. bu ülke türban masalıyla uykulara devam edecek. yerler ayrıldı: türbanı savunanlar sağa, türbana karşı olanlar diğer sağa(CHP'ye sol demek, sola ihanettir çünkü)...

Doğan Durgun 
 20.02.2008 0:45
Cevap :
Çok teşekkür ederim değerli katkılarınız için. Taen size katılıyorum. Saygılar.  20.02.2008 12:09
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 58
Toplam yorum
: 243
Toplam mesaj
: 48
Ort. okunma sayısı
: 1390
Kayıt tarihi
: 13.07.07
 
 

Sadece yazmayı seviyorum hepsi bu. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster