Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Eylül '11

 
Kategori
İstanbul
Okunma Sayısı
155
 

(bkn. Türkiye)

(bkn. Türkiye)
 

Hava harika gitmiyor mu sizce de? Hafif hafif bahar serinliği hissettiriyor kendini. Çıkıp gezmemek için çok geçerli bir bahane gerek.

Öte yandan içimde bitmeyen bir korku. Yazsam geçer belki.Haberlerde okudum terörister metropollere dağılmış eylem için vakit kolluyorlarmış. (Bkn: Ankara patlaması,Bodrum'da son anda yakalanma) Şimdi bu korkuyla insan nasıl dolaşsın ki,onu bırakalım bir sonraki adımda hevaya uçma tehlikemiz var artık her an. İşte bu yüzden derin bir ölüm korkusu sardı beni. Ve artık (Alayına gider!) ilkesi benimsediğimizden hangi ülke tarafından vurgun yiyeceğimiz bile belli değil artık.

Hava harika tamam ama gel gör ki dolar uçtu, altın dibe vurdu,12 öğretmen kaçırıldı, yaralılar iyileşmeyi bekliyor ve daha unuttuklarım da vardır tabi.

Bu şekilde ne AVM ne Taksim ne Kadıköy gibi kalabalık yerlere gitmek gelmiyor içimden. Karanlık ve karanlığın görmezden gelinip bir şey yomuş gibi hayata devam etmeye çalışıldığı tehlikeli günlerin başındayız artık.

Ve maalesef bir Atatürk yok artık Türkiye'de. Göğsümüzü gere gere gönderemiyoruz kardeşimizi ağabeyimizi arkadaşımızı yarimizi askere. Çünkü artık birileri onların sırtından külhanbeyi gibi davranmayı ve onlara kelle demeyi reva görüyor ülkemde Bu yüzden savaştan değil değmeyen insanların yönettiği Türkiyemde canımı bir hiç uğruna arkamdan belki kelle bile demeleri muhtemel kişilerin umursamayacı şekilde harcanmaktan korkuyorum.

Hava çok güzel. Eşini dostunu arkadaşını hiç pahasına bu ülkeye feda eden herkese Allah sabır versin. Bugün onların yokluğunu içinde hisseden tüm kelle ailelerine Allah sabır versin...

Ayrıca ateist bir karikatürün gözaltına alınmasına ve onların inancına ters düştüğü için esir düşürülmesine tepki gösteren herkese teşekkürler...

HATUN KİŞİ.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 17
Toplam yorum
: 8
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 247
Kayıt tarihi
: 25.08.11
 
 

14 senedir öğrenciyim ve bu sene bitirmeyi planlıyorum. Fırat'ı okumayı ve daha bir çok şeyle ilgile..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster