Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Kasım '12

 
Kategori
Spor
Okunma Sayısı
150
 

"Bundan Şişli Belediye Başkanı’nı mı sorumlu tutacaksın?"

"Bundan Şişli Belediye Başkanı’nı mı sorumlu tutacaksın?"
 

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, BİSK Başkanlar Kurulu aylık toplantısında Belediye tarafında spora destek verilmediği şeklindeki eleştiriye cevap verdi. BİSK’in bu ayki “ Başkanlar Toplantısı,” Beykoz Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün ev sahipliğinde, BEYTAŞ Sahil Tesisleri’nde düzenlenen bir kahvaltılı eşliğinde gerçekleştirildi.

Beykoz Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu’nun işlerinin yoğunluğu nedeniyle katılamadığı belirtilen etkinliğin ev sahipliğini ikinci Başkan Fatih Yılmaz yaptı. Ana teması  “Sporda şiddet” olan kahvaltıya, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile Beykoz amatör spor kulüplerinin başkan ve temsilcileri katılarak, Beykoz’da sporun sorunları ve olası çözümler üzerinde görüş teatisinde bulundular.

Fatih Yılmaz: Beykozlular sabah sporu yapacak!

Toplantının açılış konuşmasını ev sahibi dernek sıfatıyla Beykoz Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü ikinci Başkanı Fatih Yılmaz yaptı.

Asım Özdemir: Türkiye’nin ilk semineri Beykoz’da

Yılmaz’ın ardından söz alan BİSK Başkanı Asım Özdemir ise, Sporda Şiddet Yasası ile ilgili olarak ilk defa Beykoz’da Marmara Üniversitesi işbirliği ile bir seminer düzenleyecekleri bilgisini verdi.

FUTSAL Ligi başlıyor!

Türkiye’de FUTSAL (Salon Futbolu) Ligi’nin başlayacağını belirten Özdemir, bu konuda Futbol Federasyonu tarafından gerekli malzemelerin verileceğini kaydederek,  “ FUTSAL’ın futbolun gelişmesi için çok önemli bir spor dalı olduğu belirtiliyor. Brezilya’da ve İtalya’da çok önemli bu” dedi.

Futbol Federasyonu’nun bu konuya oldukça önem verdiğine de vurgu yapan Asım Özdemir, söz konusu spor dalına ilgi duyan Beykoz amatör spor kulüplerinin kendilerinden gerekli formları temin etmelerini istedi.

Amatör spor kulübü başkanları söz aldı

Özdemir’in konuşmasının ardından ise amatör spor kulübü başkanları söz alarak sorun ve görüşlerini dile getirdiler.

Adnan Güner: Şartlar çok ağır

Toplantının bu bölümündeki ilk sözü Anadolu Hisarı İdman Yurdu Spor Kulübü Başkanı Adnan Güner aldı. Başkan Güner, sözlerine amatör spor kulüplerinin sorunları olduğu hatırlatmasında bulunarak başladı.

Başkan Adnan Güner, sözlerinin devamında parasal sorunları sürekli olarak gündeme getirdiklerine vurgu yaparak, “ Ama bu da bir zaruret; imkânlar kısıtlı, gelir yok; her bir kulübün kendine has sorunları var. Hakikaten şartlar çok ağır” dedi.

100. yıl kutlaması!

Adnan Güner, Anadolu Hisarı Spor Kulübü’nün kuruluşunun 100. Yılı olduğunu da hatırlatarak, bu vesileyle 30 Kasım akşamı bir gece düzenleyecekleri bilgisini de verdi.

Kubilay Ulu: Beykoz’da spor kulüplerine çok fazla değer verilmiyor

Güner’in ardından söz alan Çiğdem Spor Kulübü Başkanı Kubilay Ulu ise,     “ Gördüğüm kadarıyla Beykoz’da spor kulüplerine çok fazla değer verilmiyor. Bize Beykoz’un daha önemli çok başka sorunları olduğu söylendi” dedi. Ulu, “ Amatör spor kulüplerimiz başarılı olsaydı, Beykoz 1908 A.Ş. başarılı olurdu. Beykoz 1908 A.Ş.’nin başarısızlığının nedenini bilmiyorum ama bunda muhakkak yerel yönetimlerin de, buradaki idareci yönetimlerin de payları vardır” yorumunu yaptı.

Yücel Çelikbilek: Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk’ü mü mesul tutacaksınız?

Amatör spor kulübü temsilcilerinin ve yerel basın mensuplarının yönelttikleri soruların ardından ise Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek söz aldı.

Çelilkbilek, konuşmasına, toplantıda hazır bulunanlara bir teklifte bulunmak istediğini belirterek başladı. Belediye Başkanı, spor kulüplerinden “ Beykoz’da spor ile ilgili bir sempozyum düzenlemelerini” istedi.

Yücel Çelikbilek, “Beykoz’da spor ile ilgili neler yapılabilir? Bilgili arkadaşlar gelsinler, tartışsınlar; sonra da oradan bize bir görev çıkartsınlar” dedi.

Belediye Başkanı,Beykoz 1908 A.Ş.’nin başarısızlığında yerel yönetimin payının olabileceği şeklindeki eleştiriyi ise “ucuz” bulduğunu belirterek, şunları söyledi: “ Bir tezat da var. Dün Galatasaray, Karabükspor’a yenildi. 3-1 sahasında mağlup oldu, Arena’da. Şişli Belediye Başkanı’nı sorumlu tutacaksın bundan, ‘ Bu kulüp niye yenildi?’ diye! Fenerbahçe, dün az kalsın gidiyordu Eskişehir’de; Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk’ü mesul tutacaksınız! Beşiktaş büyük bir ihtimalle bugün Antalya’ya yenilecek ama kalkıp da İsmail Ünal’ı sorumlu tutacaksınız! Bu, işin kolay tarafı, ucuz tarafı. Bizde de ucuzluk prim yapıyor genelde. Bir abalı bulacaksınız, ona vuracaksınız, hem de sonuç almış olacaksınız. Yok böyle bir şey; bunu yaparsak yanlış olur.”

Beykoz’a çok haksızlık yapmamak lâzım

“ Beykoz’un dışındaki bütün ilçelerin bilgisini alın. O bilgiyi aldıktan sonra göreceksiniz ki, spor tesislerinin çoğu gene Beykoz’da var. Bunu siz başka ilçelerde bulamazsınız, yoktur” diyen Belediye Başkanı, saha talebinde bulunan kulüplere ise, “ Nereden bulacağız?” sorusunu yöneltti.

Beykoz’un tesis olarak küçümsenemeyeceğine işaret eden Çelikbilek,         “ Ama bunun ortak kullanımında sıkıntılar vardır; dolayısıyla Beykoz’a çok haksızlık yapmamak lâzım” dedi.

Benim de olsa öyle param, ben onun dört mislini harcarım!

Her belediyenin kendi bütçesine göre amatör spor kulüplere pay ayırdığını kaydeden Yücel Çelikbilek, amatör spor kulübü başkanlarından diğer belediyelerin bütçelerini ve ilçelerinde faaliyet gösteren amatör spor kulüplerine ayırdıkları payı incelemelerini isteyerek, şöyle dedi: “ Diğer ilçelerin yatırıma ihtiyacı yok; zevk-ü sefa için harcıyorlar. Bu ilçelerin ön görünümü yok, SİT’i yok, 2B’si yok. Benim de olsa öyle param, ben onun dört mislini harcarım… Kendi ilçemizin doğrularını görmekten de uzak durmamak lâzım.”

Mümkünse haksızlık yapmamalarını arzu ederim

Çelikbilek, spor kulüpleri tarafından araç talep edilmesi durumunda,  bu talebi karşıladıklarını; saha tamirlerini de yaptıklarını kaydederek,                         “ Belediye’nin yapabilecekleri bu. Belediye’nin bir tane işi sadece bu değil ki. Bu bakımdan belediyelere karşı arkadaşlarımın mümkünse haksızlık yapmamalarını arzu ederim. Belediye’nizin durumunu, gelir imkânlarını bilin, ona göre talep hakkını kendinizde görün ama bu bölgenin imkânlarını ve fırsatlarını bilmeden, işin içinde olmadan söylerseniz, o zaman da yerel yönetimlere bir yerde haksızlık yapmış olursunuz” dedi.

Riva sahası bizim kararlılığımızla oldu

Belediye Başkanı, Riva Spor Kulübü ile ilgili olarak da şu hatırlatmayı yaptı:              “ Bizim irademiz ve kararlılığımız olmasaydı, Riva Spor Kulübü’nün, sahasını yapma şansı yoktu; biz yaptırttık onlara onu. Oradaki irade bize aittir. Biz izin vermesek, çivi çakamazlardı oraya.”

Haber: Arzu Başlantı

arzubaslanti@yahoo.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 230
Toplam yorum
: 38
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 1277
Kayıt tarihi
: 26.08.12
 
 

Doğum yeri: Berlin Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu (Bölüm ve fakül..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster