Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Haziran '06

 
Kategori
Sağlıklı Yaşam
Okunma Sayısı
16393
 

"C3-4 Diffüz Dejenere Bulging, Osteofit Formasyonu Subaraknoid Mesafeye İndentasyon Yapmaktadır"

"C3-4 Diffüz Dejenere Bulging, Osteofit Formasyonu Subaraknoid Mesafeye İndentasyon Yapmaktadır"
 

ALLAH aşkına bu cümleden birşey anlayan var mı? C3-4 her neyse bir dejenerasyon durumu sözkonusu, yani kimliğini kaydetmiş, dejenere olmuş. Hiç sevmem bu tür şahsiyetleri. Zaten bunun babası C2-1 idi, onu da sevmezdim. Birisi bir yerlere indentasyon yapıyor, her neyse onu da bilmiyorum, o da kötü galiba. Mani olmaya çalıştım dinlemedi beni.Sonra aynı anlaşılmazlık devam ediyor. "C5-6 diffüz hafif disk bulging izlenmektedir" yani anlamayanlara özetleyeyim, C5-6 yolundan şaşmaya başlamış ki- ALLAH kimseyi şaşırtmasın- biri de onu izliyor, izlesin bakalım.:)))

Gülüyorum üzülecek halime. Yukarıda yazan şeyler bugün aldığım boyun bölgeme ait MR' ın tıbbi açıklaması, tabii ki ben anlamıyorum. Ben herhangi bir doktora elektronik veya bilgisayarla ilgili teknik birşey anlattığımda çektikleri ızdırabı şimdi daha iyi anlıyorum. Boyun bölgesinde, sürekli aynı durumda kalma, yeteri kadar hareket etmeme, hep benzer hareketleri yapma vb.. sebeplerden dolayı kireçlenme oluşmuş. Yani hepimizin klasiksorunu, masa başında çalışan, bilgisayara devamlı bakması gereken kişilerin yaşadığı sıkıntılar. Aslında iş saatlerini tamamen masa başında geçirmeme rağmen bu sondan kurtulamadım.

Bundan daha vahim durumu eşim 1.5 yıl önce el parmaklarında yaşadı ve teknik tabiri"fıtık" teşhisi kondu. Tedavilerle birnokataya kadar çözüldü, ancak doğal olarak eskisi gibi değil. Yine biraz zorlanmada ağrı yaparak orada olduğunu hissettiriyor. Şunu anlıyoruz ki her hastalığın,büyük veya küçük bir izi kalıyor bedeninizde.

Konfücyüs' ün bir sözüydü galiba,"İnsanları anlamıyorum, önce para kazanmak için sağlıklarından vazgeçiyorlar sonra da sağlığını geri kazanmak içinpara harcıyorlar" diye. Gelin sağlığımızdan vazgeçmeyelim. Kendimizi masa başına hapsedip, saatlerce aynı pozisyonda kalmayalım. Arada bir 5-10 dakika ara verip, arkadaşlarımızı ziyaret edelim ara ara küçük egzerzisler yapalım. Hiçbir açıklama sizin sağlığınızdan ve sizden daha önemli olamaz.

Şu an bir gerçek var, o da boynum ağrıyor. Yaptığım onca proje, onca program bu gerçeği değiştiremez. Ama sağlam beden, onlardan bir o kadar daha yapabilir.

Mutlu kalın, sağlıklı kalın...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 410
Toplam yorum
: 458
Toplam mesaj
: 89
Ort. okunma sayısı
: 3084
Kayıt tarihi
: 13.04.06
 
 

Bilgisayar, elektronik, internet alanındaki son gelişmeler. Tüketici elektroniğindeki trendler. Otom..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster