Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Eylül '14

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
294
 

'Çarşı Grubu için Karşıyaka-Göztepe omuz omuza'

'Çarşı Grubu için Karşıyaka-Göztepe omuz omuza'
 

'Çarşı Grubu için Karşıyaka-Göztepe omuz omuza’

Gezi Parkı direnişine katıldıkları için darbeye teşebbüs, dönemin hükümetini devirmek iddiasıyla müebbet  hapis ile yargılanacak olan Çarşı’ya Borussia Dortmund’un fanatik taraftar grubu Ultras’tan Türkçe pankartlarla destek gelirken; Türkiye’nin taraftar gruplarından ses seda’ çıkmıyor.

Bu duyarsızlık beni çok rahatsız ediyor ve utandırıyor.

Ultras Grubu’nun yer aldığı kale arkasındaki tribünlerinde açılan Türkçe pankartlarda“Çarşı Ultras, Yolunuz için Savaşın Asla Pes Etmeyin “Her Yer Taksim, Her Yer Direniş” bulunmuştur.

Bayern Münih-Stuttgart maçında da açılan pankartlarda; “Çarşı için adalet, Ultras Omuz - Omuza, Her Yer Taksim, Her yer Direniş” yer almış.

Türk Futbolunda Çarşı Grubu sofistike, ultra hümanist, ülke gündemini takip eden, yorumlayan, vegündemde rol alan bir unsur olmuştur.

Çarşı Grubu sıradan bir taraftar grubu olmayıp; toplumsal olaylara yüksek duyarlılık gösteren, STK’nı aratmayan, Beşiktaş’a, Türkiye’ye, Çevreye ve Barışa gönül verenlere dergâh oluşturmuştur.

Çarşı Grubu için dünyanın neresinde olursanız olunasıl olan önce insan sonra futbol gelir.

Çarşı Grubu, entelektüellerden oluşan taraftarları, yaratıcı tezahüratları ve Grup Lideri Alen Markaryan ile bir tür ‘futbol öğreti okuludur.

Amigoluğunu Sefa’nın yaptığı gruptakiler rakip seyirci alınmayan İnönü Stadı’ndaki derbiye Beşiktaşlı kılığında girme becerisinde bulunmuşlardır.

Çarşı Grubu’nun aktivist ruhu ve örgütleme başarısını Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AKP İktidarı hükümet için tehdit ve tehlike unsuru görmüşler.          

Türkiye’nin en fanatik taraftar grupları arasında sayılan Çarşı Grubu Gezi Parkı Direnişine aktif olarak katılmış, Türkiye’nin taraftar grupları ile koordinasyonu sağlayan ve işbirliği yapan davranışları ön plana çıkınca hakkında hükümeti düşürmek İddiası ile dava açılmıştır.

Çarşı Grubu’na yapılan haksızlık, hukuksuzluk, insan haklarına saygısızlık karşısında ülkemizintüm taraftar GruplarıÇarşıya destek vermek zorundadır.

Ülkede futbolu ilk kez Bornova çayırlarında oynayan İzmir; Türk Futbolunu ve Gençliğini savunan ve sahip çıkanlar; Göztepe’nin Yalı Grubu ve Karşıyaka’nın Çarşı Grubu olmalıdırlar.

İşgal yıllarında direnişin bir yolunun da futbol olacağınainanan Karşıyakalı Gençler de satın aldıkları bir topla futbol yaşamına başlamışlardı.

“Biz Karşıyakalıyız diyen; körfezin karşısına geçerken de İzmir’e gidiyorum” diyen Kaf Sin Kaflı Gençler ülkedeki kötü gidişatın bir parçası olan Futbol kaosuna son vermeamacıyla Çarşı Grubu’na destek olacaklarına inancım sonsuzdur.   

İnanıyorum ki; 1925 yılında Güzelyalı’da kurulan, semtinin Kulübü olmakla kalmayan Göz Göz Göztepe tezahüratı ile Karşıyaka dışında tüm İzmir’in olma başarısını gösteren Göztepeli Gençler Çarşı Grubu’nun aklanmasında kamuoyu desteğini esirgemeyecektir.

Haydi Kaf ­­-  Kaf, Haydi Göz – Göz Çarşı ile Omuz – Omuza!

Haydi Kaf  -­ Kaf, Haydi Göz – Göz Çarşı ile Dim Dik Ayakta!

Haydi Kaf – Kaf, Haydi Göz – Göz Çarşı ile Dim Dik El Ele!

16.09.2014

Ek: Fotoğraf Alıntıdır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 392
Toplam yorum
: 414
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 899
Kayıt tarihi
: 27.11.11
 
 

1951 Muğla doğumluyum. Ege Üniversitesi İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesi'ni 1974 yılında bit..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster