Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Kasım '17

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
208
 

"Çok Sıkıcı Bir Yazar"mışım(!?)

Lafı uzatmadan…

Kestirmeden söyleyeceğim:

“Çok sıkıcı bir yazarmışım, daha net yazılar yazmam gerekiyormuş.”

Yazılarımı beğenmeyen bir blogger, yukarıdaki gibi buyurmuş. Pekâlâ, bir insan, diğerinin tarzını, seçtiği temaları, değindiği konuları beğenmeyebilir.

Okumak zorunda da değildir. Pekâlâ, yazı yazmaya başkoymuş kişiler, her şeyden önce, “eleştiriye”, yapıcı/düzeltici “tavsiyelere” açık olmalıdır.

 

Hani çokça değinmiş, şikâyet etmişizdir: Türkiye’de “ifade özgürlüğü” yok diye. Tabii, ülkemizde gazeteciliğe yönelik bir baskı ve gazeteciliğin icrasına yönelik bir sorun var; ve belki bir ifade hürriyeti problemi de olabilir.

Bunları burada “tartışmayacağım”! Her şeye rağmen; memleketimizde insanlar seslerini yükseltebiliyor; ve vermek istedikleri “mesajları” olanakların elverdiği kanallardan diğer insanlara ulaştırabiliyorlar.

 

Türkiye’de bir başka problemli alan, insanların üslup denen ifade etme hasletinden bihaber olmalarıdır. Yine, ne mutlu bize ki eleştiriye maruz kalan biri olarak, tarafıma yöneltilen eleştiriyi “rahatlıkla” onaylayarak, yayımlanmasını sağladım.

 

Yanisi, mikro seviyede de olsa aklımdan hiçbir şekilde bana yapılan eleştiriyi “sansürlemek” geçmedi.

Yalnız, üzüldüğüm husus, üslup ve adap bilmeyen birinin MİLLİYET BLOG gibi bir yerde “blogger”lık yapması; işte bu da demokrasinin ve ifade özgürlüğünün Türkiye’de “görece” de olsa varlığının göstergesidir! 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İyi de “Sıkıcı,” sansürlemeyi düşünecek boyutta / hakaret anlamında bir sıfat değil ki! Binlerce kişilik bir topluluk burası. Sizi sıkıcı bulan da olur, neşeli bulan da. Yersiz bir alınganlık yapmakla kalmamış, bir de blog yazmışsınız! Eleştiri tahammül eşiğinizi biraz yükseltin bence. Ve daha da önemlisi, size yapılan yorumlara yorumla cevap vermenin dışında kimseye yaptığınız bir yorum yok! İşte bu çok daha vahim bir durum! Selamlar.

Ata Kemal Şahin 
 12.11.2017 16:27
 

Çok merak ettim ve size gelen, yayınladığınız yorumlarda "çok sıkıcı bir yazar" olduğunuzu iddia eden, "üslup ve adap bilmeyen" blogger'in kim olduğunu araştırdım. Ama maalesef öylesine edepsizce bir yoruma rastlayamadım. Sakın siz hayali edepsizler yaratarak dikkat çekmek istiyor olmayasanız. Burası herkese açık bir fikir platformudur. Herkes her blogu okuyabilir ve yorumlayabilir. Kimsede burada yazılan her yazıyı beğenmek zorunda değildir ve her okur karşı fikir beyan etme hakkına sahiptir. Sizde gördüğüm kadarıyla kimseye yorum yapmıyorsunuz sadece kendinize yorum yapıyorsunuz ki bu da sizin en doğal hakkınızdır. Buna karşılık hoşunuza gitmeyen yorumları yayınlamak zorunda da değilsiniz, hatta eleştirel yorumlara karşı bir rahatsızlığınız varsa bloglarınızı yoruma kapatabilirsiniz. Ama ortada gerçek bir sorun yokken sizin gibi genç, eğitimli ve fikir yazıları yazmaya çalışan bir arkadaşımızın sorun yaratmaya çalışmasını size hiç yakıştıramadım. Selamlar

Matilla 
 10.11.2017 16:54
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 689
Toplam yorum
: 134
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 81
Kayıt tarihi
: 18.05.16
 
 

Ben, Uludağ Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü mezunuyum. Şuan için öze..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster