Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Nisan '08

 
Kategori
Felsefe
Okunma Sayısı
292
 

‘Cyber’ane dostluklar

Merhaba,


bu sefer bu kalemin telaşı sana diye satırlara boylu boyunca serebilmek için çıktığım, insanların şimdiki zaman silahı dirseğinden soyu tükenmeye yüz tutmuş güzelim kelimelerin avından boş elle döndüğümün göremediğin kanıtı boş sayfanın başına oturdum oturalı yazın son gözağrısı ağustos’un koyu mavi gecesi ışıl ışıl üzerime yağıyor. Olsaydın da ıslandığıma inandırsaydın beni.


Kaç yıldız kaydı saymadım ama dilerim birinden biri yakıncacık geleceğe dileğimi ulaştırmasını bilir de kulağın çınlar.


Anlaşılan bu sefer de ağaçlar yapraklarını toprağın kucağına uğurlamadan düşüncelerimden gözlerimin önüne, dilimin ucuna damlamayacaksın. Oysa…, sökülseydin..., dökülseydin..., gelseydin..., serilseydin özleminden üşüyen senli anılarımın üzerine baharın kışın soğunu delen ilk sıcağı kardelenden halısı gibi. Isınsaydık senli benli düşüncelerimize kazan aklımızı kaynatan dostane sohbetlerimizin ateşi başında. Bir güzel taşsaydık kabımızdan. Yine yayılsaydık su olmuşluğumuzla akıl ötesi uzaklıklara. Yananla her yanışımızda buharlaşsaydık. Kucaklaşsaydık varlığımzın ilk kara sevdası gökle. Tekrar yağmur olup yağsaydık umudundan halaya durmuş güzelim insanların kafasına kafasına. Onların açık kalan ağızlarına, büyücülerin, cadıların, papazların, hocaların, şıhların, şamanların çocuksu yaramaz ruhlarına yem oluşumuza şahit olsaydık. Hem söylediklerine, hem yazdıklarına kendilerinden çok yine biz inansaydık. Yalan bildiklerinin gerçek olduğunu gösterseydik onlara.


Gelseydin de şok olsaydı kaderin. Yırtıp attırsaydın geldiğin günden sonraki sayfalarını önceden yazılmış hayat defterinden. Bahtının edebiyatına ustalık etseydin. Ben de sana seni dinlediğimi söyleyebilseydim!


Sevgilerimle...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 47
Toplam yorum
: 63
Toplam mesaj
: 16
Ort. okunma sayısı
: 515
Kayıt tarihi
: 09.04.08
 
 

Freiburg Üniversitesi Nörolengüistik ve Felsefe bölümü mezunuyum. H..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster