Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Kasım '16

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
149
 

"Dalalet içinde olanlar..."

"Dalalet içinde olanlar..."
 

 
Dalalet ne demek? Sapkınlık...
 
Dünyada hep sapkınlar da olacaktır
 
Doğru yoldan sapanlara ne denir: Sapkın…
 
İnsanın ve toplumun “Doğru yol..” olarak bellediği yollar, tarzlar, yöntemler vardır. İnsan, insanlığın doğru yolundan ayrıldığı zaman, sakat yollara girmiş olur.. Artık onu kolay kolay kimse doğru yola sokamaz.
 
Doğru yoldan sapanlar : Yani : 
 
Dinden, imandan sapanlar…
Cumhuriyet düşüncesinden sapanlar…
Adaletten sapanlar…
Atatürk yolundan sapanlar…
Akıl yolundan sapanlar…
Bilim yolundan sapanlar…
İnsanlık yolundan sapanlar…
Kendi toplumunun değerlerini inkar edenler…
Kültürünü inkar edenler…
Dürüstlükten sapanlar…
İnsanın yaradılış amacından sapanlar..
9-10 yaşındaki çocuklara tecavüz edenler
Kadınına, çocuklara kötü davrananlar…
Başkalarını gereksiz yere yerenler…
Dostlarını gereksiz yere kıranlar…
Kızgınlığa, kötülüğe alet olanlar…
Ana, babasını yadsıyanlar…
Ordusuna karşı duranlar…
 
Bunlar doğru yoldan sapmışlardır.  Bir kez doğru yoldan sapanlar, artık kolay kolay yola gelmezler. Boşunadır. Toplum onları eninde sonunda cezalandırır. Çünkü onlar çoğunlukla toplum için, insanlık için ve kendileri için zararlı yaratıklar haline gelmişlerdir. Onlardan insanlığa artık fayda gelmez. Çoğu kere zarar gelir..
 
İnsanların çoğu doğru yola hizmet ettiklerini sanırlar. Ama öncüleri batakta olanların, takipçileri de zarardadır. İnsan nereye gittiği konusunda uyanık olmalıdır. Yanlış yoldalarsa en kısa zamanda doğru yola dönmelidirler.
 
İnsanların büyük bir kısmı doğru yolda olsalar bile (öyle sansalar bile..) bir bölümü de nereye gittiğini bilmez. Veya yolunu şaşırmıştır…  Çoğu kez yolun yanlış olduğunu, söyleyenlere ve hatırlatanlara da inanmazlar. Onlara Doğru Yolu tebliğ etmek bile boşunadır.
 
Çünkü o, doğru sözden, laftan bir türlü anlamaz.
 
Bakın Kutsal Kitap ne diyor: 
 
“Şüphesiz insanların arkasından küfreden, sonra da küfrünü artırmış olanların tövbeleri asla kabul olunmaz. İşte onlar sapıkların ta kendileridir.” (Ali İmran : 3:90)
 
Haydi buyurun…
 
Şimdi de toplanmışlar 9-10 yaşlarındaki çocukların bikrini izale eden koca koca adamların davranışlarını nasıl normale çevirebiliriz; topluma kabul ettirebiliriz diye uğraşıyorlar. 
 
Bu memlekette, böyle çoluk çocuğa dadanan, insan diye geçinen sapıklar olduğu sürece artık öteki sapıklara pek söz kalmıyor. Çünkü onlar zaten ayan beyan ortada.
 
Ya burada namuslu diye geçinen namussuzlar..!!?
 
Ufak ufak çocukları ele geçirip ondan sonra, “ne var bunda, onlar isterlerse, nüfus kütüğüme geçiririm..” diyorlar. Her şeyin evlenmeyle, nikahla temizleneceğini sanıyorlar. 
 
Önemli olan artık bu memlekette ufacık ufacık çocukların nasıl sokağa çıkabilecekleri sorunudur…
 
Sokakta onlar…
Okulda onlar…
Okul kapısında onlar..
Dolmuşta onlar…
 
Ellerinde esrarlı sigaralar, eroin, hap paketleri… İnsan avındalar; daha doğrusu gençlerin; daha doğrusu artık çocukların peşindeler…
 
Bunlara sapık denmez de ne denir…
 
Gerçi sapıkların da envai türlüsü var. Bir bölümü de elini kolunu sallaya salaya aramızda gezip duruyor ama… çoğumuz görmemezlikten geliyoruz.
 
Toplumdaki anomaliler de, bireylerdeki gibi saptanmalı ve nereye gerekiyorsa, Bakırköy’e mi, suç işlediyse hapishanelere mi… Neresi gerekiyorsa oralarda tecrit edilmelidir.
 
Yoksa toplum çocuklarını nereye saklayacağını artık bilemiyecektir. Hele bir de yasalar ve bazı yasa koruyucular ne yaptıklarını bilemezlerse, bu toplumun işi zordur.
 
Aklı başında bir toplum uyanık olmak ve çocuklarını her yerde korumak zorundadır.
 
Çünkü onlar her yerde.
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sayın Ceyhan! Gaflet ve delalet içinde bulunanlar karanlığın derinliklerine itilirler.Güzeldi sağ olunuz selam ve saygılar, sevgiler.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 23.11.2016 8:19
Cevap :
Dalalet içinde bulunanlar bazen gözümüzün önünde dolaşıyor da, bir şey yapamıyoruz...! Sağolun.  23.11.2016 9:33
 

Atatürk gençliğe hitabede "iktidar sahipleri gaflet, dalâlet hatta hıyanet içinde olabilirler" diyor.Böylesi bir tehlikeyi işaret ediyor bir asra yakın bir zaman önce.Sorun burda sayın Erdal Bey."Onlar her yerde"ler dediğiniz gibi ve giderek çoğalıyorlar.Bunun sebebi dalâlet içinde olan yöneticiler,ahlakksızlıklara sessiz kalan hatta yasalarla bu insanları giderek pervasızlaştıran yetkililerdir.Ha bir de,neme lazımcı ve çıkarcı kitlelerdir.Saygılar...

Nur Eşmeli 
 22.11.2016 21:21
Cevap :
İktidar sahipleri "Dalalet" içinde olanlara karşı çok daha dikkatli olmalılar.. Çok..! Teşekkür ederim.  22.11.2016 23:54
 

Gelişmiş toplumun yaşam manzumesi hukuktur, yazılı normlar insanların mutluluğu ve refahı için değilse yok hükmündedirler Erdal hocam, asl olan neye niyet edildiği ve ne yapıldığıdır. Ulusal önderimiz Atatürk bakın ne diyor "Çocuklar her türlü ihmal ve istismardan korunmalı, Onlar her koşulda yetişkinlerden daha özel ele alınmalıdır." Yüreğinize sağlık, selam, saygı ve sevgiler

Nizamettin BİBER 
 22.11.2016 21:10
Cevap :
Pis niyetlilere karşı bir "buhtan"lıktır sürüp gidiyor.. Ya bilmeyerek yapıyorlar... bilerek bu işlere girişiyorlarsa.. O daha da kötü. Bu yurdun çocuklarını kim koruyacak? Atatürk her zaman bize ışık tutuyor. Teşekkürler. Saygılar.  22.11.2016 23:58
 

Adaletten ayrılanlarda vardır...Selamlar...

Abdülkadir Güler 
 22.11.2016 20:52
Cevap :
Evet, belli ki var. Teşekkürler.  22.11.2016 23:59
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2579
Toplam yorum
: 10204
Toplam mesaj
: 237
Ort. okunma sayısı
: 805
Kayıt tarihi
: 24.10.10
 
 

Mesleğim eğitimcilik… Şimdi artık emekli bir vatandaşım… biraz şairlik, biraz hayalcilik, biraz s..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster