Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Ağustos '10

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
409
 

"Erdoğan'ın köylüsü, kendi oğlu cıktı..."

"Erdoğan'ın köylüsü, kendi oğlu cıktı..."
 

Havuzlu villa polemiği giderek karmaşık bir hal alıyor. BirGün gazetesinin “Erdoğan’ın köylüsü, kendi oğlu” başlığı ile verdiği haberde, villaların yapıldığı arsanın 25 Ağustos 2006’da Üsküdar’da 1 trilyona (eski parayla) satın alındığına dair 28 Mart 2008 tarihli haberinden de söz ediyor.

BirGün’ün 28 Mart 2008’de ‘İmtiyaz isteyene öfkelenene bak’ manşetiyle verdiği özel haber, villanın olduğu arazinin Erdoğan’ın oğulları Ahmet Burak Erdoğan ve Necmeddin Bilal Erdoğan’a ait olduğunu ortaya koymuştu. Haberde; Başbakan Erdoğan’ın iki oğlunun 25 Ağustos 2006’da Üsküdar’da 1 trilyona (eski parayla) satın aldığı arsa ve villa için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) ‘özel’ kararlar aldığı ortaya çıkarılmıştı.

Normal prosedür çiğnenerek pafta numarasına işlenmek yerine, plan notu olarak düşülen ve sır gibi saklanan evraklar, Çamlıca Sit Alanı kapsamına girdiği için kısıtlı imar hakkına sahip 5 bin 20 metrekarelik arazide, imar ve kat hakkının yüzde yüz artırıldığını gözler önüne sermişti.

Koruma alanında bulunduğu ve büyük yapılar yapılamayacağı için Erdoğan’ların ucuza kapattığı arazi, belediyenin bu imar kararları ‘jest’iyle, satıştan 9 ay sonra kat, kat değerlenmişti.

Arazinin durumunu değerlendiren İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Başkanı Cemal Gökçe de, arazinin imarının yüzde yüz artırıldığını söylemiş ve “Söz konusu Erdoğan’lar olunca bir SİT alanı için gülünç ve görülmemiş bir karar alınabilmiş” yorumunu yapmıştı.

Başbakan’ın katıldığı televizyon programında villaların sahibinin köylüsü olduğunu iddia etmişti.“Ve benim köylüm. Köyde evlerimiz arasında 500-600 metre falan var. Şu anda benim oturduğum ev onun evidir. İşte villa falan diyorlar. Onun villasıdır. Çevrede 5 tane villa ona düştü. 6-7 tane villa da toprak sahibine düştü. Kat karşılığı yaptı. Bizimde böyle bir arayış içinde olduğumuzu duyunca geldi bana bunu söyledi. ‘Bizim böyle, böyle bir durumumuz var. Ben buraları size maliyetine veririm’ dedi. O sırada biz şirketi tamamen devrettik, satmıştık. Bulunduğumuz apartmanı da kendilerine sattık. O şekilde böyle bir şeyle biz oraya kardeşlerim falan taşındık. Ben yine onun evinin kiracısı olarak orada bulunuyorum. O ev benim değildir. Onundur. Nasıl olsa ben şu anda İstanbul’a kesin şey yapmış değilim. Ve benim payıma düşen kısmı özel bir finans kuruluşunda durmaktadır. Oradan elde ettiğim nemayla da ben bunun kirasını ödüyorum. Tablo bu.”

Havuzlu villa polemiğinin siyaset gündeminden düşmeyeceği, BirGün’ün haberinden sonra Başbakan’ın vereceği yanıt kamuoyu tarafından merak ediliyor.

Necati TÜFEKCİ 28 Ağustos 2010 ANKARA

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İstedi mi gayet güzel ayrıntısıyla anlatıyor konuları. Ama dikkat ederseniz villa ile ilgili yanıtı hiç de anlaşılır ölçüde değil. Anlatmak değil, kafa akrıştırmak burada maksadı.Hem köylümünn diyor oğlunun çıkıyor. Hem arsa payından söz edip payının bankada olduğunu, geliriyle kirada olduğunu söylüyor. Köylüsü de ne köylüymüş ama Tatil köylü olsa gerek. Peki belediyenin burada bir iltiması söz konusu. Kamu yararının korunmadığına ilişkin davacı olunamıyor mu? Yani muhalefet de pasif bu konuda. Konuyu gündeme getirdiğiniz iyi olmuş. Köylüsünün oğlu olduğunu öğrenmiş olduk. Saygılar.

Turbest 
 30.08.2010 2:25
Cevap :
Teşekkür ederim,selamlar...  31.08.2010 21:16
 

Kılıçdaroğlu'nunki ise kıytırık bir sitede müstakil ev. Ama terazi tutsun diye, diyelim ki ikisi de villa... Ama terazi tutmuyor işte, zorla değil. Erdoğan'ın villa sahibi köylüsü var, çocuklarına burs vereni var, gemicik sahibi oğlu var, üç beş uçağı, sekiz on helikopteri, devasa bir resmi araç parkı, binlerce koruması, imam hatip diploması, Berlusconi gibi has dostları, takı toplayan çocukları var. Var oğlu var. Kılıçdaroğlu'nun nesi var? Bu ne biçim terazi, bir kefesinde elma, ötekinde armut?

pirmete 
 29.08.2010 15:10
Cevap :
Allah daha çokk versin:))  29.08.2010 19:11
 

Necati bey, bu şekilde muhalefet yapılmaz be kardeşim. Bu ne yaaa. Bu ülkede herkesin zengin olabilme ve hatta başbakan Cumhurbaşkanı olabilme gibi her türlü hakları var mıdır? Vardır. Peki sorun ne ? Başbakan'ın niye olsun? Olur senin de olur. Önemli olan çalıp çırpma veya haksız bir kazanç varmıdır sorusudur.? Peki buna da var diyorsanız ki onu kastediyorsunuz, o zaman bu devletin hakimleri savcıları var bir bildiği olan ve onu kanıtlamaya yüreği yeten şikayet etsin. Başbakanın bu konularda da dokunulmazlığı yok ya. Diyelim var iktidardan düşünce alsınlar elinden. Ne bu Ak parti düşmanlığı, eline sopasını alan Ak partinin peşine düşmüş. Ak parti gökten inmedi veya ihtilalle gelmedi. İhtilalle gelen kişinin önünde diz çöken yargıçlar halkın seçtiğinin karşısında aslan kesiliyorlar. İnsan biraz utanır. Halkın seçtiği 411 milletvekilinin oyunu yok sayan hakkı olmadığı halde uyduruk bahanelerle anayasa taslağında içerik denetimi yapanları görseniz daha hayırlı bir iş yapmış olursunuz.

M Sadullah SAĞLAM 
 29.08.2010 15:02
Cevap :
Okuduğunuz yorum veya muhalefet içeren bir yazı değilki,neden hopladınız yerinizde...Okuduğunuz yazıda sözkonusu villalar üzerine yapılan açıklamaları boşa çıkaran BirGün gazetesinin ilgili haberi var. Özet villaların arsası 25 ağustos 2006'tarihinde oğullar tarafından alınmış ve bu haberi Birgün gazetesi özel haber olarak yayımlamış tekzip filanda gelmemiş bu güne kadar... Yazıdan da anlaşılacağı üzere kimseye düşmanlık ettiğimiz yok.Kamuoyu vicdanının yanıt aradığı soruya bir nebze katkı sundum o kadar. AK parti'nin nasıl geldiği konusunda size saatlerce ders verebilirim...Ülkede,dünyada neler döndüğünü anlayacak kadar düşünce birikimim olduğunu düşünüyorum.Yargı meselesine gelirsek şu bir gerçek ki dünde bu günde yargı bağımsız değildi.Referandumdan sonra ise evet çıkarsa iktidarın tamamen kontrolüne geçecek,bunu sadece ben söylemiyorum bağımsız hukukçular ,sendikalar söylüyor...  29.08.2010 19:22
 

niye? Yemin etse basi agrimaz koylusu iste! Saglik ve saygiyla

Newyorker 
 28.08.2010 22:31
Cevap :
Ahmet balcı babasının köylüsü değilmiş:))  29.08.2010 12:51
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1116
Toplam yorum
: 2289
Toplam mesaj
: 135
Ort. okunma sayısı
: 815
Kayıt tarihi
: 28.09.06
 
 

Ankara'da yaşar, dünyalı,aynadaki görüntüsüne muhalif, vicdan hesapları yapmaktan yorgun, yaşanıl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster