Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Mart '17

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
857
 

'Esaretim Sensin' dizisinde aykırı bir kız isteme sahnesi

'Esaretim Sensin' dizisinde aykırı bir kız isteme sahnesi
 

Bir insanı rencide etmek bu kadar kolay olmamalı. Tabi rencide eden zengin olunca haliyle kolay oluyor.Zengin adamın oğlu bir kızla evlenmek için anlaşmışlar. Kızın babası da iş adamı ama sermayesi iyice zayıflamış. Damat adayı zengin çocuğunun da ayrı bir sevgilisi var. Zenginler için normal galiba. Neyse kız isteme seremonisi daha başlamadan oğlanın babası, kız babasına;' sen ihalede benim şirketimin yardımını almak için kızını bize vermek istiyorsun!' dedi. Ortam buz gibi gerildi. Damat adayı ve kızkardeşi babalarına itiraz ettiler ama nafile. Kız babası da sinirlendi ve;hemen evimi terk edin!' dedi. Oğlan tarafı evden ayrıldı. Bir kız isteme olayı ayrılıkla sonuçlandı.

Burada sorular da izleyicinin aklına gelmiştir. Benim geldi doğrusu. Ey zengin adam, madem bu kızı oğluna almaya istekli değildin, ne diye o insanların evine kız istemeye gittin!

Tabi burada oyuncuları değil, senaristi eleştirmek gerekir. Acaba senaristin böyle bir kız isteme sahnesini yazmakla amacı ne olabilir? Diziye farklı bir heyecan katmak, reyting arttırmak, insan onurunun kırılmasını önemsememek. Ancak iş dünyasında böyle insanlıkmış, onurmuş gibi kavramlar geri planda kalmakta, para ve çıkar ön plana çıkmaktadır.

Zengin çocuğu da babasının zenginliğine bağımlı olduğıundan aşkına sahip çıkamamış, gereken tepki ve hareketi gösterememiştir. Onların sevgileri yeni birine bulana kadardır. Çevreleri de müsait olduğundan gerçek aşkla tanışmaları zor olmaktadır.

Örf,adet ve geleneklerimize aykırı bir şekilde kız isteme sahnesi izledik. Kaba, görgüsüz, sonradan görme bir zengin adfamın küstahlığını tepkiyle seyrettik.

Senaristleri daha gerçekçi, daha duyarlı senaryolar yazmaya davet ediyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 483
Toplam yorum
: 348
Toplam mesaj
: 18
Ort. okunma sayısı
: 215
Kayıt tarihi
: 15.03.11
 
 

A.İ.T.İ.A Yönetim Bilimleri Fakültesini bitirdim. Kütüphaneci ve Maliyeciyim. Emekli oldum. İlgi al..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster