Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Mart '10

 
Kategori
Sinema
Okunma Sayısı
1091
 

"Eyvah Eyvah filimine yorumum!

"Eyvah Eyvah filimine yorumum!
 

Eyvah Eyvah


"Çok sevdiğim , çok dğer verdiğim bir arkadaşım önemli bir ameliyat geçirdi. Arkadaşımı ziyaret ettim, ağrısı vardı, bağışıklık sistemi tahrip olduğu için özel bir terapi uygulanacakmış, çok üzüldüm, onun iyileşmesi için dua etmekten başka yapacak bir şey olmadığı ortadaydı.

Hastahaneden çıktım, sinemaya gitmeye karar verdim. Filimin adı "Eyvah Eyvah" Ata Demirer "Hüseyin Badem" karakterini hayata geçirmiş; oldukça başarılı bir biçimde. Klarnet çalan temiz yürekli, aşık bir genç adam, safça !!!

Hikaye Geyikli'de geçiyor; Çanakkale'nin bir ilçesi burası , tıpkı o eski günlerdeki gibi, komşuluk, mahalle dostluğu, sıcaklığı, doğallığı çok hoş yansıtılmış,

Hüseyin Badem ninesi ve dedesiyle yaşıyor, dede Salih Kalyon renk katmış, oyunculuk gücüyle filime.

Hüseyin Badem babasıın hayatta olduğunu öğrenir öğrenmez İstanbul'a gitmeye karar verir, başına gelen olaylar zinciri, inci tanelerinin ipe dizilmesi gibi net ve açık , çok komik !

Filim boyunca o kadar çok güldüm ki, arada gülmeye devam ettim, üstelik yalnız olduğum için de gülmemi durduramamam beni daha da çok güldürdü !!!

Aslında hayatın içinden hep içinde olup belki de hiç farkına varamadığımız "gülerim ağlanacak hallere, halime durumları;

Bir otobüs sahnesi vardı, bu çoğumuzun yaşadığı, çok sinirlendiği, kızdığımız ama aynı zamöanda trajikomik bir durumdur. İlk deneyimini ya da bastırılamayan bazı hormonal dürtüleri sonucu seçilen kurbanın durumu , arkasındaki o adamın hali meğer ne kadar komik görünüyormuş, uzaktan bakınca!

Uzun sözün kısası, çok güleceğiniz, yaşamın monoton acımasız sıkıcı temposunu hızlandıracak, süper bir filim olmuş, emeği geçen herkesin emeğine sağlık..

"Eyvah Eyvah yandı gülüm keten helva, güleriz ağlanacak halimize be ya !!!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Sinema sitesinde de yayınlanmaktadır

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmıştır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Gititim, güldüm çok güldüm:) Ne kadar yalın, ne kadar az bütçeyle ne kadar başarılı! Ya Demet Akbağ a ne demeli? Şahane bir yetenek. Horoscop dergisi foto çekimleri ve emlakçıdaki kör taklidi yapılan sahne:) Ay bak yine gülüyorum:)Sevgiler.

mea culpa 
 16.03.2010 21:34
Cevap :
Hep gülün dilerim;bu dileğim tüm ülke insanımız için,aralarında beni de eklersek,hepimiz artık o dostluğa önem verilen,paranın satın alamayacağı değerleri geri getirip, mutlu olalım .Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim.  20.03.2010 22:27
 

izlemek istiyordum en azından bazı sahnelere yabancı kalmayacağım artık...:)) Sevgiler...

NİLGÜN BURSA 
 11.03.2010 13:32
Cevap :
Teşekkürler...  20.03.2010 22:27
 

Yurdum insanından... Hem eğlendirici hem de düşündürücü bir film. Film içeriğinde oldukça ince eleştiriler de barındırmakta! Dün izleme şansı bulabildim. Ata Demirel-Demet Akbağ ikilisi gerçekten usta işi performanslarını burada da cömertçe sergilemişler! Darısı diğer eserlerine...Dostça selamlarımla...

Ersin Kabaoglu 
 11.03.2010 8:46
Cevap :
Evet.Yorumunuz için çok teşekkür ederim.  11.03.2010 10:48
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 258
Toplam yorum
: 380
Toplam mesaj
: 85
Ort. okunma sayısı
: 2026
Kayıt tarihi
: 09.11.06
 
 

Ben İngilizce öğretmenliği yapan yurdum insanıyım. Yalnız öğrencilerim yetişkin arkadaşlar. Devlet m..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster