Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Aralık '14

 
Kategori
Sivil Toplum
Okunma Sayısı
97
 

"Fuhuş değil ama fuhuşa hazırlık"

"Fuhuş değil ama fuhuşa hazırlık"
 

’FUHUŞ DEĞİL AMA ...


- ‘’Öyle çok sorun, yani diğer anlamıyla, öyle çok SOHBETİ GEREKEN KONUvar ki…’’ diyeceksiniz gündem önerimi duyunca, kabul de etmeyebileceksiniz…

- Öner bakalım!?

- Hayır! Önermeyecek, doğrudan düşüncelerimi aktaracağım.

* * *

- 25.07.2014 GÜNLÜ BİR HABER;

*TRT'nin iftar programında 'Hamileler sokakta gezmesin…' diyen Ömer Tuğrul İNANÇER, sözlerinin arkasında olduğunu belirtti.

TRT’de yayınlanan "RAMAZAN SEVİNCİ" programında konuşan İNANÇER, hamile kadınlarla ilgili şok sözler söyledi.
 
HAMİLE KADINLARIN SOKAKTA GEZMEMESİ GEREKTİĞİNİ SÖYLEYEN İNANÇER, BUNUN TERBİYESİZLİK OLDUĞUNU SÖYLEMİŞ, sözlerini şöyle sürdürmüştü: "Hamileliği davul çalarak ilan etmek bizim terbiyemize aykırıdır. Böyle karınla sokakta gezilmez. Her şeyden önce estetik değildir. 7-8 aydan sonra anne adayı biraz hava almak için beyinin otomobiline biner, biraz dolaşır. Sonra akşamüstü çıkarlar. Şimdi ise maşallah, kanatlısı kanatsızı televizyonlarda uçuşuyor. Ayıptır ayıp. Bunun adı realizm değildir. Bunun adı terbiyesizliktir."
 
SÖZLERİNİN YOĞUN TEPKİ ALMASI ÜZERİNE, AA muhabirine konuşan İNANÇER, ifadelerinin arkasında olduğunu belirtti ve şöyle devam etti:
 
"Hamile hanımlara, çok ileri derecede olanlara, doğumdan evvel işyerlerinde bile kanunla izin veriliyor. Sadece sağlık nedeniyle mi bu izin veriliyor zannediyorsunuz? Hamile kadının yaşama zorluğu var, bir bebek taşıyor. Saygı duyulması gerekir. Kanunda bile doğumdan önce anne adayına, evinde otursun diye izin veriliyor. Sokakta gezsin diye değil. 'Ben evlendim, hamile kaldım...' Tamam iyi ettin de... Bunlar böyle karnını salına salına yürümenin gereği olarak gösterilemez. Görüntü estetik değil, hala da aynı şeyi söylüyorum…’’

- . . .

- AYNI ADAMLA İLGİLİ 06.12.2014 GÜNLÜ HABERDE YER ALANLARA BAKIN;

TBMM İNSAN KAYNAKLARI BAŞKANLIĞI davet ediyor, meclis personeline ‘’Hazreti Mevlana’ yı Anmak’’ konulu konferans veriyor.

İşte söylediklerinden bir demet;

*-Bu memlekette inkilap (Köpekleştirme) yapılmıştır. Dünyanın en büyük kütüphane cinayeti 1928’ de Türkiye’ de olmuştur. Bir gecede Türkiye’ nin kitapları okunmaz hale gelmiştir.

- Ben ‘HAMİLELER SOKAKTA GEZMESİN’demedim. ‘NAZAR DEĞER’dedim. ‘Beyleri akşam onları arabayla gezdirsin’ dedim.

- . . .

- Bu adamın düşünce ve düşüncelerini ifade özgürlüğü var. Türkiye Cumhuriyeti’ nin en yüce kurumlarından biri olan TBMM’ DEKİ İNSAN KAYNAKLARI BAŞKANLIĞI’ NIN NE TÜR TÜRSÜZLERİN ELİNDE OLDUĞUNU GÖSTEREN BİR HABER OLMASI BİR YANA, söyledikleri açık saçık ortadayken, çarpıtılmışsa tekzip ettirmek durumundayken bunu yapmayıp, tepkiler artınca, KIVIRMA ÖZGÜRLÜĞÜ de var ya, onu kullanıyor.

* * *

- ŞİMDİ BENZERİ, 05.12.2014 GÜNLÜ İKİNCİ BİR HABERE GEÇİYORUM;

SOSYAL DOKU VAKFI BAŞKANI Nureddin YILDIZ, ÇALIŞAN KADINLARA hakaretler yağdırmış... İşte sözleri;

* ‘’HERÇALIŞAN KADIN, gözü doymamış erkek demektir. ÇALIŞAN KADIN, ya evlenmeyi erteleyerek erkeklerin evlilik sürecini baltalıyor ya da evli olduğu halde ÇALIŞTIĞI İÇİN YORGUNLUĞU VE VAKİT DARLIĞI NEDENİYLE ERKEĞİ İLE İLİŞKİSİNDE KADINLIĞI ARIZALIDIR.Kadınlığı arızalı olduğu için erkeğin gözü açtır. O EVİNDE ERKEĞİNİ EKSİK BIRAKIYOR ERKEĞİ DE İŞ YERİNDE BİR BAŞKA KADINA TASALLUT OLUYOR. Böyle FUHUŞdeğil ama FUHUŞA HAZIRLIKYAPAN SÜRECE DESTEK OLUYOR…’’

- . . .

- Bu adam dayarın öbür gün ‘’BEN ÖYLE DEMEDİM!’’ diyecek. Biz bir televizyon kanalından geçilen videolu HABERİ YANLIŞ ANLAMIŞ OLACAĞIZ, çok zorlanırsa ‘’MONTAJ’’ diye duyuracaktır. Zaten BUNLARDA, BUNLARIN TÜMÜNDE, zor duruma düştüklerini duyumsadıklarında aynı tavrı görürüz; HEP BİZ YANLIŞ ANLADIĞIMIZ İÇİN UTANIR, ÜZÜLÜRÜZ…

* * *

ÜLKEMİZDE, Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) Hane Halkı İşgücü İstatistiklerinden derlenen bilgiye göre, tarım, sanayi, inşaat ve hizmet sektöründen oluşan 4 ana grupta kadın işgücü sayısı 2013'te 7 milyon 820 bine çıktı.

* * *

- Hiçbirinizi konuşturmadım… Siz de bölmeden dinlediniz… Sağ olun…Son sözümü söyleyecek, ardından da bir ÇAĞRIDA bulunacağım…

- Bu kez de böyle olsun…

-Hak etse de etmese de, vasfı ya da vasıfsızlığıyla basında yer alabilenler, çarpıtılabilecek şekilde konuşmamak zorundadırlar. Değil KAMUNUN SAYGIN KURUMLARI, sivil toplum kuruluşları da dahil, ETKİNLİKLERİ BASINDA YER ALABİLECEK TÜM BİRİMLERtoplumun büyük çoğunluğunu incitecek bu tür TÜRSÜZLERE PROGRAMLARINDA YER VERMEMEK ZORUNDADIRLAR.

- . . .

* * *

ÇAĞRI!

EY SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI!

ÜLKEMİN 8 Milyon ÇALIŞAN KADINI, FUHUŞ değilmiş ama FUHUŞA HAZIRLIK YAPAN SÜRECE DESTEK olmakla suçlanıyor…

HER BİR ÇALIŞAN KADININ o adam hakkında HAKARET VE MANEVİ TAZMİNAT DAVASI açma hakkı yok mudur?

ÖNDER OLUNUZ!

Ey ülkemin demokrat, aydın, vicdanlı BAROLARI, o baroların ŞEREFLİ AVUKATLARI! O, 1 LİRALIK DA OLSA, davaların açılmasında ücretsiz görev alacağınızı duyurunuz!

- ÖRGÜTÇÜLÜK yapıyorsun! MAKUL ŞÜPHELİsayılabilirsin…

- AMA BENİ ÖYLE SUÇLAYACAK POLİSİMİZİN, SAVCIMIZIN DA EŞİ, KARDEŞİ ÇALIŞIYORDUR… SAYMAZLAR BE!

___________________________________________________________

ÇOK GERİLDİK,

HADİ BİRAZ GÜLELİM…

___________________________________________________________

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çırağan Sarayı’ nda gerçekleştirilen ASKON 9. Olağan Genel Kurulu’ nda konuşmuş,
"Ben alışılmış Cumhurbaşkanı değilim. Olmadım, olmayacağım!" sözleri salonda dakikalarca ayakta alkışlanmış...
Bence de; bir tek özelliği bile öncekilerde yoktu…
_______________________________________________________________

Bir HOŞBEŞ ÇAYEVİ Sakini, 07.12.2014
_______________________________________

Özcan ÇELTİK

07.12.2014

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 237
Toplam yorum
: 62
Toplam mesaj
: 27
Ort. okunma sayısı
: 326
Kayıt tarihi
: 22.11.06
 
 

1949 Antalya doğumlu, ANSAN üyesi Orman Yüksek Mühendisi, ressam ve öykü yazarıyım. KAKTÜS MEDYA ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster