Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Eylül '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
275
 

Genelkurmay, CHP'li milletvekillerini GATA'ya sokmadı!

 Genelkurmay, CHP'li milletvekillerini GATA'ya sokmadı!
 

CHP’li milletvekillerine kapılar bir bir kapanıyor!

Milletvekilleri, Hatay’da Apaydın Kampı’na giremediler. Emir, büyük yerden gelince, kapıdaki görevliler ne yapsın?

“Yassak hemşerim!”

Bir “Yassak hemşerim!” de, Genelkurmay'dan geldi; CHP'li milletvekilleri GATA’ya sokulmadı.

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök başkanlığındaki bir heyet, GATA (Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi) misaafirhanesinde kalan Afyon’daki patlamada şehit olan ve yaralanan askerlerinin yakınlarını ziyaret etmek istiyor. GATA Nöbetçi Amiri ve Misafirhane Komutanı'ndan izin alınıyor.

Ama...

Gerisini Levent Gök'ten dinleyelim:

"12.00'deki ziyaretimiz için yola çıkmıştık ki, 12'ye çeyrek kala Genelkurmay İletişim Daire Başkanlığı'ndan telefon geldi ve bu ziyaretimize izin verilmediği bildirildi. Gerekçe sordum. Herhangi bir gerekçe belirtilmedi."

Umalım, bir açıklama yapılır da merakımız giderilir.

Açıklama, "hariçten gazel okumak" misali olursa, ona da şaşmamak gerekecek!

*****

Genelkurmay’ın, CHP'li milletvekillerini GATA'ya sokmamasına ne denecek?

Milletvekilleri, şehit ailelerine, “Geçmiş olsun!” diyecekler, “sabır” dileyeceklerdi. Bunun dışında akla başka ne gelebilir ki?

Belki de, bizim için “bilinmeyen” bir neden vardır.

Ama “bilinen”, bundan böyle “bilinmesi” gereken o ki, CHP’li milletvekilleri, artık öyle akıllarına esen yerlere girip çıkamayacaklar!

Oldu olacak, "yassak" olacak yerlere, tez elden tabelalar asılsın:

"Buraya CHP'li milletvekillerinin girmesi yasaktır!"

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bir zamanlar hatırlarsanız Refah Partililere aynı muamele yapılıyordu. Anlaşılan güzel ülkemde değişen sadece iktidar; baskı ve demokrasi özürlülüğü halen aynı düzeyde.

Hesaplıca 
 08.09.2012 19:57
Cevap :
Değerli Hesaplıca... Kullandığınız "ada" uygun bir yorum... Saptamanız, güzel ülkemizin güzelliğini kendilerine yontanların tavrını ne güzel sergiliyor. Kişiler farklı, yöntemler ayrı. Bir başka ayrı olan da, CHP'yi Atatürk'ün kurması, CHP'nin Cumhuriyet'i, Cumhuriyet'le gelen değerleri savunuyor olması... Saygılar, selamlar...  09.09.2012 9:39
 

Ülkeye PKK'nın girmesi engellenemezken,"Cumhuriyet"'in,"Halk"ın,"Millet"in,vekillerin girişini yasaklayacakları yer, elbette ki bu ülke sınırlarında bir yerler olacaktır."Her üniversite mezunu iş bulacak diye bir kural yok" diyen başbakana "çocukları neden bu kadar erken okula başlatıyorsunuz" gibi basit bir soruyu soramayan BİRİleri,şimdi bu soruyu sorsun;"NEREYE GİDİYORUZ BİZ"?

Berra 
 08.09.2012 15:39
Cevap :
Değerli Blogdaş. Yanıt yazayım derken, Genelkurmay açıklama yaptı: "1.05 Eylül 2012 tarihinde Afyon’da meydana gelen müessif olayda yaşamlarını yitiren şehitlerimizin bazı aile yakınları GATA / ANKARA’da misafir edilmektedir.2. Türk Silahlı Kuvvetleri Kışla, Karargah ve Kurumlarında ziyaretçi kabulünün nasıl yapılacağı talimatlarda belirtilmiştir.3.Ziyaret talepleri mevcut talimatlar ışığında değerlendirilmekte ve bu doğrultuda karara bağlanmaktadır.4.Türk Silahlı Kuvvetlerinin kendi tesislerine yönelik olarak uyguladığı kurallara bugüne kadar olduğu şekilde bundan sonra da duyarlı davranılması Yüce Milletimizden beklenmektedir." Hepsini anladım da,"...bundan sonra da duyarlı davranılması Yüce Milletimizden beklenmektedir." bölümünü anlamadım. Saygılar, selamlar.  08.09.2012 17:00
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2459
Toplam yorum
: 2830
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2374
Kayıt tarihi
: 10.11.08
 
 

İspir, hem doğum yerim, hem memleketim. Emekli Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeniyim. Dil ve Tarih-..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster