Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Ekim '17

 
Kategori
Müzik
 

'Gulyabani' Müzikalinden Çıkan 'Çıkı Çıkı'yla Çok Sevildi

'Gulyabani' Müzikalinden Çıkan 'Çıkı Çıkı'yla Çok Sevildi
 

Çok sevilen 'Çıkı Çıkı' şarkısını seslendiren Ayşe Çınar, "Kalıcı olabilmek her meslekte olduğu gibi zaman, emek ve çok çalışmak ister" diyor.


- Sizi ‘Deniz Gibi Sev’ albümünüz ile tanıdık. Şimdi ise geçtiğimiz ay çıkardığınız “Çıkı Çıkı” teklisi ile müzik severlerle buluştunuz. “Çıkı Çıkı”dan biraz bahseder misiniz? Ortaya çıkış süreci nasıl geçti?
Uzun zamandır Devlet Tiyatroları’nın müzikal projelerini hazırlıyoruz. “Çıkı Çıkı” da geçen sezon İstanbul Devlet Tiyatrosu için hazırlanan “Gulyabanı” müzikalinin “Kurallar” isimli şarkısıdır, aslında. Geçen sene gördüğü yoğun ilgiden dolayı 2017-2018 sezonunda da sahne alacak. Herkesin seyretmesini arzu ederim. Şarkının orjinali yaklaşık 7,5 dakkikayı buluyor ve seyircinin de en çok coştuğu şarkılardan biri. Şarkı çok eğlendiğimiz kalabalık bir gece bizim evde çıktı. Ne oynamıştık o gece bu şarkıyla ve hepimizin diline dolanmıştı bir anda…

- Deniz Gibi Sev’den de bahsetmek istiyorum biraz. Albüme ismini veren parçanın bir hikayesi var sanırım. Anlatır mısınız?
Deniz Gibi Sev eşimin bana yaptığı bir hediye aslında. Doğrusu ilk tanıştığımızda beni etkilemek için yapmıştı, başarılıda oldu tam 12 den vurdu. Sözleri de özel bizim için yazıldı. O nedenle benim için paha biçilemez bir değeri var.  

- Peki Türkiye'de bir kadın olarak müzik piyasasında yer edinmenin güçleri nelerdir?
 Müzisyen olmak sadece Türkiye’de değil tüm dünyada zor bir meslek.  Bir şarkıyı dinliyorsunuz üç dakika da bitiyor. Ama üretimi, hazırlanması geceler boyu, günlerce ve bir çok kişinin emeğiyle can buluyor. Bu süre zarfında her şeyden izole stüdyoda bir oda da hayatınızı geçiriyorsunuz Piyasa girmek çok zor çünkü herkeste bir reyting kaygısı var, nasıl veya ne yaptığınız çok da önemli değil . Kaygı nasıl kaliteli ve güzel müzik yaparım değil, nasıl patlarım! Hal böyle olunca yeni çıkan sanatçıların, bizlerin işi hayli zor.  Albümüm yeni çıkmış olabilir ama eşimden dolayı yıllardır bu piyasanın içindeyim, o nedenle üzülerek söylüyorum bunları. Kalıcı olabilmek her meslekte olduğu gibi zaman, emek ve çok çalışmak ister. Ayrıca yaptığınız her ne olursa olsun tutku ile bağlı olmak ve sevmek çok önemli..

- Gelelim Ayşe Çınar günlük yaşantısına. Özel hayatınızda nasıl birisiniz? Nelerden hoşlanırsınız?
Atom hapı yutmuş gbi bir enerjim var, bazen ben bile kendimden yoruluyorum. Sabah erken kalkar ve kahvaltımı hiç aksatmam. Dışarda yemeği sevmediğim için yemek yaparım. Haftada 3-4 gün 45 dakika yürürüm. Kahvaltımı, sporumu atlamam. Haftanın 2 günü Şan derslerim var.  Mutlaka kitap okurum, bulmaca çözerim. Film izlemeyi çok seviyorum. Destek olduğum bazı çalışmalar var ama onları çok detaylı bahsetmekten hoşlanmıyorum. Farklı tarzda müzikleri araştırıp dinlemeyi seviyorum. Müzik hayatımın önemli bir bölümünü kaplıyor zaten.  

- Yemek yapmasını sever misiniz?
Çok seviyorum ve kendi tariflerime göre yapıyorum, hiçbir tarifi tarife göre yapmam.

- Kadınlara tavsiyeleriniz var mı?
Çalışmak ve hayallerden kopmamak çok önemli. Genelde evlenip çoluk çocuktan sonra maalesef kadınlar aileleri için yaşamaya başlıyor kendi istekleri ve hayalleri ya 2.planda kalıyor veya rafa kalkıyor.  Zaman içinde mutsuzluk başlıyor. Aile çok önemli ama önce siz mutlu olacaksınız ki o mutluluğu çoğaltarak ailenize verebilesiniz.

- Son olarak yeni projeler, konserler var mı önümüzdeki süreçte?
Arpej Yapım ile değişik bir proje hazırlıyoruz. Kısmetse şehir şehir gezeceğiz bu yıl sonu ve 2018’de. Aslında anlatmak için çok sabırsızlanıyorum ama detayları veremiyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 170
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 601
Kayıt tarihi
: 27.04.16
 
 

Almanya'da doğdu. Oradaki öğreniminin ardından üniversite eğitimi için Türkiye'ye döndü. Gazeteci..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster