Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Mart '08

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
1072
 

"Hayatın iki anahtarı var"

"Hayatın iki anahtarı var"
 

“Hayatın iki anahtarı var” diyor içsesim. Biri hayata uyumunu, ayakta duruşunu, nasıl bir insan olacağını belirler. İkincisi aklını, ruhunu, yüreğini bir gün benzer bir ruha teslim etmek için saklı kalır.

Birinci anahtar çoğu şeyi barındırır içinde. En güçlü dişlisi ailedir. Onlar olmadan ne bir kapı açabilirsin, ne de bir anlam ifade edebilirsin. Bu dünyanın işçiliği en şahane yapılmış, asla ve asla kopyası olmayacak anahtarıdır. İyi sahip çıkıp, kaybetmemelisin.

Dişlileri oluşturmaya aile başlar. Yavaş yavaş kendin de katkıda bulunursun oluşuma. Davranışınla, sözünle, hayata bakışınla; açılabilir bir anahtara dönüştürürsün. Zamanı geldiğinde tek başına bir anahtar olursun. Hayatın anlamlarını açmaya, anlamaya çalışan…

İkinci anahtar yüreğinin bir köşesinde saklıdır. Hiç kimsenin kolay kolay ulaşamayacağını bildiğin için ruhun rahattır. Hakedeni bulana kadar öylece durur içinde. Ve teslim ettiğin insanın aklında, yüreğinde oluşur dişlileri. Şekil alacağı son hal ondadır. Ve kendinin şekil vereceği anahtar ellerinde… Doğru insanın elindedir artık o dişlileri oluşturmak. Ve oluşan anahtarla kapıları açıp, hangilerini kilitleyeceğini belirlemek.

“Hayatın iki anahtarı var” diyor içsesim… Her zaman kıymeti bilinip, kaybedilmeyecek.

Fotoğraf : http://kapt73.deviantart.com/art/door-75991813

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmıştır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Güzel bir tesbit olmuş. Kerem'in de "hayatta herşey ikiye ayrılır" isimli bir yazısı vardı. Birbirini güzel tamamlar:) Elinize sağlık.

Hasan ARSLAN 
 01.12.2008 14:25
Cevap :
Uzun süre sonra MB sayfasını açtım ve sizin yorumunuzla sevindim. Çok teşekkür ederim. Kerem'in yazısını okuyacağım... Selamlar...  04.12.2008 8:25
 

İçsesine güven,seni yanıltmayacaktır.O iki diyorsa ikidir."Yüreğini benzer bir ruha teslim etmek için saklı kalır"demişsin ya o zaman da içsesin sana gerekeni söyleyecektir.Selamlar can dost.

Ahmet AYDIN 
 20.03.2008 22:34
Cevap :
İçsesime güveniyorum. Belki hayata öğrenmem için küçük hatalar yaptırsa da doğru sonuca getiriyor. Anahtar sağlamda duruyor :) İçsesin komutları bekleniyor :) Selamlar  21.03.2008 8:26
 

Birinci anahtar her zaman yanımızda olur. Biz dişlilerini kırsakta yeniler kendini. İkinci anahtar bazen açar kapıları bazen de kilitli bırakır. İki anahtara da sahip çık derim. Çünkü bu hayatta önemli olan iki şey aile ve sevdiğindir.

Tugberk Tekin 
 19.03.2008 17:36
Cevap :
Elimizdeki anahtarların değerini bilmeli ve kaybetmemek için gayret göstermeliyiz. Çünkü hayat o iki anahtarla anlam kazanıyor.  19.03.2008 20:24
 

yaşamdır sada, ne yaaşrsan o anahtar o yönde dişliler oluşturur. Biri kendin, biri ruhun:)) Kirlettikçe paslaşacak bir anahtar. Önemli olan erdemlilikle onu pastan, kirden korumak değilmi dir?

yekruseha 
 19.03.2008 11:37
Cevap :
Paslanmayan anahtarlarımız olsun... Yaşam hep bize güçlü düşliler oluştursun... Sevgilerimle...  19.03.2008 12:59
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 194
Toplam yorum
: 2196
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 1516
Kayıt tarihi
: 04.08.06
 
 

1981 yılında aslında istenmiyor olsam da geç alınan karardan dolayı hayattayım:)) Haritacıyım ve işi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster