Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Mart '17

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
1753
 

"İçerde" Son bölümde Sarp üzerine kurulan kumpaslar! Sarp katil mi oldu?

"İçerde" Son bölümde Sarp üzerine kurulan kumpaslar! Sarp katil mi oldu?
 

Geçtiğimiz pazartesi akşamı Show Tv'nin fenomen dizisinin 23.bölümü ekranlarımızdaydı. Yine heyecanlı bir bölümle ekranın başında İçerde'ydik.

Ay Yapım'ın yapımcısı olduğu, yönetmenliğini Uluç Bayraktar'ın yaptığı İÇERDE'nin başrollerinde Çağatay Ulusoy, Aras Bulut İynemli ve Bensu Soral oynuyor.

Son bölümde önemli ipuçlarını kısaca özetlemek isterim.

Sarp'ın önceki bölümde kumarhane patroniçesi Handan ile yakın teması devam etti. Sarp Handan ile Celal arasında köprü oldu. Müdürü Celal'e bilgi toplamak için birlikte yemek yerler, baskın sırasında çantanın yerini de öğrendi. Yemek sonunda Handan Sarp'ı uğurlar. Celel Babadan bir isteği olacağını söyler.

Handan ani bir hareketle Sarp'ın belinden tabancayı alır. Sarp, ne yapıyorsun? Handan, tabancayı inceler. Sarp'a garip bir soru sorar. Sen hiç adam öldürdün mü? Sarp cevap vermez. Handan'ın amacı belli oldu. Sarp'ı tetikçi yapmak istemektedir. Düşmanını Celal'den onun öldürmesini isteyecektir!

C5xMh1bWQAAXiBp

Kumarhane baskınında Handan'ın odasındaki gizli torbayı alan Mert, Celal'e yardım etmiş olur. Müdür Yusuf da, Celal'in köstebeğinin Mert olduğunu, herkesi sorgulayarak çıkartır.

29ceafb520da21f04dae5f5cafd76af5_840

Füsun Hanım, Eylem ile Mert arasındaki konuşmaları duyar. Mert, Celal'i yakalayacak, yanında Sarp da içeri alınacaktır. Sarp, Eylem ile görüşür, endişelerini anlatır. Sonra da annesi ile konuşur. Aralarında sert ama duygulu konuşmalar olur. Sarp, çıkışta annesine Mert'e güvenme uzak dur ondan diye tembihler.

Handan Melek'e yeni açtığı büroya gelerek ilk işi o verir. Ama bu kirli işi Melek araştırmadan kabul etmek istemez. Çekini peşin keser, verir. Çay içer gider.

Sarp, Mert'in evine girer, Yusuf Müdür için kamera yerleştirir. Telefon sim kartlarını ele geçirir. Resimlerini çeker. O sırada eve gelen Mert'e az kasın yakalanacaktı, ama yırttı.

Handan Alyanak'a patronun ismini verdi. Bu adam Alyanak'ı hem tanıyan, hem de seven biri... Handan, "Benim patronum Kudret Sönmez" deyince Alyananak yerinden sıçradı, gözleri fal taşı gibi açıldı.

Ekran Alıntısıİ.Ç.23.5

Sıkça söylediği gibi 4 kez Vay, vay, vay, vayvahı çekti. "Fırtınalar kopacak desene..." Handan, Celal'in bunu bilmemesini istedi. Alyanak; "Zaten Celal Babaya bunu söyleyecek yürek bende yok!" Kısık kısık güler. Alyanak Hasan bana laflarıyla hep güldürmüştür. Yine güldüm.

9e278152befb727b0966ba431af7e29e_840

Melek açtı küçük şirin büroya önce Yeşim hayırlı olsuna gelir. Onun üstüne Sarp da Melek'e ziyarete gelir. Yeşim çıkar gider. Melek iş aldığını ama onunla çalışmak istediğini Sarp'a anlatır. Celal Baba varken herşey çok kolaydı, şimdi tek başımayım. Sarp, onu teselli eder, ben varırım der ve sarılır dudaklarından öper.

Ekran AlıntısıİÇ.13.10

Sarp Meleği kaç bölümdür hiç öpmemişti. En son tiyatro kulisinde onu dudaklarından öpmüştü. O zaman da Yeşim onları görmüştü. Sarp; "Asla yanından ayrılmayacağım, ne olursa olsun." diyerek ona cesaret verir. Melek, bana güç veren tek şey senin varlığın.

5dbb6330a49587204f507357f9d549b6_840

Celal Handan'ı yemeğe davet eder. Onu almaya da Sarp'ı gönderir. Handan Sarp'ı görünce, ihtiyar seni mi gönderdi. Sarp, aslında başkası gelecekti ama misafir siz olunca ben gelmek istedim.

C50qyuqWAAAHLYK

Handan, sen bana ısındın. O ara Sarp'ın cebine bir şey koyar. Kol kola arabaya yürürler. Onları bahçede gözetliyen Mert de; "Vay çakal Sarp vay... Bunu melek'in görmesi lazım" diyerek kol kola fotoğraflarını çeker.

Ekran AlıntısıİÇ.23.11

Celal, Sarp ve Handan üçü birlikte yemek yerler. Yemekten sonra sıra iş konuşmaya gelir.

c7e9aed6809ad5a5f6b3317aae232201_840

Handan iş yapmak için tek şartı, espriyle ayakkabısının içinde ufak bir taş olduğunu söyler. Celal'den önlerine çıkan birisinden kurtulmak istediğini anlatır. Celal ayağa kalkar, biraz düşünür. Sert bir şekilde, biz iş yapalım diye buluştuk. Ben bir iş adamıyım, tetikçi değilim ki, benden böyle şeyler istiyorsun. Handan, iş yapmaya başladığımızda bu adam yolumuza çıkacak, yolun başındayken engeli ortadan kaldıralım. Handan kalkar, Celal kimmiş bu diye sorar.

Ekran AlıntısıİÇ.23.6

Handan, çantasından resmi çıkartır, Tahsin'in fotoğrafını gösterir.

Ekran AlıntısıİÇ.23.8

Sarp olup bitenleri endişeli gözlerle seyreder, suskun kalır. Handan, biz önümüzdeki engellerle muhatap olmayız, iş yaptığımız insanlara havale ederiz. Celal, madem rahat yürütmüyor çıkarırız kunduranızdaki taşı...

Ekran AlıntısıİÇ.23.9

Handan, bu işin şakası yok. Temiz bir iş olsun istiyoruz, en iyi adamınızı görevlendireceğinizden eminim. İyi adam derken ben de Sarp'ı kastetmiştim. Sarp suskun kalınca, baba sana diyorum Sarp diyerek bağırır. Sarp, "Eyvallah baba iş bende..."

Sarp babası Metin Yılmaz'ın yolundadır. O da Celal'in tetikçisi olma yolunda... Handan Celal'e telefon eder, durumu sorar. Sarp, silahlanır.

Ekran AlıntısıİÇ.23.12

Celal Baba; Benim için bu işi halledeceksin oğlum. Sen babanın oğlusun, hadi bakalım göreyim sana.

C5swVOwWYAA52i2

Sarp, Piza dağıtıcısı olarak Tahsin'in bürosuna gider. Kontrolde yakalanır. Görevliyi bertaraf eder, içeri girer. Tahsin haberi alır, adamları asansördeki Sarp'ı delik deşik ederler. Ama Sarp kurtulur. Üç adamı da bir güzel pataklar. Sarp bu ya, yumrukları kadar beyni de çalışır. Hiç onda adam öldürecek, tetikçi olacak göz var mı? Tahsin'in gırtlağına basar. Babaya telefon eder, bitiriyorum işini. Celal olmaz, Handan da görmeli der. Sen bu işi bitirirken biz de göreceğiz. Sarp, peki baba nasıl istiyorsan öyle olsun. Tahsin'in ensesinden yakalar, arabaya bindirir.

Ekran AlıntısıİÇ.23.13

Celal, Handan'ı da davet eder. Sarp tabancayı dayar ensesine, arabayı Tahsin kullanır. Buluşma noktasına gelirler. Handan'ı da orada gören Tahsin, yapma anlaşabiliriz der. Ne istersen veririm sana...

Ekran AlıntısıİÇ.23.15

Sarp silahını Tahsin'e doğrultur. Bir Celal Babaya, bir de Handan'a bakar. Üç el Tahsim'in göğsüne ateş eder.

Ekran AlıntısıİÇ.23.14

Tahsin yere düşer. Tahsin ölmüş, Sarp da ilk defa adam öldürmüştür. Ve burada bölüm sona erer.

C5sw4FWWAAANlGS

Bütün izleyici şok oldu. Müdür Yusuf, ne yaparsan yap, polis olduğunu unutma demişti. Sarp bu cin gibi adam, kafasını çalıştırdı, hiç uğruna pabuç bırakır katil olur mu? Nasıl olsa ters köşe olmaya seyirci alıştı! Ben olayı çözdüm! Sarp arabada Tahsin ile anlaştı. Tabancasını kurşun yerine kuru sıkı koydu. Tetiği çekti, Tahsin de düştü ölü numarası yaptı. Celal Baba da, Handan da, Tahsin'in öldüğünü gözleri ile gördüler. Bütün bunlar benim tahminim. Haftaya 24.bölüm başlayınca olayın doğrusunu yönetmenimiz bizlere gösterecek, hep beraber işin aslını öğreneceğiz.

Sarp katil olmadı üzülmeyin!

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hocam bu diziyi çok severek izliyorum. Konuyu çok merak ediyorum acaba sonunda kardeş olduklarını anladıklarında ikisinden birisi ölecekmi. Ben öğrendiklerinde sarpın öleceğini düşünüyorum. Her pazartesini bu diziyi izlemek için sabırsızlıkla bekliyorum. paykasa satın al

Kasım Ylmz 
 01.03.2017 18:55
Cevap :
Kasım kardeşim. İçerde dizisini milyonlar severek izliyor. Her şey var dizide... Sonunda Sarp'ı öldüreceklerini zannetmem. Hem Sarp karakteri, hem de Çağatay Ulusoy çok seviliyor. Genelde mutsuz sonları sevmem. İki kardeş annelerinin dizinin dibine otursunlar, Füsun Hanım her iki oğlunu da kucaklasın. The Departed (Köstebek) orjinalinde herkes öldürülüyor. Tam bir katliam. Gerçi konu aynı değil. Billy Cotigan'ı (Lenonardo Dicaprio) ele geçiren Colin Sullivan (Matt Damon)götürürken, arkadaşı görevli polis tabanca ile başından vurarak öldürüyor. Onu da, Colin öldürüyor. Daha sonra da Colin'i teşkilattan başka bir polis öldürüyor. Yani bütün başrol karakterleri sonunda ölüyor. Bizde böyle bir şey olmaz inşallah. Ben mutlu son bekliyorum. Ne Sarp, ne de Mert ölmesin. Ama Celal Baba finalde ölebilir!Senaristlerimiz nasıl bir son yazacaklar Haziranda 39.bölümde hep birlikte göreceğiz. Sevgi ve selamlar. Abdurrahman Balcılar  03.03.2017 12:34
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2024
Toplam yorum
: 407
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 2947
Kayıt tarihi
: 18.06.12
 
 

Emekliyim. Doğayı, Sabahın erken saatlerinde doğada yürümeyi, Hayvanları, bilhassa köpekleri çok se..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster