Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Mart '09

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
300
 

_İçimden gelen içimdeki ben_

_İçimden gelen içimdeki ben_
 

..


“Bitti, buraya kadarmış dedim
Unuttum bile dedim
Avuttum kendimi sözde
Ama yine de akıyor gözyaşlarım
Islatıyor yastığımı
Seni özlediğim gecelerde.. “

Bu aralar fazlasıyla dilime dolanan şarkılardan biri bu.. Bir bitene çare yokmuş hayatta, bir de çekip gidene.. Peki ya zorunluysa gitmeler, ya başka yol bırakmamışsa kalan..

Dün gece yine üç mum yaktım odaya.. Niye üç mum.. Bunu sadece ben biliyorum.. Aklıma gelenlere mum yakıp, mum sıcağında seni anlatmalıyım.. Her gece aynı ışık, her gece aynı umuda uyanma telaşıyla, Usulca uyuyorum, düşünmemek için gidenle kalanı ve yarın olsun diye kapıyorum gözlerimi, çabuk geçsin istiyorum zaman, oysa ne kadar çabuk geçtiğine şaşıyorum ama aldırmıyorum, duymazdan geliyorum bu yanımı.. Yarına inanıyorum çünkü.. Ama yarın var mı onu da bilmiyorum??

Bir zaman geçiyor penceremden.. Ben gece yağmuru izliyorum.. Sonra çıkıp dolaşıyorum hafif esen rüzgarla.. İşte bu havayı çok seviyorum.. Yalnız yürüyorum sokaklarda saatlerce yine zamana aldırmadan.. İçimde yaşamsal bir kırgınlık.. Hangi zamanda unutulmuş olmanın düşüncesi ve geçmişe dair bir özlem dilimde.. Sonra ıssız kimsenin geçmediği ama yıllar önce çocukluğumun geçtiği parkta bir banka oturuyorum.. Yine zaman tüneline akıp gidiyorum geçmişe doğru.. daha önce bu şehir de hiç bu kadar yalnız kalmadığımı fark ediyorum.. Sonra insanlar görüyorum oradan geçen.. Başlıyorum onun hakkında düşünmeye, Acaba mutlu mu diyorum, özledikleri var mı onun da ya da sevdiği biri var mı ki.. sevip de ayrılmak zorunda olduğu, kavuşamadığı, ona da yalanlar söylenmiş miydi, ihaneti tatmış mıydı yüreği?? Sonra küçük bir çocuk takılıyor gözüme, babasının elini sıkı sıkı tutmuş, minik adımlarla ona eşlik etmeye çalışan.. Ona baktığımı görüp, bana bakıyor, oda gülümsüyor; o masum sevimli, yüzüyle.. İçimden; 'sakın büyüme çocuk, sakın büyüme.. Büyümek kötü bişey, sen sakın büyüme..' diye bağırıyorum ona.. 'Sakın büyüme ve sakın babanın elini bırakma'.. Babam geliyor aklıma.. Onu özlediğim, günler sonra eve döndüğünde özlemle sarıldığım, kimseyle paylaşamadığım, canım herşeyim babam.. Sonra sevgilim gibi dostlarım vardı benim diyorum, onlar nerdeler?? Yoksa onlarda mı gittiler?? Ardından sevgililerim geliyor aklıma tek tek.. Ne tuhaf hepsinde o kadar çok ortak nokta buluyorum ki kendime, hayretle şaşıyorum bu duruma.. Üstelik hiçte zorlanmıyorum bunun için.. Yaşananlar, Yalanlar, Acılar ve Sonuç.. Hepsi birbirine ne kadar benzer, hepsi ne kadar aynı.. Peki ya o diyorum.. Oda mı aynı.. Baş kahraman olarak üstelik.. Gözlerim doluyor ama ağlamıyorum..

Hayatın kırılgan bir noktasında, ağır bir yalnızlık yaşadığım, korkuyorum.. Yürüyorum, yürüyorum.. Koca bir şehrin ışıkları karşımda, göz kırpıyorlar bana.. Ordan sesleniyorum ama yine kimse duymuyor.. Ne yapıyorum ben, neredeyim, kime küstüm, kimle barıştım, adaleti eksik bir hayat dönencesiyim, hangi günahın çilesi, hangi sevabın kölesiyim, hangi savaşın galibi, hangi aşkın temsilcisiyim?? Bu gece en çok sarhoş olmak yakışır bana ve zayıflık olmayacağını bilsem bağırarak, hıçkırarak ağlamakta yakışır bana..

Artık kendimce yaşıyorum bana kalan hayatı.. Sırtımda siyah bir boğazlı kazak, ellerimde çabuk biten bir sigara.. Oysa ben ne boğazlı kazak giyerdim ne de sigara içerim.. Bugün bir değişkenlik var sanırım kendimde çözemediğim.. Ben yine seni özledim galiba aklımın eflatunu yine de ve illede ama sen hissetmeyeceksin bunu biliyorum.. Bir tek ben hissedeceğim, bir tek ben.. Çünkü sadece sevenler hisseder sevgilim, Korkaklar değil, sen hiç sevmedin ki..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 24
Toplam yorum
: 5
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 984
Kayıt tarihi
: 30.01.09
 
 

Kaleminden, yazmaktan hiç vazgeçmeyen, fotoğraf çekme ve çekilme hastası olan biri..  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster