Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Mayıs '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
616
 

"İnsan" olmaktan utanıyorum!

"İnsan" olmaktan utanıyorum!
 

Hollanda' da yayımlanacak Büyük Bağış Şov' undan haberiniz oldu mu? 37 yaşındaki beyin kanseri hastanın öleceğini öğrenmesi üzerine ölümünden sonra böbreğini bağışlamaya karar veriyor. Bu şanslı "ölümlüyü" seçemek için de bir TV programına katılacak 3 yarışmacıdan birini seçecek. Yarışmacıların geçmişlerine, profillerine, davranışlarına, konuşmalarına bakıp karar verecek. Seyirci de SMS oyları ile seçiminde yardımcı olacak.

TANRIM bir başka deyişle üç kişiden birinin yaşayıp yaşamayacağına hollanda halkı sağ elinin baş parmağını yukarı kaldırarak karar verecek ve diğer iki yarışmacının yaşam haklarını ellerinden alacak.

21. yy da düzenlenen bu şovun Roma arenalarında hayatları için döğüşen ve yenilen glagyatörlerin binlerce seyirci tarafından ve nihayet Roma despotunun sağ elinin baş parmağını aşağı göstermesi ile son bulan kanlı gösteriden ne farkı var?

Kendimi bir "sience fiction" uzay filiminde yaşarmış hissediyorum. Evrenin dört bir yanından gelmiş ucube kılıklı, kıllı, boynuzlu, kafasının ortasında tek gözlü, kollu bacaklı hem de kuyruklu yaratıkların bar eğlencelerinde, kendilerinden geçmiş, "zavallı" aşağılık ırklardan esir ettikleri köle döğüşleri ve yenilenin ölüm anında duydukları o perdeye yansılıtan erotik ve seytani tatmin duygusu.

"İnsan"lığımdan utanıyorum.

Bu iğrenç, insanı ve insanlığı yerin yedi kat dibine sokan durum ailesini geçindirebilmek için böbreğini üç kuruşa satanlardan, servet elde etmek için rızası olmadan hastalarının böbreklerini çalan mafya doktorlarından, yenidoğan bebekleri öldürüp organlarını pazarlayan Ukraynalı doktorlardan çok ama çok daha vahim bir durumdur. Çünkü burada çıplak kötülük değil inanılması zor ve katlanılmaz bir "iyiliksever" riyakarlığı söz konusu.

Söyleyecek hiçbir şey bulamıyor ve tekrarlıyorum: İnsanlığımdan utanıyorum !

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Fazla birşey yok aslında, her canlı türünden bir parça var yapımızda. İnsan olabilme sancıları çekiyoruz! Utanmayınız! çünkü bizler mükemmel yaratıklar değiliz ne yazık! Çok yazık! Selamlar

Alev Meisel 
 30.05.2007 16:39
 

Bu nasıl bir vahşet ve bu rezilliğe kimler izin verir anlaşılır gibi değil.

Doğadan 
 30.05.2007 12:55
 

Valla yapılacak çok fazla bir yorum yok. Avrupalı bunlar !!!

Ali Gülcü 
 30.05.2007 12:45
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 20
Toplam yorum
: 30
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 1105
Kayıt tarihi
: 19.05.07
 
 

2004 yılında emekli olduktan sonra hobim denizcilik araştırmalarına yöneldim. 1980'den beri tekne ya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster