Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Temmuz '12

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
13565
 

Kadınlar neden aldatırlar?

 Kadınlar neden aldatırlar?
 

almightydad.com


 

Erkeklerin aldatmalarıyla ilgili yazdığım yazıların birinde bir bayan blog yazarı arkadaşımız yaptığı yorumda  aldatmanın tek taraflı olmadığını, aldatmalarda kadınların da erkekler kadar suçlu olduğunu vurgulamıştı. Aslında kendisi çok haklıydı. Kadınların da bu aldatma işinde payı vardı. Ama kadınlar evli değilse, böyle bir aldatmada sadece figuran rolü oynuyorlardı.
 
Peki kadınlar kocalarını aldatmazlar mı?
 
Erkekler kadar olmasa bile kocalarını aldatan kadınlar olduğu herkes tarafından bilinmektedir.
 
Peki kadınlar kocalarını hangi hallerde aldatırlar? Seven kadın aldatır mı? 
 
Şimdi gerçek yaşamdan örnekler vererek bu soruların cevaplarını vermeye çalışalım. 
 
Genel kanı seven kadının aldatmayacağı yönündedir. Ama bunun bir istisnası vardır. Eğer bir kadın kocasını sevmesine rağmen bunalımdaysa aldatma durumuna düşebilir.
 
Yakın zamanda annesini kaybetmiş olan bir kadın bu yüzden  bunalıma düşmüştür. Kocasının iş seyahatinde olduğu bir akşam, giyinip, süslenip, amaçsızca sokağa çıkar. Kadının profesyonel olduğunu düşünen bir erkek, kadına ilişki teklifinde bulunur. Kadın robot gibi teklifi kabul eder ve bir otele gidip, o kişiyle birlikte olur. Adamın verdiği parayı da kabul ederek, adamın kendisi hakkındaki düşüncelerini boşa çıkarmak istemez.
 
Kadın aslında kocasını sevdiğini, fakat bunalımlı bir zamanında böyle bir işe kalkıştığını bir itiraf sitesinde rümuz kullanarak anlatır. Yani bir nevi günah çıkarma gibi. (Bu arada blog yazarları için bir ipucu vereyim, konu bulmakta zorlanıyorsanız, itiraf sitelerinde bol malzeme bulabilirsiniz.)
 
Kadınların aldatmaları için diğer nedenler de şunlar olabilir.
 
1. Kocasının ilgisizliği
 
2. Yakın çevresinde kendisine aşırı ilgi gösteren erkeklere karşı zayıf olması.
 
3. Başka bir erkeğe aşık olma.
 
4. Özellikle iş çevresinde karşı cinsten biriyle yakınlaşma..
 
5. Kendisini aldatan kocasından intikam alma duygusuyla yapılan aldatma.
 
6. Geçim zorluğu nedeniyle yapılan aldatma.
 
7. Kocasının çok yaşlı olması, cinsellik bakımından yetersizliği...
 
8. Kariyerinde ilerleme sağlamak isteyen kadınların amirleriyle girdikleri ilişkiler....
 
Kırsal kesimde kadınlar kocalarını daha çok yakın akrabalarıyla aldatırlar. Bu kişi kadının kaynı, kuzeni, veya başka bir akrabası olabildiği gibi, köyünde eskiden beri sevdiği başka bir erkek olabilir. Kadınlar açıkça bu kişilerle etrafta görünemezler. Eğer akrabası olan bir erkekle birlikte olacaksa, bu ev, ya kendi evi olacaktır, ya da akrabasının evi. Eğer kadının aldattığı anlaşılırsa veya kadın sevdiği erkekle birlikte kırsal kesimden kaçıp, bir kente yerleşmeye kalkarsa bu durumlarda töre devreye girer ki, bu durumda aşıklar için kaçınılmaz son mezarlıktır. 
 
Şimdi de gerçek yaşamdan gözlemlediğim aşağıdaki olayları yukarıdaki uygun başlıkların altına yerleştirebiliriz. 
 
Bekarlık dönemlerimizde yaşıtımız kızlarla flört dönemi yaşarken, bazı arkadaşlarımız da evli kadınlara takılırlardı. O arkadaşlarımızda aramızda şöyle diyaloglar geçerdi.
 
******
 
"Ahmet, bu akşam ne yapıyorsun?"
 
"Ya bir kadın buldum, bana cinselliğimi yaşatıyor."
 
"Ne karşılığında?"
 
"Kadın geçim sıkıntısı çekiyor. Kocası gece bir kahvede ocakçı olarak çalışıyormuş. Adam hayırsızmış. Kazandığı paranın çoğunu kumarda harcıyormuş. Kadının  iki çocuğu var. Kadın çocukları için para karşılığı bu işi yapıyor."
 
"Ya evli kadınlarla yakışıyormu sana? Bekar kadın mı kalmadı dünyada?
 
"Boşver ya...Onun  bir arkadaşı daha var. Ona da bizim Ali takılıyor."
 
"Ya kocası sizi yakalarsa?"
 
"Yok, ya adam gece çalışıyor. İçkiye, kumara da düşkün. Ancak sabahları eve geliyor."
 
"Peki kadının çocukları söylemez mi babalarına? Onlar sormuyorlar mı bu amca kim diye?"
 
"Soruyorlar da, işte. Bu amca Nurettin amcanın kardeşi gibi sözler söylüyor kadın. Sonra da çocukları uyutuyor. Biz de işimize bakıyoruz."
 
"Çok iğrençsin Ahmet ya...."
 
Çocuklarını ve karısına bakmayan bir kocanın başına gelebilecek durumlardan biriydi bu örnek. Yani geçim zorluğu nedeniyle yapılan aldatma. Çocuklarını geçindirmek için kötü yola düşen kadınlar bu işe ne yazık ki böyle başlıyorlar....
 
******
 
Kocası ilgisiz bir kadın. Ama kadının ekonomik özgürlüğü var. Bir işyerinde memuriyet kademesinde çalışıyor. En yakın mesai arkadaşı da bir erkek. Aralarında bir yakınlaşma doğuyor. Adam da kadın da evli olmasına rağmen, aralarındaki bu yakınlaşma bir ilişkiye dönüşüyor. Üstelik bu kişiler ailece de birbirleriyle görüşüyorlar. Her ikisinin de birer çocukları var. 
 
Kadının kocasına bir arkadaşı şöyle diyor.
 
"Ya , senin hanım bir erkekle alışverişteydi."
 
"Nasıl biriydi?"
 
"Orta boylu kıvırcık saçlı, bıyıklı bir adam"
 
"Önemli değil ya. O bizim Mehmet'dir. Onlar iş arkadaşı."
 
Kocası kadına karşı o kadar ilgisiz ki, çocukları hastalandığında bile çocuğunu doktora götüren kocası değil, iş arkadaşı....
 
Bu olaya da uygun başlık, kocanın ilgisizliği ve iş çevresinde bu ilgisizliği başka bir erkekle dolduran bir kadın ve sonunda ilişkiye dönüşen bir arkadaşlık.
 
******
 
İşyerlerinde bazı amirler vardır. Astlarına asılırlar, Onlar için kadının bekar veya evli olması bile farketmez.
 
Böyle bir amir, işe yeni gelen evli bir kadını gözüne kestirmiş. Anlaşılan kadın da beğenilmeye aç bir kadın. Amiri kadını önce yemeğe davet ediyor. Kadın da amirine yakınlık gösterip, terfi alma peşinde. Kadın amirinin bu ilgisine karşılıksız kalmıyor ve zaman içersinde aralarında bir ilişki başlıyor.
 
Öyle ki, bir akşam mesai bitimine yakın, kadının kocası işyerinin kapısında karısını bekliyor. Kadın amirinin odasında, artık ne yapıyorlarsa, Dedikodulara göre odada her türlü şeyi yapıyorlar. Amirin şöförü de kapı önünde nöbetçi..
 
Kadına soruyorlar?
 
"Ya sen evli bir kadınsın. Neden amirinle ilişkiye giriyorsun?"
 
Kadının cevabı ilginç...
 
"Ne yapayım? Adam beni beğeniyor.."
 
******
 
Evli olup, da işyerlerinde amirlerine veya mesai arkadaşlarına aşık olan kadınlar da az değildi gördüklerim arasında.
 
Yani sonuç olarak aldatan taraf sadece erkekler olmuyorlar. Kadınlara gereken ilgiyi göstermediğinizde uygun bir ortam bulduğunda kadınlar da aldatabilir. Tabii bu sözüm bütün kadınlar için geçerli değil.....
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

bbazıları bierkekle bi kadını arkadaşlığını asla kabul etmez aralarında mutlaka bişey olduğunu düşünür halbuki kadının derdi sadece konuşmaktır kimisi flört olark grr kimisi aldatma kadına sorsan bişey yoktur nedense anlamak istemzler kadın çirkinse ozaman kesin arkdştırlar kadın gzlse yok arkdş olamzlr illaki aralrnda bişey olck böyleside var her gördüğünüze inanmayın kadınları anlaması zordur

savas barka 
 08.07.2012 8:12
Cevap :
Kusura bakmayın ama, siz bu konular hakkında fikir yürütmeden önce dilbilgisi konusunda kendinizi biraz eğitin.  09.07.2012 22:35
 

evli kadınlar sudan bahanelerle aldatmazlar öle intikammış çıkarmış bunların geçin ben bu ülkede erkeklerin çoğunun aldattığını düşünyrum yani evli kadınlar genelde zaten ilgisiz adam iki tarafa birden yetemeyeceğine göre sizin syldğniz kadr olsa hersey kadınlarda aldatma oranı yksk olur buna kolay kolay cesaret edemezler burası Türkiye b i erkek evine bakıyorsa kadınlar için gerisi hikayedir çünkü bütün erkekler böledir buna takılmazlar eğitimli olan kadınlarda boşanır aldatmaz bütün bunların dışında kalan aldatan kdnların cok daha cddi problmlri vardr kadınlar erkekler gibi değildir siz bu yazdıklarınızla kadınları erkeklere aynı seviyede tutmuşsunuz herşey eşit olsa bunlar doğru olabilir kısacası sudan bahaneler kadınlar için gerekçe değildir kadın aldatmayı göze aldysa geri dönmemmyide göze alır ama erkek hayatına devam edebilir

savas barka 
 08.07.2012 8:04
Cevap :
Yaşınızı bilmiyorum ama bu konuda hiç bir şey bilmediğiniz, aynen kurduğunuz cümleler ve dilbigisi kurallarını bilmemeniz gibi.  09.07.2012 22:33
 

kırsal kesimdekileri anlatmışsınızya ...

savas barka 
 07.07.2012 10:50
Cevap :
Gazetelerde benim anlattıklarımla ilgili birçok haber yayınlanıyor. Biraz da onları takip edin...  07.07.2012 20:18
 

Kadınlar bir aşk, iki intikam için aldatırlar. Bana göre gerisi maskeleme...

Muharrem Soyek 
 06.07.2012 16:36
Cevap :
Ana nedenler onlar olabilir de, diğer nedenleri de gözardı etmemek gerek....  06.07.2012 17:22
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 975
Toplam yorum
: 7880
Toplam mesaj
: 126
Ort. okunma sayısı
: 3324
Kayıt tarihi
: 16.01.07
 
 

2017 Basın özgürlük endeksine göre 180 ülkeden 155. sırada olan ülkemizde yemek tarifleri  ve tel..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster