Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Ekim '11

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
143
 

“Karanlıkta iğne aramak...”

Evet;

Dışarıda“rahvan” politikalarla “hız” almışız..

Arap ve Afrika dünyasında seviliyoruz..

İsrail’e kafa tutup, Suriye’ye yaptırım uygulayacak güçteyiz..

Artık, ABD’nin, Avrupa’nın ve BM’nin, “besleme” ülkelerinin “şımarıklıklarına” karnımız tok..

Ekonomimizin sağlam temeller üzerinde seyrediyor olması ise büyük bir başarıdır, tamam..

Lakin, temiz tutmakla, yaşanılır kılmakla mükellef olduğumuz “evi”..

Asırlardır kardeşçe ve huzur içinde yaşadığımız evi ne yapacağız?!..

*

Zamandır, altı, “birlikte yaşıyoruz, birlikte temizleyelim” düşüncesiyle doldurulmaya çalışılan iyi niyetli ortak girişimlere, hoşgörü ve açılımlara rağmen, “evin” içi adeta “çöp ev”e dönüşmüşse!.. 

 “Terör çöpünün” salgıladığı “metan gazı”, Türk, Kürt, Laz, Çerkez demeden, “din, dil,ırk,renk,  cinsiyet” ayrımı yapmadan “evin sakinlerini” boğacak hale gelmişse!..

*

Hiç eğip bükmeden..

Eveleyip gevelemeden..

Sağa sola yalpa vurup, lafı dolandırmadan..

Susup, yutkunmadan..

“Yan gelip yatmadan(!)”..

Özü atlamadan, kopmadan ve asla kıvırmadan..

“Sözü”, “düştüğü yerden”kaldırıp  “yüceltmek” kime düşer?!..

*

Yol kesip adam kaçırma, araçları tarayıp ateşe verme, asker, polis, öğretmen ve masum sivil vatandaşları hunharca “öldürme diliyle” konuşan “ağızlar”, her şeyden önceKürt kökenli vatandaşlarımızı sözde “kurtarıcılarından” kurtarmak için susturulmalıdır!..

*

Dünya, terörün her nevisini yüzyıllardır “test” ve “tecrübe” etti ve ediyorken, literatüründe yalnızca kan ve gözyaşı olan “terörün dilinde” hala daha “barış ve huzurun” yer aldığında ısrarcı olmak, olsa olsa  “karanlıkta iğne aramak” yahut “şeytanla pazarlık yapmak (!)” gibi bir şey olur!..

*

Ümitlerin yeniden yeşerdiği zamanların arefelerinde, kardeşlik ve huzur ortamını dinamitleyerek, sağduyulu, vicdan sahibi Kürt  kökenli vatandaşlarımızın başını bile yere eğdirdiğini..

Meselesinin, sürekli arkasına saklandığı, sözde savunduğu bölge halkının ortak payda, talep ve meselesiyle uzaktan yakından ilgisinin olmadığını..

 “Tetikçi” ve “maşa” olarak “karanlık merkezlere” hizmet eden “tescilli” bir terör örgütü olduğu gerçeğini inatla görmezden gelen “karanlıkta iğne arayan ve şeytanla pazarlık yapan adam” bırakın sorunu, kendi “uçkurunu” bile çözemez!..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba, Koskocaman ABD nin şarlatanına rest çekecek kadar güçlü olan hükümetimiz hepi topu üç-beş bini geçmeyen PKK yı neden temizlemiyor. Donanmayı Akdenize yollayanlar neden Irak sınırını bir karış geçip PKK yı yok edemez? Yoksa birileri bizle dalgamı geçiyor? İç politikadaki ve ekonomideki olumsuzlukları örtbas mı ediyor? Saygı ve selamlar...

izmirli doksanyedi 
 10.10.2011 17:09
Cevap :
Türkiyemizi sevmeyen dost ve müttefik(!) ülkeler ellerinde yıllar yılı tutup -iç-dış baskı unsuru güçlü argümanları olan- maşa ve tetikçi terör örgütünü kolay kolay bırakamıyorlar belliki!...Güçlü ülke güçlü hükümet elbetteki bu ağırlığından bir an önce kurtulmalıdır,size katılıyorum.Selam ve saygıyla..  11.10.2011 17:37
 

Ayrıca sözün aslı "Samanlıkta iğne aramaktır", "Karanlıkta.." değil. Deyimleri yanlış kullanmak dile zarar verir. Türk diline. hani şu adını ülkeye veren millet var ya işte onun diline...

Ögeday 
 09.10.2011 18:54
Cevap :
Mrb, eleştirilerinizin tonunda biraz öfke gizli olsa da eleştiriyi ve eleştirilmeyi hep değerlim olarak kabul ettiğimi belirtiyor, deyimin dediğiniz şekliyle kullanıldığı gibi yazıda geçtiği şekliyle de kullanıldığına en azından küçük bir internet araştırmasıyla ulaşabilirdiniz.İkincisi sevgili dostum, söz sanatı ve yazı sanatında 'töhmet' 'zan ve öfke dili' bıarakın Türkçemize herşeyden önce insanlığımıza zarar verecektir...Tekrar ilginize tşk eder, saygılar sunarım...  11.10.2011 17:58
 

Bu sözlerin içinde Türk nerede? Türkiye Cumhuriyeti bir Türk devleti bile diyemiyoruz kardeşlikten bahsediliyor. Fransa için Fransa bir Fransız memleketi değildir diyebiliyor musunuz? Diyemiyorsanız Türk devletine karşı çıkmakla kardeşliğin savunulamayacağını da bilirsiniz.

Ögeday 
 09.10.2011 18:53
Cevap :
Sayın Ögeday; Yukarıda değindiklerim her iki yorumunuza da cevap niteliğini taşımaktadır.tekrar ilginize teşekkürlerimle saygılar sunuyorum...  12.10.2011 9:24
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 175
Toplam yorum
: 63
Toplam mesaj
: 33
Ort. okunma sayısı
: 497
Kayıt tarihi
: 05.05.07
 
 

1974 Samsun’da doğdu. Halkla İlişkiler Bölümü Mezunu, 1988- 1991- 19 Mayıs Haber Gazetesi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster