Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Kasım '13

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
9845
 

"Kızlı erkekli'' tartışması sürerken Mehdi Eker ne dolaplar çevirmiş, meğer!

"Kızlı erkekli'' tartışması sürerken Mehdi Eker ne dolaplar çevirmiş, meğer!
 

Tarım Bakanlığı yerli tohumu yasakladı, yerli tohum alan, kullanan, satan hapse girecek, yakalanan yerli tohumlar imha edilecek, imha parasını da bu tohumları kullandığı için cezalandırılan köylü verecek.

Yerli tohum yerine de her sene İsrail’den hibrit tohum denilen kısır tohumlardan alınacak mecburen. İsrail yine başrol oyuncularından biri.

Tohumculuk yasası: Yasanın 12. Maddesine göre ilk etapta 10 bin TL para cezası, tekrarı halinde ise 5 yıl faaliyetten men ve tohumlara bakanlıkça el konulacak. Eğer tohumların imhasına karar verilirse, Bakanlık imha edecek ancak masrafları çiftçi ödeyecek. Çiftçi borcunu ödeyemezse haciz ve hapis cezası ile cezalandırılacak.

Tam yol ileri, köylü, çiftçi tamamen bitene kadar durmak yok.

KÖYLÜ MİLLETİN EFENDİSİDİR diyen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK gibi, köylü ve çiftçimize üretim için destek olacaklarını mı bekliyorduk yoksa.

Vatana millete hayırlı olsun. 

MEHMET ATAK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yağız hanım karanlık işleri ne güzel özetlemişsin. Bildiğim kadar ile TOHUMCULUK Özallı yıllarda ABD ile İsral'e ağırlık verildi. Tarım ve Hayvancılık Bakanı Özal'ın yakın akrabası ve çevresinde 'Koca Kafa' olarak da bilinen Hüsnü Doğan'dı. Milletin sırtından KARANLIK İŞLER ÇEVİRENLERE yazıklar olsun emi!!!

Ömer Faruk MENCİK YILMAZ 
 20.11.2013 12:46
Cevap :
Haklısınız, hepsi nede güzel birbirini takip ediyor, hatta üstüne daha fazlasını koyarak takip ettiler. Yorumunuz ve ilginiz için teşekkür ediyorum...  20.11.2013 15:38
 

konya-yunak,çeltik ve ankara-polatlı da tohum üretimi çok ileri düzeyde.ben yunaklıyım.yıllardır yöremizde (en az 20 yıl)tohum üretimi yapan şirketler var.hemen hemen hepsi yabancı.dupont pıoner,may,sincanto ve daha ismini bilmediğim başka firmalar.resmen bizi sömürüyorlar.bu sene dupont pıoner şirketiyle ayçiceği tohumu ektik.köyün arazisini ikiye bölmüşler.12.000 dekarlık yere düşük verimli, 8.000 dekarlık araziyede yüksek verimli tohum ektiler.tabiki bundan çiftçinin haberi yok.12.000 dekarlık yerde ekenler resmen çöktü.bir dekara ortalama yüz kilo masraf giderken çiftçi 50 ile 120 kilo arası verim aldı.şu an kimi icralık kimi tarlasını satılığa çıkardı kimi o duruma gelmek üzere.bizden 4 liraya aldığı tohumu birkaç işlemden geçirip 40 liraya satıyor.tohum şirketleri (hepside yabancı)cirit atıyor bölgemizde.çoğunluk amerikalı.tohum ekiyoruz ama kimin adına.bize ektirdikleri tohumu görmüyoruz bile ekcileri var getirip ekiyorlar.hasat zamanı biçip götürüyorlar.

fikret kus 
 18.11.2013 14:39
Cevap :
Türkiye'nin gerçeğini birinci ağızdan anlattınız. Yorumunuzu umarım herkes okur. Sözünüzün üstüne ekleyecek kelimem yok, zira sizin yorumunuz kimilerine verilebilecek en iyi cevaplardan biri oldu. Selamlar...  18.11.2013 20:33
 

Sayın Yağız, yazınızı biraz geç de olsa fark ettim. Çok önemli bir konuya değinmişsiniz. Gizli! DEMOKRASİ PENCERESİNDEN (ne demokrat ama) ve Ali AÇIKGÖZ sizi eleştirdiğine göre doğru yoldasınız demektir. Ben de Demokrasi Penceresi nerelerde niye hiç yorum yapmıyor diyordum, bu aralar size takılıyormuş meğer. Bu ülkenin satılmadık değerini bırakmadılar maalesef. Bitki tohumlamadan sonra hangi tohumlamayı yasaklayacaklar bekliyorum. Belki de GEZİ RUHU taşıyanların tohumlarını yok etmeyle başlayabilirler. Mücadeleye, gerçekleri anlatmaya devam lütfen. Saygıyla

MEHMET ATAK 
 14.11.2013 18:24
Cevap :
Çok teşekkür ederim desteğiniz ve anlamlı yorumunuz için Sn Atak. Destek olan birbirinden değerli arkadaşlarımıza da Sizin aracılığınızla bir kez daha teşekkür ediyorum. Selamlar, saygılar...  15.11.2013 18:18
 

Sn Kamil Terzi, Tohumculuk Yasası ortada arkadaşım. Yasayı herkesin anlayacağı şekilde aktarmak suç değil. Biz yönlendirme yapmayız, üstü kapandı zannedilen gerçekleri gündeme getiririz. Gerektiğinde karşılaştırma da yaparım, benim kategorim Ankara Gündemi dikkatinizi çekmedi sanırım. Siz yasanın madde numarasını ne güzel yazmışsınız işte, teşekkür ederim. Amacım bu kanunu gündeme taşımaktı taşıdım. Baya bir rahatsızlık yaratmışım Sizde. Ön yargısız bir yaşam diliyorum, sağlıcakla kalın..

Yağız 
 14.11.2013 1:49
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 66
Toplam yorum
: 263
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2356
Kayıt tarihi
: 20.12.11
 
 

Doğum Yeri: Adana-Saimbeyli 1975, Yaşadığı İl: Ankara, İlgi Alanı: Ankara Gündemi ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster