Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Kasım '07

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
268
 

"Komplo teorisi" ürettim

"Komplo teorisi" ürettim
 

Bu gün size bir “Komplo teorisi” sunayım…

Bildiğiniz gibi Hakkâri Dağlıca karakoluna gerçekleştirilen terör saldırısının ardından, TERÖRİSTLER 8 Türk askerini de beraberlerinde götürdüler. Askerlerimizin sağ oldukları haberini alıp bir anlamda rahatladık ama ne zaman ne olacağını da bir türlü kestirmek mümkün değildi.

Bu arada, Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakan’ı Amerika Birleşik Devletlerine gidecek ve 3 Kasım’da da İstanbul’da “Irak’a komşu ülkeler” toplantısı yapılacaktı.

Tam da toplantının bittiği ve içeriği “Boş” olan sonuç bildirisi yayınlandıktan sonra, askerlerimiz DTP Milletvekillerinin “Yedieminine” verilmek üzere serbest bırakıldılar.

PKK terörünün 21 Ekim’deki Hakkâri Dağlıca Karakoluna saldırmalarından sonra verdiğimiz şehitlerin kanı elbette yerde kalmayacaktı ve kalmıyor da.

Artık sabrın “Son noktası” gelmiş, Cemil ÇİÇEK deyişi ile de “Lafın bittiği yer”de eylem başlamıştı. Ancak “Eylem”in başladığının daha kimse farkında değildi ama uluslar arası haykırmalar başlamış, bir uçtan da PKK’ya destek verilmeye devam edilmekteydi.

Deniliyordu ki; “Henüz diplomasi yolu bitmedi…”

Ben de soruyorum “Terör örgütü ile diplomasi nasıl oluyor?” diye…

Bilmediğimiz bir şey varsa, birileri çıkıp anlatsa…

Sadece “Tahmini bilgiler” ile kilometrelerce öteden gelip, bir dönem destek verdiğin ve silah ticareti yaptığın Saddam’ı devirme görüntüsü altında Irak’ı işgal edeceksin. Orada devlet terörü estireceksin. Diğer tarafta yine kendi yarattığın Taliban teröristinin artık işine yaramadığı için onu yok etmeyi “Amaç” göstererek Afganistan’ı hallaç pamuğu gibi atacaksın, ama iş PKK terörünü ortadan kaldırmaya gelince “Diplomatik yollar daha bitmedi” diyeceksin.

Bu nasıl oluyor?

İşin bu tarafı böyle... Şimdi gelelim “Dâhili” tarafına.

DTP Milletvekilleri, hangi sıfatla, gerek Irak ve gerekse Amerikan güçlerinin bir türlü bulamadığı PKK teröristlerine ulaşabiliyorlar ve yine hangi sıfatla (Fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla) PKK’lılardan imza karşılığı, dikkat ediniz imza karşılığı askerlerimizi alıp geliyorlar?

Ve…

Bu salıverme işi DTP milletvekillerinin nezaretinde, tam da “Irak’a komşu ülkeler” toplantısı ile Başbakan’ın Amerika seyahati öncesine denk getiriliyor?

Bunları oturup düşündüğünüzde, altında hep belli hesapların olduğunu görmek zor değil. Amerika’da Başbakan’a “Bak, askerleriniz serbest kaldı, PKK ile masaya oturun” denilecek. Onun ön hazırlığı idi bu.

Bütün dünya ne yapıp ne edip bizi PKK ile “Görüşme masasına” oturtmaya uğraşıyor ve bunun için de olmadık “Numaralar” çekiyorlar. Bütün dünya, bizim “Terörist” dediğimize “direnişçiler” demeye devam ediyor.

Çok değil, bu kafa ile giderlerse, yakın bir gelecekte nasıl yanıldıklarını çok açık şekilde görecekler. O günler artık uzak değil.

Şimdi ben bu anlatıma “Komplo teorisi” dedim. Siz de bir ad takın...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

yazdıklarınız çok doğru İbrahim bey ben buna çok basit belki de kabaca vede komik danışıklıdönüşüklü ifadesini kullanmak istiyorum daha fazla ayrıntıya gerek yok siz çok güzel değinmişsiniz zaten saygılar.

nurten san 
 06.11.2007 9:57
Cevap :
Sayın Nurten SAN... Yorumunuz ile destek verdiğiniz için teşekkür ederim. Saygılarımla... İBRAHİM PEKBAY  06.11.2007 21:34
 

Tek perdelik bir tiyatro oyunu oynanıyor..Roller, oyuncular, figüranlar, uyuyan seyirciler, dekorcular....Hepsi belli. Belli de uyuyanların uykusu o kadar derin ki hala kıpırtı yok...Derin sessizlik...Alışkanlık olduğu üzere...Düşmanlar belli....Yine ses yok....Göz bozukluğu, işitme kaybı, hissiyatsızlık..aynen ve daha ileri seviyede devam ediyor.... Umut var mı, iyleşebilir mi?...Saygılarımla..

Tuğba 
 05.11.2007 21:32
Cevap :
Sayın Tuğba Kardeşimiz... Evet, oyun belli de diğer dedikleriniz, oyunu rahat koltuklarında seyredenler. Onlar da tanımladığınız gibi. Teşekkür ederim yorumunuz için. Saygılarımla... İBRAHİM PEKBAY  05.11.2007 22:30
 

değerli büyüğüm sizin gibi onlarca yazısı olan ve bu denli toplumsal konulara vakıf olduğuna inandığım birinin sadece bir fotoğraftan yargılama yapması üzüntü vericidir,yinede emeğinize sağlık diyorum. saygılarımla

Alex Kaptan 
 05.11.2007 16:26
Cevap :
Sevgili "bekçibaşı" kardeşim. Elbette "Bir fotoğraf" ile yargılama yapmıyoruz. Dahası, yargılamak bizim işimiz değil. Ama "Yaşayarak" bildiklerimiz, bizi bu şekilde yorumaq götürüyor. Yorum ile katkınız için de ayrıca teşekkür ederim. Saygılarımla... İBRAHİM PEKBAY  05.11.2007 22:28
 

Görünen köy mü deriz, acı ama gerçek mi deriz, herşey denilebilir. Yazık çok yazık. Ben geçen hafta yazmıştım, "askerler serbest bırakılacak, diplomasi girişimlerimiz sonuç verdi" denilecek. İbrahim bey siz benden çok tecrübelisiniz askerinin başına çuval geçirirler, tatbikatta geminizi vururlar, memleketinizde subayınızı yere yatırıp kelepçe takarlar ve siz buna sessiz kalırsanız size herşeyi yaparlar. Bizler artık içimize sindirmeye alışacağız bunları. Hadi 3 sefer "başbakanım çok yaşa" "başbakanım çok yaşa" "başbakanım çok yaşa"...

sedataydın 
 04.11.2007 14:14
Cevap :
Sayın Aydın... Yorumunuz ile katkınızdan dolayı teşekkür ederim.Saygılarımla... İBRAHİM PEKBAY  05.11.2007 1:21
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1104
Toplam yorum
: 2655
Toplam mesaj
: 212
Ort. okunma sayısı
: 867
Kayıt tarihi
: 28.01.07
 
 

Emekliyim ama “Tekaüt” değilim. 1961 yılından beri değişik “Anadolu” gazetelerinde yazdım. 1984-8..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster