Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Aralık '09

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
440
 

"Kürtlerin gözü kulağı İmralı'dadır"

"Kürtlerin gözü kulağı İmralı'dadır"
 

'' SERHİLDAN ''


… MI DIR?

Öyle midir?

Kendine Türk diyene de, Kürt diyene de, Rus, Arap, falan, filan diyene de, yani tüm insanlara da eşit uzaklıkta olan bir CAN olarak bu konuşmayı sorgulamak istedim.

Çeşitli istatistikler yayınlandı; kim saydı, ne kadarı doğru, bence bilinir değil ama, en zorlama sonuca göre bile, kendisini "KÜRT" olarak tanımlayan insanların dörtte üçü, bırakın PKK’ yı, DTP’ ye bile yandaş değil ki oy vermiyor. Oy verenlerin de; ne kadarı nereye oy verdiğinin ayırdımındadır, ne kadarı da aslında ağanın, şıhın eliyle kullanılmış oyun görünür kimliğidir, belirsiz…

Bu koşullar okuryazar olan, radyo, televizyon dinleyen milyonlarca insan tarafından bilinirken, Ahmet Bey tüm basın mensuplarını toplamış etrafına, son günlerdeki "SERHİLDAN" ın nedenlerini sözde açıklarken "KÜRTLERİN GÖZÜ KULAĞI İMRALI’DADIR" diyebilmektedir. Beş milyon lira harcanarak tatil köyüleştirilen yeni mekanından mutsuz olan başkanları öyle istemiş, "gözü kulağı İmralı’ da olan KÜRTLER" de harekete geçmiş. Yani tüm Kürtlerin gözü kulağı İMRALI’ daymış.

- Bu açıklama, değil PKK, DTP’ yle bile gönüldaş, yoldaş olmayan ama kendine KÜRT diyen milyonlarca vatandaş tarafından protesto edilmesi, gösterilerle yanıtlanması gereken bir ifade değil mi?

- Bu vatandaşlarca tepki gösterilmemesi onları da; ortak görüştelik bir yana, en azından adam sendeci, vatanındaki çirkinliklere, karışıklıklara, huzursuzluklara, mutsuzluklara karşı duyarsız konumuna düşürmüyor mu?

- Bu ifadeler en makamlısından en sıradanına dek, o milyonlarca vatandaşı da yoklaştırmıyor, kişiliksizleştirmiyor mu?

KÜRT olduğunu bilen, düşünen ve her yerde dile getirebilen bakanlar, milletvekilleri, bürokrasinin taa tepesine yerleşmiş beyefendiler, yıllardır devlet ihalelerini, çoğunlukla da kayırılarak, her seçimden sonra hükümet olandan yanalaşarak alanlar, güneydeki, batıdaki en çok yıldızlı turistik tesisleri yapıp, en büyük inşaat şirketlerinin, holdinglerinin sahibi olanlar… Para, güç… Ne aranırsa ellerinde olanlar; bir avuç marabası tarafından seçilip tüm Kürtler adına konuşabilen bu kişiye karşı tepki koyması gerekenler onlar değil mi? Sizce de asıl açılımı yapması gerekenler onlar değil mi?

Bunlar geldi aklıma, sorguladım kendi kendime….

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Çok haklısınız. Benim bir çok Kürt tanıdığım, arkadaşım var. Ne DTP li ne de PKK lı. Yanlız bana kalırsa tepki koymaktan korkuyorlar. Saygı ve selamlar...

izmirli doksanyedi 
 03.12.2009 19:03
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 21
Toplam yorum
: 21
Toplam mesaj
: 11
Ort. okunma sayısı
: 569
Kayıt tarihi
: 17.08.09
 
 

Üniversiteyi takiben 35 yıl kamuda yönetici olarak hizmet, ardından emeklilik... Bir büyükşehir b..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster