Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Eylül '10

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
769
 

‘Lale Devri’nin ömrü adaşına benzemesin!

‘Lale Devri’nin ömrü adaşına benzemesin!
 

Dizileri ünlendirdikten sonra elinden kaptıran Show TV, yeni döneme ‘Lale Devri’yle iddialı bir giriş yaptı! Tolgahan Sayışman ve Emina Sandal’ın başrollerini paylaştığı dizi, Boğaz’ın yanı sıra Bodrum ve çevresinin de güzelliklerini ekrana taşıdı. Mazı Köyü yakınında keşfedilen bir mağarayı yapımda kullanmak isteyen ekip, burayı Lale ve Çınar’ın aşk yuvası olarak düzenlemek isteyince, beş AKUT gönüllüsü mağaranın dekorasyonu için devreye girmiş!

Aşk hikâyesinin yanı sıra siyasilere bağlı iş dünyasında, İstanbul’lu ailelerin gerileyip taşra kökenlilerin parlamasını vurgulayan ‘Lale Devri’, ihalelerde rakiplere uygulanan caydırma yöntemleri de gösteriyor. İstanbul burjuvasının mal varlığının bir bir el değiştirmesini, Kemal Taşkıran’ın ‘Biz kan kaybettikçe onlar yükseliyor’ sözleriyle özetleyen dizide eski asil düşünce yapısının devamı olarak bir de intihar olayı yaşanıyor. Anlaşılan, ihanet resimlerini görüp canına kıyan Kemal Bey’e, aldatma haberleriyle magazine düşenlerin gördüğü itibardan bahsedilmemiş!

Kemal Taşkıran sayesinde, ‘Kurşun Delikli Kaplumbağa Terbiyecisi’ne dönüşen Osman Hamdi’nin ünlü tablosunun dizide ayrı bir yeri var! Çınar’la Lale arasında yıldırım aşk başlattı. Müthiş bir zamanlamayla bayılan Lale, baygınken yanında Çınar’ın olduğunu ve kendisini kucakladığını görme yeteneğine sahip! Buna karşın, babasını ilk bulan kişi olarak, masanın üstünde duran resimleri göremeyip intiharı ihaleye bağlayacak kadar da kör! ‘Adanalı’da telefon açıp yeni işinden memnun olduğunu söyleyen Serenay Sarıkaya’ya gelince, rolüne tam uymuş. Adanalı’nın elinde bunalan Sofie, ‘Lale Devri’nin Yeşim’i olarak istediği gibi serbest davranabilir artık.

İbadet yerini, Bakanlarla iş kotarma mekânına çevirenlere de taş vuran dizide içki içmeyi modernliğin göstergesi sayan Zümrüt’le, geleneklerine ve hurafelere bağlı tarot düşkünü İkbal’in çekişmesini izlemek zevkli olacak! Tabii, olayların fazla hızlı geliştiği ‘Lale Devri’nin ömrü uzun olursa...

Anibal Güleroğlu

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1123
Toplam yorum
: 258
Toplam mesaj
: 24
Ort. okunma sayısı
: 1618
Kayıt tarihi
: 10.04.10
 
 

İstanbul'da başlayan yaşamım, eski İstanbullu ailemden edindiğim kültürle gelişti. Birinciliklerl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster