Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Şubat '14

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
594
 

"Lanetli Ekmek" olayı CIA' ın işi mi?

"Lanetli Ekmek" olayı CIA' ın işi mi?
 

Fransa'da 63 yıl önce yaşanmış olan "Lanetli Ekmek (Le Pain Maudit) " adıyla anılan olay hakkında Amerikalı bir gazeteci bir iddia ortaya atıyor.

Bilgisi olamayanlar için önce olayı açıklayayım;

Milliyet.com.tr den okuduğum habere göre, 16 Ağustos 1951 ' de Fransa'nın güneyindeki Pont-Saint-Esprit' te yaşayan köylülerden beş kişi ölüyor 300 kişi yaralanıyor ve 50 kişi aylarca akıl hastanesine kapatılıyor.

O dönemde uzmanlar bu olayın yaşanmasına ekmek hamuruna karışan ve uyuşturucu etkisi veren mantarın neden olduğunu söylüyorlar.

Ancak Amerikalı gazeteci Albarelli unutulmuş ve 63 yıl önce kapatılmış olan bu olayı CIA’in “zihin kontrolü” kapsamında yaptığı bir deney olduğu iddiasını ortaya atarak yeniden gündeme taşıyor.

Üstelik bu deneyin de bizzat ABD ordusunun Özel Operasyonlar Birimi tarafından yapıldığını iddia ediyor.

Gazeteci, CIA' nin köylülerin ekmeğine halüsinasyon ve histeriye yol açan LSD kattığını ve böylece LSD'nin etkilerinin test edildiğini açıklıyor.

63 yıl sonra ABD nin istihbarat örgütü olarak bilinen CIA' hakkında yine ABD' li bir gazetecinin bu operasyon hakkında açıklama yapması insanda şüphe uyandırıyor ve neden bu tür olaylar hakkında onlarca yıllar sonra açıklama yapılıyor?

Acaba ABD deki egemen güçler dünyaya saldıkları korku hükmünü mü hatırlatıyor? Soruları ilk anda akla geliyor.

Sanırım "giremeyeceğimiz yer, yapamayacağımız deney, zarar veremeyeceğimiz canlı yoktur." Mesajı canlı tutuluyor gibi...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Artık ekmeğe, LSD'ye falan lüzum kalmadı... Şimdi telekinezi var! Selâmlar...

İsmail Hakkı CENGİZ 
 17.02.2014 17:12
Cevap :
İspat edilmiş bir konunun bulunup yargılanarak mahkum edilmesi sembolik de olsa önem arz etmekte. Saygılarımla   18.02.2014 9:02
 

Adamlar işlerini o kadar ciddi yapıyorlar ki akıllara ziyan.1OO-150 yıl öncesinden hesaplamışlar her şeyi ve bu günlere gelmişler.Eller aya bizde hala yaya.Fransızlara lanetli ekmek az bile.Selam ve sevgiler.

çalıkuşu 
 16.02.2014 13:08
Cevap :
Hiç Fransız diye düşünmedim,neticede insan. Fransız da kalmadım. Evet emperyalizmi uygulayan oralarda yönetici olanlar yani hakim sınıf. Çiftçinin, öğrencinin, iş görenin, ev kadınının, emeklinin, askerin, polisin... olayların iç yüzünden haberleri bile yok. Yapanlar alçak dünyaya kazık kakarlar. Hesap yok derler...Saygılarımla   16.02.2014 17:37
 

Kıymetli Üstadım, Sayın E Ruhi YALÇIN;Şeytanların istihbarat örgütü CIA şeytanın en büyüğüdür.Şeytanın yapamayacağı, veremeyeceği zarar yoktur.Dilese dünyayı esir alır.Allah insanları şeytanlardan korusun. Fransayı da lanet'sız ekmekle doyursun.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

Mehmet Burakgazi 
 14.02.2014 22:48
Cevap :
Amin. Fransızlar biraz bu konuya Fransız kalmışlar. Gerçi CIA herkesi bu tür konulara Fransız baktırıyor üstat. Saygılarımla   15.02.2014 14:25
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 371
Toplam yorum
: 503
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 794
Kayıt tarihi
: 14.02.09
 
 

Adalet önce kendimizde başlamalı ve haksızlıklar sorgulanmalı  ve hataların, afetlere dönüşmeden ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster