Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Ekim '13

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
5219
 

“Medcezir” 6. Bölümü ekran başındaki tüm izleyiciyi çıldırttı.

“Medcezir”  6. Bölümü ekran başındaki tüm izleyiciyi çıldırttı.
 

Dün akşam Star TV de Medcezir’ in 6. bölümü ekranlara geldi. Kesinlikle eminim, ekran başındaki bütün izleyiciye “Aman Tanrım, bu kadar da olmaz” dedirtti. Henüz reytingler açıklanmadı ama, her iki kategoride birinci olduğundan adım gibi eminim.

Dizide geçen olaylarda birkaç iyi, birçok da kötü olan bölümler vardı. Önce iyi olan bölümlerden başlayayım.

Mira piyano başında, Yaman gitarı ile arkasında şap şahane bir düet yaptılar. Mazhar Alanson şarkısı “Ah bu ben” söylediler. Şarkı bitiminde Mira’nın Yaman ile öpüşme sahnesi yürekleri hoplattı. İleriki bölümlerde bu tür sahnelerin müjdecisi oldu. Bu olağan üstü keyifli sahne herkesi mest etti. Bu bölüm Mira’nın rüyası olması çok iyi düşünülmüş. Bu sahneyi kurgulayan ve yazan senaristlerimiz Ece Yörenç ve Melek Gençoğlu’ nun kalemine ve akıllarına sağlık diyorum.

Mira başarılı bir ameliyat geçirdi. Güzel olan sabahın er saatinde bir demet çiçekle Yaman’ın ziyarete gitmesi ve aralarındaki tatlı sohbetti. Mira beraber şarkı söyledikleri rüyayı anlattı. Utandığı için öpüşmelerinden bahsedemedi.

Yaman girdiği sınavlarda liste başı olması, birinden 100 Puan, diğerinden 95 puan alması güzel olaylardan başka biriydi.

Son sınavı Mira’nın hastaneye yatmasıyla kaçırmasını en çok Selim beyi üzdü. Onun yardımı olmadan, ikinci sınav hakkını kendi azmiyle söküp aldı. Vakıf başkanı Asım Şekip Kaya ile yaptığı cesur konuşma hakikaten alkışlanmaya değerdi.

Mert’ in Eylül’e uyguladığı, Yaman’ın verdiği kaçan kovalanır takdiği meyvelerini vermeye başladı. Ayrıca Yaman’a verdiği destek alkışlanacak cinstendi.

İzleyiciyi çıldırtan kötü senaryolara gelirsek;

Orkun önceki bölümlerde Yaman’ a dayak atarak izleyicinin epeyce tepkisini almıştı. Bu bölümde Yaman’a kurduğu tuzak ile iyice kötü adam ve karaktersiz olduğunu gösterdi. Bu tuzakta maşa olarak, Yaman’ın üvey babası Hasan’ı para ile satın alarak kullandı. Asude hanım,  kızını Amerika’ya tedavi için, Serez ailesinin verdiği yüklü parayı evdeki kasasına koydu. Bunu bilen Orkun, Hasan’ı kullanarak parayı çaldırdı. Suçu da Yaman’a yükledi. Kötü tesadüfün böylesi derler ya, o gece paranın çalınmasından sonra, Mert ile Yaman Safari’nin maması ve oyuncağını almaya eve girdiler. Kapıyı açıp kapayan Yaman, parmak izlerini kesin delil bırakmış oldu.

Orkun parayı da bahçeye çiçek saksısı içine sakladı. Aldatmaca olarak Ender Hanıma Mira için para vermek istedi.

Avukat Selim Bey, Yaman’ı ağabeyine ziyarete götürdü. Yaman bu defa Kenan’ın kötü istek ve telkinlerine prim vermedi. Ama eve dönüşlerinde olay patlak vermiş, herkes oradaydı. Asude Hanım Yaman’a, sen yaptın diyerek tokat atması çok acıydı. Orkun, eve girdiklerini ben gördüm dedi. Asım Şekip Kaya da oradaydı, acı acı gülerek sana güvenmediğimi söylemiştim demesi daha da acıydı.

Kim ne derse desin, Medcezir 6 Bölümü başarıyla geçen bir dizi olarak,  artık kendini ve seyircisini buldu. En başlarda söylediğim gibi, Medcezir “Yılın Dizisi” olmuştur artık.

Beni etkileyen, Mira-Yaman düet şarkısı oldu. Daha Önce Serenay Sarıkaya’nın sesini dinlemiş beğenmiştim. Bazıları Albüm yapmasını söylese de ben “bir koltuğa iki karpuz sığmaz “ diyorum. Daha çok başarılı olduğu oyunculuğu yapsın.  Çağatay Ulusoy’ u 31 Mart 2012 Mart tarihinde Dünya saati gecesinde, gitar çalması ve biraz mırıldanmasını dinlemiştik. Gitar ve ses olarak çalışması lazım. Ama o bir oyuncu olarak kendini buldu ve herkese kabul ettirdi.

Lafın kısası, tüm oyuncu kadrosu, Senaristi, Yapımcısı, Yönetmeni ve Yayıncı kuruluşa, böyle bir uyarlama diziyi, Türkleştirip bizlere sundukları için, seyreden tüm izleyici adına elinize, yüreğinize sağlık diyorum.

Yaman, bu belalardan nasıl sıyrılacak, deliller hep aleyhine, akla gelen mobese kamera kayırları varsa belki, yoksa tekrar gözaltına alınacak, ikinci sınav hakkı da yanarsa, bunu düşünmek bile istemiyorum. Yaman Koper, bu komplodan kurtulmak için Allah sana yardım etsin, sabırlar versin. Mira, sana da büyük geçmiş olsun, Allah şifalar versin.

Tüm İzleyenlere de haftaya, 1 Kasım Cuma akşamına kadar Allah bekleme sabrı versin.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Face : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Not: İzinsiz yazıdan alıntılar yapılması ya da kaynak belirtilmeden aynen yayınlanması yasaktır.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2028
Toplam yorum
: 408
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 2949
Kayıt tarihi
: 18.06.12
 
 

Emekliyim. Doğayı, Sabahın erken saatlerinde doğada yürümeyi, Hayvanları, bilhassa köpekleri çok se..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster