Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Mart '17

 
Kategori
Kitap
Okunma Sayısı
103
 

'Melekler yüreğinizden öpsün' kitap adı oldu

'Melekler yüreğinizden öpsün' kitap adı oldu
 

Milliyet Blog' da yazmaya başladığım günlerde bir blog yazısının sonunda 'Melekler yüreğinizden öpsün' yazısını gördüm. Her blog yazısında aynı temenni-dilek devam etti. Artık slogan haline gelmiş gibiydi. O Milliyet Blog yazarı Sabiha Rana idi. Biz daha çömez durumdayken O blog duayenlerindendi. Bir gün muhteşem bir yazısını okudum. Anonim bir yazıydı ama çak anlamlıydı. Hafızamdaiz bırakan bir yazıydı. Dünyayı değiştirmek istiyorsan bir kadın sev diyordu. Ne güzel yazıydı.

Sabiha Rana bir yazısında kitap çıkardığını, İstanbul'da kitap fuarında kitaplarını imzalayacağını duyuruyordu. Hemen kısa bir yorum yazdım. İlk yorumu ben yazmışım. Benim yorumumun altında bir yorum daha vardı. Biraz uzunca. Yorum değil sanki 'yazıyla linç' idi.Bu yorumu yayınlanmasına onay veren bir insan ancak 'klas insan' olabilirdi.

İnternet kitabçımdan alırım kitaplarımı. Okunacak kitaplarım bir hayli biriktiğinden ancak çok ilgimi çeken kitap olursa sipariş veriyorum. Yanına da bir kaç kitap seçiyorum. Emekli olunca haliyle harcamalara sınır gerekiyor. Kitap geldiğinde elimde tuğla büyüklüğünde şu FETÖ ile ilgili bir kitap vardı. Sonuna yaklaşmıştım. Okumaya biraz ara verdim. Bakalım Sabiha Rana neler yazmış. Kitap 128 sayfa. Başlıklı yazılardan oluşuyor. Bazı yazıları kısa, bazıları orta uzunlukta, iki sayfayı bulan yazılar da var.

Kitapta dikkatimi çeken bir husus 'içindekiler' bölümünün işlik yazısıydı. Yazı başlığı 'Sabiha Rana (Fecir vakti çok güzeldir!' Yazıyı okumaya başladığımda bloglardan tanıdığımız Sabiha Rana'nın üslubuna benzemiyordu, kasvetli, anlaşılmaz cümleler birbirini takip ediyordu. Bir şeyler anlatmak istiyor ama, ben pek anlayamadım. Yazı sonunda başka bir isim yazılı. Bu yazı önsöz mü, ilk söz mü, içindekiler bölümünde yer almasını yadırgadım doğrusu. Sonra bir sayfa kısa yazı bir başkası tarafından yazılmış. Sabiha Rana'yı anlatıyor. Kısa ama anlamlı. Demek Sabiha Rana Çingene ruhluymuş. Nasıl bir ruh ise.

Kitap gerçekten keyifle okunacak bir kitap, öyle baştan sona bir solukta okunup kaldırılacak bir kitap değil. Sıkıntılı hallerinizde kütüphanenize elinizi uzatıp 'Melekler Yüreğinizden Öpsün' isimli kitabı alıp rast gele bir kaç yazı okuduğunuzda rahatlayabilir, sıkıntılarınızı dağıtabilirsiniz.

Sabiha Rana'nın 'yaşam koçluğu' yazılarında da belli oluyor. Bazen kısa cümlelerle hayat öğütlerini bulabilirsiniz. Sıkıntılı hallerinizde yapılması gerekenleri anlatmış bir yazısında. Tam da bir aydır bir sıkıntım var ki ne sıkıntı. Verdiği mesaj çözüm sizde şeklinde. Elbise örneği vermiş. Her sıkıntıya göre bir elbiseniz var olduğunu belirtmiş. Ben de kendim tam olmasa bile elbisemi giydim ve sıkıntımı bir ölçüde giderdim. Tabi bu elbise gardrop elbisesi değil tabi.

Seks konusunda herkesin kendine göre bilgisi vardır. Ancak kitapda iki sayfa seks tanımı yapılmış. Kısa kısa ama ilgi çekici tanımlamalar.

Son söz olarak, ben de Sabiha Rana ve iki kıymetlisinin yüreklerinden melekler öpsün diyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İsmail Bey, tesadüfen google'da araştırma yaparken rastladım bloğunuza. Güzel bir sürpriz oldu. Kitabım adına onur duydum. İlgi gösterip satın aldığınız ve de sayfanızda değer verip yorumladığınız için, çok teşekkür ederim. Kitabımda bahsini ettiğiniz ''Sabiha Rana; Fecir vakti çok güzeldir'' adlı yazı. Çok değerli Mehmet Sani Özel Hocamın, (eski Türkçe'yle) adıma yapmış olduğu (Sabiha Rana adının anlamıdır) bir analizdir. Benim için manevi değeri büyük olduğundan kitapta olmasını istedim. Size ve okuyucularınıza fikir vermesi için, bu açıklamayı da buradan yapmış olayım. Kitabı (yazdıklarımı) kayda değer bulmanıza da bundan sonra çıkacak olan kitaplarım adına da umutlandım. (bu benim 2. kitabımdı) Kitabımın size ve yuvanıza şans getireceğine inanıyorum. Sağlık ve huzurunuz için; Melekler Yüreğinizden Öpsün. Saygı ve selamlarımla. SR.

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün 
 05.04.2017 1:17
Cevap :
Yazılarınız kitap sayfalarında daha hoş okunuyor,tebrik ederim,siz artık yazarsınız,başarılarınızın devamını dilerim,sevgi ve saygılarımla.  05.04.2017 14:11
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 483
Toplam yorum
: 348
Toplam mesaj
: 18
Ort. okunma sayısı
: 215
Kayıt tarihi
: 15.03.11
 
 

A.İ.T.İ.A Yönetim Bilimleri Fakültesini bitirdim. Kütüphaneci ve Maliyeciyim. Emekli oldum. İlgi al..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster