Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Ekim '13

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
299
 

'Milliyet Blog' yaşlanmıyor, Gençler Blog yazmıyor, ancak beğeniyor, paylaşıyor ve yorum yapıyor!

'Milliyet Blog' yaşlanmıyor, Gençler Blog yazmıyor, ancak beğeniyor, paylaşıyor ve yorum yapıyor!
 

‘Genç’ arkadaşım http://blog.milliyet.com.tryazanadam Milliyet Blog'daki profilinde; ’Kime yazıyoruz biz, bizi kimse okumayacaksa!’ tümcesi ile blog yazarlığındaki ‘öz güven’ eksikliğini samimi olarak bizimle paylaşıyor.

‘Genç’ arkadaşımın 01 Ekim tarihli, ‘Milliyet Blog iyice yaşlanıyor mu?’ ve 24 Ekim 2013 tarihli, ’Milliyet Blog yaşlanıyor mu?’ başlıklı blog yazıları aynı konu içeriğini barındırıyor.

‘Genç’ arkadaşım 24 Ekim 2013 tarihli blogunun başlığında ‘iyice’ sözcüğünü kullanmayı mı unuttu; yoksa 23 gün içinde Milliyet Blog'da yazan ‘dedelerinin’ yaş ortalaması mı düştü?

‘Genç’ arkadaşım köşesinde Milliyet Blog'un ‘dedelerine’ “Ama otur bir dinlen dedeciğim” diye akıl veriyor.

‘Yorgunluk’ her insan için, her canlı için doğal bir haldir.

Fakat ben de yorgunluğu yenebilecek ‘manevi’ bir güç var ki; işte bu güç ‘yazmaktır,’ beni dinlendirmeden yürüten güç ‘yazmak,’ ‘yazmak,’ ‘yazmaktır.’

Ben yazmayınca takipçilerim ‘mutsuz’ olabilir.

Ben yazdığım sürece daha ‘genç’ hissediyorum, ‘öz güvenim’ ‘tavan yapıyor.’

Hiç kimse fazla yaşamış olmakla ‘ihtiyarlamaz,’ ancak beni ‘ihtiyarlatan’ ‘yazmamak’ olabilir.

‘Haydi onlara yol açın!’ diye haykıran ‘Genç Blogger,’ 50 yaş üzerindeki arkadaşlarıma ‘dede’ olarak hitap ettiği Milliyet Web Sitesi’nde ‘gençlere’ yer kalmadığı gerekçesiyle ‘ironi’ yaptığını sanıyor.

‘Genç’ arkadaşımın ‘yalın,’ ‘önyargılı’ biraz da ‘abartılı’ serzenişinde yer alan saptamaları hep birlikte irdeleyelim.

Genç arkadaşım’, kitle ulaşım araçlarında ön sıralardaki koltukların ‘hamile’ ve ‘yaşlılara’ verilmesi ile tanınan ‘pozitif ayrımcılık,’ ‘On yaşlının yanında on da genç görmeliyiz’ şeklinde ‘gençlere’ de mi uygulansın?

‘Özverili’ ve ‘sevgili’ editörlerimden ‘hassaten’ ‘Bu sitede gençlerin şevki kırılmamalı’ ifadesinin arkasında ne olabilir ki; öğrenebilir miyim?

‘Genç arkadaşım’ ‘Sadece yaşlılarımız yeri vakti geldiğinde gençlere yer açacak’ diye günler, haftalar, aylar boyunca ‘elin ayağın bağlı’ mı kalacak?

2013 yılında Sosyal Medya; Twitter, Facebook, Pinterest ve Instagram için kullanıcı ‘demografisi’ (http://pewinternet.org/Reports/2013/Social-media-users/The-State-of-Social-Media-Users.aspx) Pew Araştırma Merkezleri tarafından ortaya çıkarılmıştır:

1802 katılımcının sabit hat ve cep telefonları üzerinde 14 Kasım – 09 Aralık 2012 tarihleri arasında ABD’nde yapılan ulusal anket sonuçları ‘rapor’ haline getirilmiştir.

Burada bulunan iki önemli veri bizler için oldukça dikkat çekiyor.

Web Sitelerin kullanıcıları; ‘20’li yaşlarının sonlarını ve erken 30’lu yıllarını yaşamakta olan üniversite mezunu, iş ve siyasal yayınları okuyan, ’başarılı’ ‘genç’ ‘erkeklerdir.

ABD’nde web sitelerinde blog yazarlarının yaş ortalaması 18 – 29 arası seyrederken ülkemizde ortalama 50 yaşına ulaşmıştır.

‘Genç arkadaşım,’ “Kişi kendisinden beklenen bir işi beceremeyince, mazeretler ileri sürer, gerekçelere sığınır.”

“Çeşitli engellerin işini güçleştirdiğini söyler ve böylece ‘yeteneksizliğini’ belli eder!”

25.10.2013, İzmir, Türkiye

Not: Fotoğraf Alıntıdır.

 

 

abdurrahman balcilar bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İçimizden geçenleri yazıyor, dışımızdan geçenleri yazacak olsak binlerce bloğum olmuştu... İçimizdeki neyse dışımıza o sızıyor... Ben o yazımı kaldırdım. Neden kaldırdım sa:))

İbrahim ARSLAN 
 26.12.2013 9:33
Cevap :
Merhaba, Yeni yılın kutlu olsun. Neden kaldırdın ki? Selamlar,  05.01.2014 21:10
 

Gençler blog yazmıyor mu? Beni güldürdünüz Allah'ta sizi güldürsün... Gençler blog yazdığında da inanmıyorlar. Bu sözüm size değil sadece burada yazılarını yazdıklarını paylaşmaktan vazgeçen bir genç olarak kim olduklarını onlar bilir onlara... Yalnız onlara bir konuda teşekkür ediyorum. Beni buradan kaçırarak bana çok büyük iyilik yaptılar. Buradan kaçıp gittikten sonra yazılarımı paylaştığım yerde bir ajans sahibi tarafından fark edildim. Ajansa bağlı çocuk kitapları yazmaya başladım. Kısacası kendilerince beni engellemeye çalışırlarken daha çok önümü açtılar. İşte o yüzden onlara teşekkür borçluyum. Yine bir senaryo gurubu ile çalışma fırsatını da yakalamamı onlara borçluyum... Ne diyeyim ben blog yazarıyım... Köşe yazarı olduğumu iddia etmedim hiç bir zaman... Buradaki yazan genç arkadaşlara sadece söylemek istediğim buradaki belli kişilerin kendilerince kurmaya çalıştıkları çarklı düzende olmaktansa kendi içlerinden geldiği gibi yazsınlar önemli olan insanların düşüncesi değil...

BURÇAK YAZICI 
 23.11.2013 22:51
Cevap :
Merhaba Burçak, yolun açık klavyen verimli olsun. Başarılarının sürekli olmasını dilerim. Selamlar.  01.12.2013 7:23
 

Son yorumuma dediğiniz yorum bana ulaşmadı. Editör kargoda ya da sizde sorun oldu belki. Yoksa elim çabuktur, çabuk cevap yazarım:)) Bülent bey kimse tam anlaşılamıyor artık bu zamanda! KİMSE KİMSEYİ DİNLEMİYOR. cEVABINIZI OKUR OKUMAZ YAZDIM BUNU, sonra gelen yorumlarıma baktım. Ya tekrar yazın... Bu yazı da faydalı olmuştur herhalde. Ama daha önemli işlerimiz olmalı.

İbrahim ARSLAN 
 06.11.2013 10:22
Cevap :
Merhaba Genç Arkadaşım, Cevabını okur okumaz yazdığın için çok teşekkür ediyorum. 'Densiz' ve 'hoyrat' olabilirsin ama 'samimi' ve 'cesur' olduğuna inanıyorum. Benim tek önerim; çalış, çalış, çalış!.. Son yorumumu tekrar göneriyorum. Selamlar,her şey gönlünce olsun!.. Merhaba, Öncelikle senin bana 'baba' veya 'dede' olarak hitap etmen 'saygısızlık' olmayacaktır. Ben halen 62 yaındayım, hem babayım hem de dedeyim. "Yazıya tam adapte olmadan yazdım ve düzeltip, değiştirmedim" samimi itirafınla Milliyet Web Sitesi, kamuoyu ve Milliyet Gazetecilik A.Ş. ve editörlerimize 'sorumsuzluk' 'saygısızlık' ve 'basın etiğine' aykırı'tutum' ve 'davranış' gösterdin. Genç arkadaşım, Bu yaklaşımınla 'blog' ve 'blogger'konseptine verdiğin önem ve değeri gösteriyorsun..  07.11.2013 11:56
 

Şükrü Bey, ben bir sonraki; Suriyeliler'in İzmir'liler için tehlike oluşturduğuna ilişkin blog yazınıza yorum yapacaktım.Yorum yap bölümü yok. Oysa binin üzerinde okunmuş.Sizce nedeni ne olabilir? Bahsettiğiniz paylaşımı ben de okudum,herkes gibi dehşet duydum. Neden İzmir, anlamak mümkün değil.Sanırım özellikle seçilmiş bir şehir. Sadece doğuda değil, batıda da güvenliğiniz tehlikede imajı yaratılmak isteniyor...Seçim oyunları için neler yapılıyor, bence yerel yönetim uyumuş dediğiniz gibi... Saygılar...

Nur Eşmeli 
 27.10.2013 12:33
Cevap :
Merhaba, Eğer Suriyelilere oy kullandırmayı düşünüyorlarsa her türlü 'vatandaşlık anlayışını' ezen bir aymazlıktır.Ayrıca İzmir'de yeteri kdar işsizlik yokmuş gibi Suriyeliler ucuz işçi kaynağı olarak yeni bir sorun yaratıyor. Saygılarımla esen kalın.  31.10.2013 9:58
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 392
Toplam yorum
: 414
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 894
Kayıt tarihi
: 27.11.11
 
 

1951 Muğla doğumluyum. Ege Üniversitesi İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesi'ni 1974 yılında bit..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster